06 novembris, 2009

OKTOBRA DMS TOP 10

10. Nouvelle Vague feat Ian McCulloch – „All My Colours” [Peacefrog]
(from album „3”, out now)
AMG rating: 7/10


Tā kā šomēnes iznāca jauns Echo & The Bunnymen albums, un singlu apskatā iekļāvām arī šīs plates pirmo singlu „Think I Need It Too” (Top 20 gan neizdevās sasniegt), nolēmu oktobra DMS izlasē ielikt arī kādu klasisku Echo & The Bunnymen dziesmu. „All My Colours” oriģinālā meklējams grupas slavenajā 1981.gada albumā „Heaven Up Here”.

Šajā gadījumā dziesmu ir pārtaisījis franču kaverversiju kolektīvs Nouvelle Vague, kas šovasar laida klajā savu trešo studijas ierakstu ar nosaukumu... „3”. Tur atrodamas gan Depeche Mode „Master and Servant”, gan Talking Heads „Road To Nowhere”, gan Roberta Palmera „Johnny & Mary”, gan daudzu citu slavenu izpildītāju klasisku hītu versijas Nouvelle Vague izpildījumā. Interesanti, ka šajā dziesmā piedalās arī tās oriģināla vokālists – Echo & The Bunnymen solists Īens Makaloks (starp citu, „Master and Servant” versijā piedalās arī Martins Gors!). Kopā tas izklausās gana skaisti un melanholiski.9. Zomby – „Tarantula” [Hyperdub]
(from compilation „5: Five Years of Hyperdub”, out now)
AMG rating: 7/10


Šomēnes iznāca lieliskā divu disku izlase „Five Years of Hyperdub”, kas tapusi par godu Londonas dubstep leibla Hyperdub piecu gadu jubilejai. Ja otrajā diskā sakompilēti Hyperdub spožāki piecu gadu mirkļi, tad pirmajā diskā atrodamas 16 pavisam jaunas dziesmas no māksliniekiem, kas bāzējas uz minētās ierakstu izdevniecības.

Lielākā ažiotāža ap šo izlasi tika sacelta dēļ tā, ka minētajā pirmajā diskā atrodams jauns Burial skaņdarbs „Fostercare” (starp citu, atkal jau kārtējās uzslavas šim londonietim!), kurš pieejams tikai „Five Years of Hyperdub” kompilācijā, tomēr AMG uzmanību vēl vairāk piesaistīja sevi arvien skaļāk dubstep scēnā piesakošā Zomby jaunais, līdz šim nekur neizdotais skaņdarbs „Tarantula” ar saviem elegantajiem sintezatora pieskārieniem.8. Marina & The Diamonds – „Mowgli’s Road” (Mille remix) [679]
(from single „Mowgli’s Road”, out on November 16th)
AMG rating: 7/10


Jauno velsiešu dziedātāju Marina & The Diamonds (īstajā vārdā Marina Diamanidis) pirmoreiz pamanīju šī gada Glastonberijas festivālā. Ap to laiku iznāca arī meitenes debijas singls „I Am Not A Robot”, kuram gan diemžēl jūlija Top 20 iekļūt neizdevās, lai arī bija tuvu tam.

Šovasar Marina noslēgusi līgumu ar lielo Warner Brothers, kas nākamā gada sākumā laidīs klajā Marina & The Diamonds debijas albumu „Family Jewels”. Savukārt 16.novembrī albumu jau ieskandinās pirmais oficiālais tā singls „Mowgli’s Road”. AMG rīcībā (un tūlīt jau arī Jūsu) ir nonācis kāds vienkārši lielisks remikss šim gabalam, ko veidojis jauns producents no Zviedrijas Mille.

Mille rokās „Mowgli’s Jewel” no patīkamas pop dziesmiņas ala Florence and the Machine stilā ir pārvērtusies par sintezētu electro-pop paraugu, ar ko lepoties varētu pat Fever Ray.

Lejupielādēt iespējams šeit:
http://vinylandvodka.com/2009/10/marina-the-diamonds-mowglis-road-mille-remix/


7. Tamaryn – „Wild Confusion” [Matador]
(single, out in December)
AMG rating: 8/10

Tamaryn ir jauna apvienība no San Francisko, kuras spēlētā mūzika izraisa asociācijas ar Siouxie and the Banshees, My Bloody Valentine un Joy Division daiļradi. 2010.gada sākumā gaidāms jaunās grupas albums, kura pirmais singls ir šis te – ”Wild Confusion” – solis, kas liecina par grupas perspektīvu nākotnē. Singls taustāmā formā (septiņu collu platē) tiks izdots decembra sākumā, šobrīd pieejama MP3 versija.

Lejupielādēt iespējams šeit:
http://stereogum.com/archives/mp3/new_tamaryn__mild_confusion_095881.html


6. Claude VanStroke – „Moster Island” [Dirtybird]
(from album „Bird Brain”, out now)
AMG rating: 8/10

Oktobra DMS izlases 6.vietā ierindojies amerikāņu producenta Claude VonStroke (īstajā vārdā Bārnlijs Krenšovs) instrumentālais darbs „Monster Island”, kas atrodams viņa nesen iznākušajā albumā „Bird Brain”.

Pieļauju, ka ne visiem AMG lasītājiem būs viegli sagremojams šis ļoti minimālais tehcno-house treks, bet iesaku vienkārši pagriezt skaļāk un izbaudīt līdz pēdējam sīkumam katru šī treka detaļu. Jaudīgi – tas vēl ir maigs apzīmējums. Spokainu noskaņu radošs un perfekti noproducēts gabals, kas personīgi man atsauc atmiņā 2001.gada Chamber remiksu Depeche Mode dziesmai „I Feel Loved”. Tāpat atsevišķas vietas asociējas ar šīs desmitgades sākumā radītajiem Pablo Ceballos tribal/progressive skaņdarbiem. Iedvesmojošs gabals!

Lejupielādēt iespējams šeit:
http://pitchfork.com/reviews/tracks/11586-monster-island/


5. LCD Soundsystem – „Bye Bye Bayou” [DFA Records]
(single, out on November 9th)
AMG rating: 8/10


Mēneša sākumā viena no centrālajām ziņām bija, ka Džeimss Mērfijs aka LCD Soundsystem nākamā gada martā grasās izdot jaunu albumu, kura pirmais singls „Bye Bye Bayou” (70’to gadu post-punk ikonas Alana Vegas dziesmas kaverversija) nākšot klajā novembra vidū. Lieki teikt, ka bija nepieciešamas dažas dienas pacietības, lai šo dziesmu jau visai brīvi varētu nokačāt interneta milzīgajos plašumos. Mērfija kungs no šī pasākuma izdarīja pareizos secinājumus un vairākas dienas „Bye Bye Bayou” bija iespējams labākā kvalitātē novilkt pavisam oficiāli no LCD Soundsystem mājaslapas. Par velti. Tiesa gan, cilvēkiem, kuriem tīkamāks šķiet mūzikas taustāmais formāts, varēs 9.novembrī iegādāties šo dziesmu plates izskatā.

Visiem pārējiem piedāvāju dziesmu paklausīties šeit. Starp citu, viens no maniem mīļākajiem LCD Soundsystem gabaliem. Nopietni! LABS!

P.S. LCD Soundsystem mājaslapā šo dziesmu gan vairs nevar novilkt, bet to varat joprojām izdarīt šeit:
http://prettymuchamazing.com/mp3/lcd-soundsystem-bye-bye-bayou-free-download


4. Air France feat Roos – „GBG Belongs To Us” [self-released]
(free download)
AMG rating: 8/10


Zviedru duetu Air France iepazinām aprīlī, kad aktuāls bija viņu singls „No Excuses” (5.vieta Aprīļa Top 20!), kā izrādās, jau jūnija nogalē MP3 formātā par velti tika piedāvāts vēl kāds Air France skaņdarbs, kas līdz AMG fonotēkai atceļoja vien šomēnes.

„GBG” ir vēl pozitīvāks un saulaināks darbs no abiem Gēteborgiešiem, muzikāli stipri atgādinot kaut ko no saulainās 90’to gadu sākumpuses popmūzikas ala Saint Etienne stilā. Kā viesvokāliste piedalās man nezināma meitene ar segvārdu Roos. Joprojām gaidām Air France debijas albumu!

Lejupielādēt iespējams šeit:
http://pitchfork.com/reviews/tracks/11331-gbg-belongs-to-us-ft-roos/


3. Big Boi feat George Clinton & Too $hort – „For Yo Sorrows” [Def Jam]
(from album „Sir Luscious Left Foot”, out soon)
AMG rating: 8/10

Big Boi, protams, ir plašāk pazīstams kā viena puse no lieliskā hip-hop dueta Outkast, kas ir viens no retajiem sava mūzikas stila pārstāvjiem, kuru ierakstus AMG gaida ar lielu nepacietību. Nu jau būs pagājuši seši gadi, kopš „Speakerboxx”...

Drīzumā gaidāms pirmais Big Boi solo albums, kura izdošanas datums gan tiek pārcelts un pārcelts. Zināms, ka jaunajā platē būs 16 dziesmas, kurās Big Boi asistē vairāki zināmi mākslinieki, piemēram, Outkast kolēģis Andre 3000, Mērija Džei Blaidža, T.I., Kriss Brauns, Džeimijs Fokss un citi. Šajā singlā, kā redzams, piedalījušies Too $hort un man līdz šim nezināmais Džordžs Klintons, kam, pieļauju, nav nekādas radniecīgas saiknes ar bijušo ASV prezidentu Bilu...

Šobrīd internetā jau nopublicēti četri gaidāmā albuma skaņdarbi, no kuriem mēs izvēlējāmies šo – visenerģiskāko un elektroniskām fīčām bagātāko treku „For Yo Sorrows”. Lūk, ŠĀDS hiphops mums tīk. ĻOTI tīk!

Dziesmu var noklausīties šeit:
http://pitchfork.com/reviews/tracks/11530-fo-yo-sorrows-ft-george-clinton-and-too-hort/


2. The Pains of Being Pure at Heart – „Falling Over” [Fortuna Pop]
(from EP „Higher Than The Stars”, out now)
AMG rating: 9/10

Jau singlu apskatā rakstīju, ka šomēnes iznācis lieliskās jaunās Ņujorkas apvienības The Pains of Being Pure at Heart EP „Higher Than The Stars” ar četrām jaunām dziesmām un teicamu Saint Etienne remiksu EP tituldziesmai. Ja „Higher Than The Stars” singlu topā izcīnīja augsto 5.vietu, tad DMS topa 2.vietā ierindojas šī EP, manuprāt, lielākā pērle – ārkārtīgi pozitīvais, 80’to gadu popmūziku stipri, pat ļoti stipri atgādinošais „Falling Over”. Kārtējais pierādījums šo jauniešu daudzveidībai un mākai aizraut klausītāju. Vieni no gada labākajiem debitantiem!


1. Thom Yorke – „Hearing Damage” [Atlantic Records]
(from soundtrack „New Moon”, out now)
AMG rating: 9/10


Par šo jau rakstīju pietiekami plaši iepriekš. Vien piebildīšu, ka „Hearing Damage” gan muzikālā ziņā, gan pēc savas kvalitātes ir kaut kas starp Radiohead pēdējo albumu „In Rainbows” un Toma Jorka „Harrowdown Hill” (manuprāt, spēcīgākais trumpis viņa 2006.gada solo albumā „The Eraser”). Dziesma, kas, nebīšos prognozēt, ir viens no GADA labākajiem skaņdarbiem. Nešaubīgi. Ja ir kāds konkrēts Jorks, kas tiek cildināts AMG, tad viņš izklausās tieši šādi. Blakus „Nude”, „All I Need” un jau pieminētajam „Harrowdown Hill”, šis ir viens no pasakainākajiem skaņdarbiem, kādu šajā desmitgadē Toms Jorks ir sarakstījis.

Skaisti.

ĻOTI ĻOTI SKAISTI!

+

HOT MIX OF THE MONTH:

Fever Ray – „Seven” (Seth Troxler remix) [Rabid Records]
Royksopp feat Fever Ray – „This Must Be It” (Thin White Duke remix) [EMI]
Housse De Racket – „Synthetiseur” (Van She remix) [M20 Solutions]
Drop The Lime – „Set Me Free” (Harvard Bass remix) [Trouble & Bass]
Sandy Rivera & Andy Daniell – „Whatever” (ATFC’s Am I Bovvered remix) [Defected]
DJ Chus presents The Groove Foundation – „That Feeling” (Tuccillo remix) [Defected]
Beyonce – „Broken-Hearted Girl” (Alan Braxe dub) [Columbia]
Natalie Imbruglia – „Want” (Cassette club remix) [Island]
Armand Van Helden & A Trak present Duck Sauce – „aNYway” [Data]
Basement Jaxx feat Sam Sparro – „Feelings Gone” (Sam Sparro remix) [XL]

OKTOBRA SINGLU TOP 20 (20.-11.vieta)

AMG TOP 20 IN OCTOBER 2009


20.The Twilight Sad - "Seven Years Of Letters" [Fat Cat; 19/10/2009]
AMG rating: 7/10


Mēneša divdesmitnieku uzsākam ar vienu no šī gada AMG patīkamajiem atklājumiem – skotu indie rock ansambli The Twilight Sad un viņu jau trešo singlu no albuma „Forget The Night Ahead”, kas dienasgaismu ieraudzīja septembra beigās.

Uzreiz jāpiebilst, ka The Twilight Sad nevarēs pretendēt uz 2009.gada labāko debitantu statusu tā vienkāršā iemesla dēļ, ka „Forget The Night Ahead” ir kvarteta otrais albums. Jau pirms pāris mēnešiem Jums pasūdzējos, ka diemžēl 2007.gada albumu „Fourteen Autumns & Fifteen Winters” kaut kā palaidu garām. Starp citu, arī jauno plati vēl neesmu paguvis noklausīties.

Toties „Seven Years Of Letters” ir jau trešais The Twilight Sad singls, kas uzrāda labus sasniegumus AMG topā. Ja debijas singls „Reflection of the Television” – par velti MP3 formātā izdots Maijā – palika uzreiz aiz svītras (nosacītajā 21.vietā), tad augustā jau izdevās aizsniegties līdz 17.vietai ar „I Became a Prostitute”. Šoreiz trīs pakāpienus zemāk, toties otrais pēc kārtas Top 20 hīts. Un joprojām sajūsminos par skotu akcentu! Ahh...19.The Dead Weather - "I Cut Like A Buffalo" [Columbia; 26/10/2009]
AMG rating: 7/10


Toties arvien labākus rezultātus AMG topā uzrāda Džeka Vaita jaunākais kolektīvs The Dead Weather, kurā pats slavenais ģitārists, starp citu, ir bundzinieka lomā (galvenās vokālistes pienākumus pilda The Kills soliste Alisona Moshārta). Ja marta singls „Hang You From The Heavens” nepārliecināja mūs, tad maijā „Treat Me Like Your Mother” bija pussolīti no iekļūšanas Top 20.

Kas neizdevās ar pirmajiem diviem piegājieniem, tas izdevies tagad ar plates trešo singlu „I Cut Like a Buffalo” – vienīgo Džeka Vaita solo sarakstīto un, manuprāt, no singliem nešaubīgi interesantāko skaņdarbu. Protams, šis ir spļāviens jūrā, salīdzinot ar The White Stripes un pat The Raconteurs panākumiem pie mums, bet toties Džeks Vairs apliecina, ka ne velti viņu dēvē par šīs desmitgades ietekmīgāko cilvēku rokmūzikā. Ražīgs vīriņš.

Starp citu, pirms pāris nedēļām Alisona Moshārta kādā intervijā pavēstīja, ka jau notiekot nopietns darbs pie The Dead Weather otrā albuma! Jo interesantāk.18.No Age - "Losing Feeling" [Sub Pop; 05/10/2009]
AMG rating: 7/10


Taisni vai jābrīnās, bet kritiķu līdz riebumam slavētais amerikāņu eksperimentālā noise-pop duets No Age līdz šim AMG topā nebija atrādījies vispār, līdz ar to „Losing Feeling” kļūst par No Age debijas singlu pie mums.

No otras puses – nav ko brīnīties, jo AMG No Age iepazina vien ar viņu otro studijas plati „Nouns”, kas klajā nāca pirms pusotra gada, toties saņēma neprātīgi augstus novērtējumus no vairākiem prestižiem mūzikas portāliem. Piemēram, pitchfork.com piešķīra 9.2 un nosauca par trešo labāko 2008.gada plati.

Ja pavisam godīgi, neteikšu, ka būtu stāvā sajūsmā par viņu jaunāko veikumu „Losing Feeling”, kas EP formātā (četras dziesmas) iznāca oktobra sākumā. Dziesmu faktiski izglāba videoklips, kas ir reta parādība AMG topos. Tieši pēc video noskatīšanās vērtējums „gandrīz labs” pārvērtās par „labs”. Noteikti noskatieties! Un gaidīsim nākamgad jaunu albumu!17.Bonobo feat Andreya Triana - "The Keeper" [Ninja Tune; 19/10/2009]
AMG rating: 7/10

17.vietā debitē kāds visai pieredzējis (33 gadi jau!) britu producents vārdā Saimons Grīns, kurš ierakstās ar pseidonīmu Bonobo. Viņa kontā ir jau trīs albumi (pēdējais gan iznācis jau pirms trim gadiem) un vismaz desmit singli. Neskatoties uz to, Bonobo ir viens no šī mēneša mūsu atklājumiem.

„The Keeper” ir ieturēts elegantā, džezīgā downtempo/trip hop ietērpā, turklāt galvenais dziesmas ierocis ir samtainais Andreijas Trianas vokāls, kas stipri atgādina Morcheeba un Zero 7 pieaicinātās dziedātājas. Ļoti naksnīgs un gribētos teikt pat erotisks skaņdarbs, izdots uz elektroniskās mūzikas leibla Ninja Tune.16.Fink - "See It All" [Ninja Tune; 12/10/2009]
AMG rating: 7/10

Ar neatkarīgo elektroniskās mūzikas leiblu Ninja Tune arī turpinām. Interesanti, ka arī Fink ir jau gana rūdīts producents, turklāt atkal no Lielbritānijas, kas darbojas ļoti dažādos mūzikas žanros – sākot ar house un acid jazz, beidzot ar folk, blues un indie.

Fink īstais vārds ir Fins Grīnols, dzimtā puse viņam ir Braitona, bet ar DJ mākslu un mūziku vispār nodarbojas jau vairāk nekā desmit gadus, viņa kontā jau četri albumi, tai skaitā arī šogad izdotais „Sort of Revolution”, no kura tad arī nāk šis debešķīgais singls „See It All”. Jā, varbūt mazliet padrūmi un paskumji, taču noteikti iespaidīgi.15.Vampire Weekend - "Horchata" [free download; 05/10/2009]
AMG rating: 7/10


Strauji tuvojas tas brīdis, kad būs jāapkopo desmitgades labākie albumi, un ir pavisam skaidrs, ka tajā, turklāt pietiekami augstā vietā, atradīsies arī pērnā gada janvāra Vampire Weekend debijas albums, kuru ar lielu sajūsmu ik pa laikam klausos vēl joprojām. Laikmetā, kad AMG katru nedēļu tiek pārpludināts ar jauniem ierakstiem, tas nozīmē DAUDZ!

Tādēļ jo skumjāk, ka sanākusi neliela vilšanās ar jaunāko Vampire Weekend singlu „Horchata”, kas ir pirmais priekšvēstnesis nākamgad gaidāmajam kvarteta otrajam albumam „Contra”. Taisnības labad gan jāsaka, ka šis ir NEoficiālais pirmais singls, ko grupa piedāvāja lejupielādei par velti. Pirmais oficiālais singls no „Contra” būs dziesma „Cousins”, kas iznāks jau pēc divām nedēļām.

Lai nu kā tur arī nebūtu, bet fakts ir fakts – Vampire Weekend ar vienu albumu un trim tā singliem („A-Punk” – 5.vieta 2008.gada februārī, „Oxford Comma” – 3.vieta 2008.gada maijā un „Cape Kod Kwasa Kwasa” – 4.vieta tā paša gada septembrī) ir sevi JAU padarījuši par superzvaigznēm, kas dzimušas tiešā AMG uzmanībā. Atliek vien cerēt, ka „Contra” būs veiksmīgāks nekā tā pirmais singls. Bez tam – ar laiku arvien labāk aiziet arī pozitīvais (nespēju gan iedomāties, KĀ Vampire Weekend varētu izklausīties, izpildot, piemēram, „Nothing Else Matters” noskaņojuma dziesmu...) „Horchata”.

Uzziņai. Horčata ir tradicionāls spāņu un Latīņamerikāņu dzēriens, kura galvenās sastāvdaļas ir rieksti vai mandeles, piens un cukurs. Atkarībā no reģiona un tā tradīcijām, izmanto arī sezama sēklas, rīsus, vaniļu, kanēli un citas piedevas. Tiesa gan, google lapā ierakstot „Horchata” un uzspiežot „tikai lapās latviešu valodā”, kā vienu no pirmajiem ierakstiem izmet šo: http://amgmusic.blogspot.com/2009/10/hot-song-vampire-weekend-horchata.html. KRUTA! :)14.The Cinematics - "Love And Terror" [The Orchard; 27/07/2009]
AMG rating: 7/10


Vēl vieni no piemirstajiem 2007.gada debitantiem – The Cinematics septembrī diezgan klusu atgriezās ar savu otro studijas plati „Love and Terror”, kuras pirmais singls – tituldziesma – tika izdota jau jūlija(!) beigās. Diemžēl (vai par laimi?) AMG „Love and Terror” sasniedza vien septembra beigās.

The Cinematics ir post-punk/indie rock apvienība no Glāzgovas, Skotijas, kas dibināta 2003.gadā. Kā jau minēju, debijas albums „A Strange Education” puišiem iznāca 2007.gada pavasarī, kopā ar singlu „Keep Forgeting”, kas tā gada aprīlī izcīnīja 6.vietu AMG rokmūzikas topā. Pats albums, kas muzikāli ir stipri līdzīgs tādu apvienību kā We Are Scientists un The Automatic daiļradei, īpašu sajūsmu gan neizsauca.

Nav bijis laika noklausīties jaunāko The Cinematics veikumu, taču pirmais singls atkal izrādījies pietiekami veiksmīgs, skanējuma ziņā gan nedaudz nopietnāks un skarbāks. Milzīgas atsauksmes uz 80’to gadu sākumpuses U2, Echo & The Bunnymen un vispār tā laika post-punk stilu. Bet – gana gaumīgi!13.The Raveonettes - "Bang!" [Fierce Panda; 19/10/2009]
AMG rating: 7/10

Mazs misēklītis mums ir sanācis ar The Raveonettes singliem. Ja atceraties, septembra topā ļoti augsto 6.vietu izcīnīja dziesma „Last Dance”. Nebija vēl gatavs septembra topa apkopojums, kā AMG fonotēkā iepeldēja vēl viens JAUNS The Raveonettes singls – „Bang!”. Tikai vēlāk sapratu, ka patiesībā tas ir viens un tas pats singls – dubultais A-Puses singls – ar „Bang!” vienā pusē, bet „Last Dance” – otrā. Attiecīgi septembrī bija pieejams MP3 formātā, bet no 19.oktobra – arī septiņu collu plates izskatā.

Taču nekas slikts tajā visā nav, tieši otrādi! Tagad The Raveonettes var lepoties jau ar sešiem pēc kārtas Top 20 hītiem AMG. Tiesa gan, „Bang!” no šiem singliem ieņem viszemāko vietu – līdz šim tikai debijas trekam „That Great Love Sound” nebija izdevies iekļūt labāko divdesmitniekā.

Toties šomēnes beidzot noklausījos ceturto The Raveonettes albumu „In and Out of Control”. Teikšu, kā ir – ĻOTI veiksmīgs un aizkustinošs ieraksts, turklāt „Last Dance”, nemaz nerunājot par „Bang!”, ne tuvu nav labākās dziesmas platē. „Gone Forever”, piemēram, ir viena no skaistākajām kompozīcijām, ko nācies klausīties pēdējo mēnešu laikā, savukārt uz labāko dziesmas nosaukumu droši var pretendēt gabals „Boys Who Rape (Should Be Destroyed)”, kuram turklāt arī fantastisks piedziedājums: „Boys who, boys who / Rape should, rape should / All be, all be / Destroyed” – kā tāda mantra! :)

Ja nu kāds AMG pieslēdzies nesen, atgādināšu, ka The Raveonettes ir dāņu duets, ko veido ģitārists/vokālists Sūne Rosse Vāgners un vokāliste/ģitāriste Šarina Fo. Abi spēlē ļoti interesantu muzikālo kokteili, kurā veiksmīgi apvienotas 50’to/60’to gadu popmūzikas elementi (dziesmu uzbūve, akordi) ala The Ronettes vai The Everly Brothers un 90’to gadu shoegaze (instrumentācija) ala Jesus and the Mary Chain. Dueta kontā ir nu jau četri albumi, no kuriem par veiksmīgāko laikam jāsauc 2007.gada ieraksts „Lust Lust Lust”. Man gan sāk likties, ka „In And out of Control” varētu būt pārāks. Ej, nu tiec gudrs!12.Armand Van Helden & A-trak present Duck Sauce - "aNYway"
[Data; 26/10/2009]
AMG rating: 7/10


Brīdī, kad tev liekas, ka par kādu mūziķi zini visai daudz, nāk lielas atklāsmes. Piemēram, wikipedia.org stāsta, ka, tā kā viņa tēvs ir armijas lidotājs, holandiešu izcelsmes amerikāņu producents Armands Van Heldens bērnību pavadījis vairākās valstīs – Nīderlandē, Turcijā, Itālijā un... LATVIJĀ! :o Diemžēl neko sīkāk man neizdevās atrast, bet tas tikai palielina interesi šo dīdžeju kādreiz redzēt Rīgā un ar viņu personīgi papļāpāt. Nu, par mūziku, meitenēm un... Latviju!

Lai nu kā tur arī nebūtu, par Armandu Van Heldenu jau nu esmu rakstījis pietiekami daudz. Tāpat kā par viņa n-tajiem dažādajiem projektiem, kuros šis, nu jau gandrīz 40 gadus vecais producents ir ņēmis dalību. Tomēr gadi iet, bet fakts nemainās – tādu klasisku vērtību kā 1999.gada „Flowerz” Van Heldenam vairs nav izdevies radīt. Burtiski kūstu joprojām pie tās dziesmas.

Jaunākais Armand Van Helden projekts saucas Duck Sauce (man kā lielam pīļu mīlētājam (nepārprast!!!) patīkams nosaukums). Tas tapis kopā ar par sevi par 12 gadiem jaunāko kolēģi, kanādieti A-Trak (īstajā vārdā Alans Maklovičs), un, ja pareizi sapratu, šim singlam sekos arī vesels albums. Neesmu spiedzošā sajūsmā par „aNYway” (dziesma balstās uz Final Edition 1979.gada „I Can Do It” sempliem), taču katrā ziņā šis, stipri 90’to gadu beigas atgādinošais funk/disco house stilā ieturētais skaņdarbs, ir kā patīkama vēsma pēc pēdējo gadu blāvajiem Van Heldena solo singliem. ĻOTI piemērots vīkendu burziņiem! ĻO-TI!11.The Low Anthem – "Charlie Darwin" [Bella Union; 05/10/2009]
AMG rating: 7/10


Vēl viens patīkams oktobra atklājums. The Low Anthem ir dibināta pirms trim gadiem Amerikas ziemeļu pilsētā Providensā, un tās līderis ir kāds folkmūziķis un gleznotājs vārdā Bens Nokss Millers. Lai arī šādi tādi ieraksti datēti jau ar 2007.gadu, ja es pareizi saprotu, tad oficiāli debijas albums „Oh My God, Charlie Darwin” iznācis vien šovasar. Starp citu, šogad grupa ir arī uzstājusies ne tikai dzimtās ASV lielākajos festivālos, bet arī slavenajā Glastonberijā.

Neesmu dzirdējis pilno albumu, bet „Charlie Darwin” ir ļoti skaists, nedaudz intīms un lirisks folk-rock paraugs, kas kaut kur pat atsauc atmiņā pagājušā gada lielisko Fleet Foxes debijas ierakstu.


OKTOBRA SINGLU TOP 20 TURPINĀJUMS ŠEIT:
http://amgmusic.blogspot.com/2009/11/oktobra-singlu-top-20-10-1vieta.html

OKTOBRA SINGLU TOP 20 (10.-1.vieta)

10.Miike Snow - "Black & Blue"

Release date: 19/10/2009
Label: Columbia
AMG rating: 7/10


Kas to lai zina, kā iegrozītos Miike Snow dzīve AMG, ja šī vasara nebūtu bijusi tik izdevusies un nebēdnīga – nu gluži kā trijotnes debijas singls „Animal”, kas man sākotnēji pārlieku lielu sajūsmu neizsauca, tomēr galu galā ierindojās augstajā 8.vietā augusta topā – galvenokārt, pateicoties atmiņām par vasaru.

„Black & Blue” ir Miike Snow otrais singls no šoruden beidzot arī CD formātā iznākušā debijas albuma, kas, lai arī ir labs un pietiekami baudāms, dejojams un pozitīvs, tomēr atstāja mazu, mazītiņu vilšanos – biju gaidījis mazliet vairāk izdomas no amerikāņu dziedātāja Endrjū Vaijata un zviedru producentu brigādes Bloodshy & Avant (sarakstījuši slaveno Britnijas „Toxic”!!), kas kopā veido Miike Snow. Tomēr cilvēkiem, kam tīkams Pasion Pit, Hot Chip skanējums, ies pie sirds arī šis albums.

Otrais pēc kārtas AMG Top 10 hīts – ierakstām Miike Snow pie 2009.gada veiksmīgākajiem debitantiem!9.Kid Harpoon - "Back From Beyond"
Release date: 05/10/2009
Label: XL
AMG rating: 7/10


Interesants stāsts ar jaunāko Kid Harpoon singlu. Sākotnēji novērtēts no AMG puses kā ļoti veiksmīgs singls, laikam ejot, sāka izsaukt jautājumus par savu pārlieku augsto pozīciju mēneša topā. Tomēr tagad, kad tops ir gatavs un jau skan AMG atskaņotājā, izsauc vienu no lielākajām sajūsmām un nešaubīgi tiks spēlēts arī gaidāmajā AMG ballītē nedēļas nogalē.

Atgādināšu, ka jaunais britu dziedātājs Kid Harpoon (īstajā vārdā Toms Halls) pie mums debitēja jūnijā ar lustīgo aicinājumu zagt automašīnas („Stealing Cars”), ierindojoties 11.vietā. Tolaik vēl tikai gaidījām Kid Harpoon debijas albumu, kurš nu ir iznācis un atrodams veikalos ar nosaukumu „Once”.

Lai arī albums nav no pašiem oriģinālākajiem un interesantākajiem, tajā ir atrodami pāris spēcīgi hīti, ar kuriem uzlabot omu aukstā novembra dienā, priecāties par sniegu aiz loga un atcerēties vasaras trakumus. Viens no labākajiem ir tieši šis – „Back From Beyond”.8.Ash - "True Love 1980"
Release date: 12/10/2009
Label: Atomic Heart
AMG rating: 7/10

Ja man kāds kaut vai pirms gada censtos iestāstīt, ka šis ir jaunākais ziemeļīru rokmūziķu(!!) Ash singls, es, visticamāk, ar šo cilvēku turpmāk drīzāk censtos apspriest biomolekulas karkasa dinamikas un konformācijas līdzsvaru, bet ne mūziku (Piemēram – šeit var paklausīties Ash vēl pirms nieka diviem gadiem - http://www.youtube.com/watch?v=QLOY_LrRet4). Taču, te nu mēs esam. Ir 2009.gada rudens, un Ash arī savā nākamajā singlā (ievads bija jau jūnija singlā „Return of White Rabbit) skan kā izrauti no kāda 80’to gadu New Order vai Human League albuma.

Atgādināšu, ko jau rakstīju jūnijā. Ash šogad nāca klajā ar paziņojumu, ka albumu formāts 21.gadsimtā sevi ir izsmēlis, tāpēc grupa turpmāk izdos tikai singlus. Toties, sākot ar oktobri, izdos tos pa vienam katru otro nedēļu, un tā... 26 dziesmas!!! Respektīvi, turpmākā gada laikā ik pēc divām nedēļām mēs tiksim pie jauna Ash singla. Pieļauju, ka jau ap Ziemassvētkiem mums tas viss būs līdz mielēm apnicis, bet pagaidām grupa turpina pozitīvi pārsteigt. Jā, šogad, kad 80’to gadu synth-pop vilnis ir sasniedzis mega apmērus, tas vairs nav ne novatoriski, ne oriģināli, tomēr dziesma ir sanākusi pat ļoti veiksmīga.

Piebildīšu, ka viss šis 26 singlu projekts saucas „A-Z Series” (angļu alfabētā ir 26 dziesmas), un katrs singls iznāks vinla platē, limitētā 1000 kopiju daudzumā. Protams, interesentiem būs iespēja arī lejupielādēt sev tīkamās dziesmas interneta veikalos MP3 formātā. „Return of White Rabbit” bija kā tāds ievads visam šim projektam, bet „True Love 1980” jau ir pirmais oficiālais singls, kam dots burtiņš „A”.

P.S. Joprojām lielisks klips ar lieliskām beigām! :)7.Natalie Imbruglia - "Want"
Release date: 28/09/2009
Label: Island
AMG rating: 8/10

Natālija Imbruglija AMG vienmēr būs ĪPAŠA dziedātāja. Sākot no 1998.gada „Torn” (kas, starp citu, NEKAD nav bijis AMG topā!), kas asociējas ar vienu nozīmīgu pasākumu, turpinot ar manu teju vai iemīlēšanos skaistajā austrālietē ar lielajām, mīļajām acīm un beidzot ar dziesmas „Smoke” (1998.gads, ja nu kāds vēl nav redzējis - lūk, Imbruglijas visu laiku labākais skaņdarbs) drillēšanu 2006.gada slavenajos L-57 tusiņos par godu vienai šīs dziesmas fanei. Īsāk sakot – daudz patīkamu atmiņu.

Tomēr, kā varbūt ievērojāt, visi šie notikumi un jūsmošana par Imbrugliju saistās ar viņas debijas albumu, 1997.gada nogalē izdoto „Left of the Middle”. Diemžēl pēc tam vairāk ir bijušas vilšanās nekā prieks. Lai gan no otras puses – no statistikas viedokļa skatoties – Natālijai nav par ko būt dusmīgai uz AMG. „Want” ir jau desmitais singls, kas izcīna vietu AMG Top 20, turklāt devītais Top 10 hīts. Ne kura katra popmūzikas dziedātāja var lepoties ar šādu statistiku.

Nupat ir izdots ceturtais Imbruglijas studijas albums „Come To Life”, ko gan diemžēl nav sanācis noklausīties, taču tā pirmais singls izsauca pozitīvas emocijas jau no pirmās noklausīšanās reizes un, lai cik tas nebūtu dīvaini, šīs emocijas nav mazinājušās arī šobrīd.

Interesants, protams, ir fakts, ka viens no „Want” autoriem ir kāds britu puisis vārdā Kriss Mārtins, kurš spēlēja kaut kādā pop-rock grupā... Pag, pag... Āāā, Coldplay! Kopā dziesmai veseli četri autori – vienmēr esmu brīnījies, kā viņi spēj sadalīt – kurš kuru rindiņu vai ģitāras akordu ir izdomājis, bet tas jau ir cits stāsts. Otrs interesantais fakts – dziesmas producents savukārt ir Bens Hiljērs, kuru noteikti zinās Depeche Mode fani (divu pēdējo grupas albumu producents).

Pati dziesma ir visai interesants un veiksmīgs attālināšanās mēģinājums no Imbruglijas iepriekšējo singlu skaņas – no tipiskas popmūzikas uz mazliet tumšāku, bet joprojām lipīgu un visnotaļ elegantu synth-pop stilu. Jāpiekrīt, ka vokāli šajā dziesmā Imbruglija ļoti atgādina Keitu Bušu. Un tas ir LIELS kompliments!

P.S. FUCK! Viņa joprojām ir neatvairāma sieviete ar vienām no skaistākajām acīm pasaulē!!!

P.P.S.Video mazliet norauts sākums, ņemts no vācu kanāla RTL, jo... ISLAND RECORDS ARE FUCKIN' ASSHOLES!!! YOU CAN EMBED YOUR CODES ON YOUR FUCKIN WALLS, YOU LOUSY MOTHER FUCKERS!!!6.A Place To Bury Strangers - "In Your Heart"
Release date: 12/10/2009
Label: Mute
AMG rating: 8/10


Savulaik par skaļāko (vārda tiešajā nozīmē) dēvētā jaunā Ņujorkas grupa A Place To Bury Strangers (cepums par nosaukumu!) šomēnes atgriezās ar otro studijas albumu, kas ir trijotnes pirmais zem lielā ierakstu leibla Mute paspārnes.

APTBS ir no tām grupām, kas par savu popularitāti (un ierakstu līgumu) var lielā mērā pateikties internetam un konkrēti portālam pitchfork.com. Tieši tur parādījās pirmā ļoti glaimojošā grupas debijas ieraksta „A Place To Bury Strangers” recenzija, kad tas tik tikko bija izdots ASV (2007.gada septembrī). Pēc tās, protams, interese par šo skaļo, griezīgo lo-fi/noise rock/shoegaze grupu tikai pieauga. Tiesa, līdz debijas albuma Eiropas relīzei nācās gaidīt vēl veselu gadu.

Tomēr, kad tas tika sagaidīts arī šaipus Atlantijas okeānam, priecājās ne tikai britu mūzikas mēdiji, bet arī pašmāju AMG. Ar savu debijas singlu „I Know I’ll See You” jaunā grupa no Ņujorkas pērnā gada novembrī trāpīja ne vairāk un ne mazāk kā UZREIZ 1.vietā tā laika rokmūzikas topā. Šī gada sākumā tam pievienojās arī „Missing You”, sasniedzot 19.vietu, un izskatās, ka pirmais singls no otrā albuma arī būs stabils Top 20, ja pat ne Top 10 hīts pie mums.

Principā, ņemot vērā, ka APTBS Latvijā, maigi izsakoties, nav pārāk populāra grupa, tā vien prasītos šos abus albumus iztirzāt atsevišķā rakstā, taču diemžēl laika trūkuma dēļ to tā arī neizdarīju. Vien šobrīd varu pateikt, ka abi albumu saņēmuši AMG vērtējumu 7/10, turklāt ar pietiekami atšķirīgiem iemesliem. Ja pirmajā albumā mūs uzrunāja un saistīja tieši grupas trulais, nenopulētais un netīrais skanējums un tāda maģiska strāva, kas virmoja no šiem jauniešiem, tad jaunajā platē jau ir jūtama kvalificēta producenta klātbūtne, turklāt parādījies arī izteiktāks melodiskums. Toties, pietrūkst TĀDA oga, kāda debijas ierakstā bija izteikti depresīvā un smeldzīgā „The Falling Sun”, kas pērnā gada beigās kļuva par vienu no maniem lielākajiem atklājumiem mūzikā.

Kas attiecas uz pašu singlu (vo, tas ir jāmāk – rakstīt singla recenziju, un pieskarties pašai dziesmai piektajā rindkopā! :)), šis ir nešaubīgi skanīgākais un izteiktākais APTBS hīt-singls, ko nenoliedz ne pati grupa, ne arī tās fani. Tā teikt, ideāla dziesma, ar ko iepazīstināt sevi plašākai publikai. Pietiekami agresīvs, pietiekami šūgeizisks, pietiekami nepieradināts, bet tajā pat laikā stabili prātā paliekošs noise rock un post-punk savienojums ar shoegaze, turklāt ar ļoti iedarbīgu piedziedājumu. ĻOTI labs darbs!5.The Pains Of Being Pure At Heart - "Higher Than The Stars"
Release date: 12/10/2009
Label: Fortuna Pop
AMG rating: 8/10


Šogad ir bijis ļoti liels daudzums ar jauniem, talantīgiem un pat ļoti perspektīviem jaunpienācējiem mūzikā, bet mēnesi pirms finiša varu par visiem 100% teikt, ka The Pains of Being Pure At Heart no Ņujorkas būs iekļauti starp 5 labākajiem 2009.gada debitantiem mūzikā.

Kvarteta debijas albums „The Pains of Being Pure At Heart” nāca klajā februārī, bet oktobra sākumā veikalu plauktos nonāca jauns grupas EP ar četrām pavisam jaunām dziesmām, kas kļuva par kārtējo apliecinājumu šo jauniešu spējai radīt ārkārtīgi pievilcīgas, pozitīvas un mīļas dziesmiņas. Ja albums tomēr vairāk klasificējams kā rokmūzikas ieraksts, tad šo EP es drīzāk ievietotu indie pop lauciņā. Turklāt ieraksts sanācis gana rudenīgs.

„Higher Than The Stars” EP lielākais trumpis gan, manuprāt, ir fantastiski lipīgais „Falling Over”, kuru meklējiet šī mēneša DMS izlasē, bet mazās platītes tituldziesma izcīna 5.vietu mēneša singlu topā, tādējādi kļūstot par The Pains of Being Pure at Heart visu laiku veiksmīgāko singlu AMG topos!4.Ladyhawke - "Magic"
Release date: 26/10/2009
Label: Island
AMG rating: 8/10


Nudien nezinu, kas ir kalpojis par iemeslu, lai Ladyhawke izdotu piekto(!) singlu no sava nu jau pusotra gada vecā albuma precīzi pusgadu pēc tam, kad no tā iznāca līdz šim pēdējais singls – „Back of the Van” (Maijā diemžēl netika Top 20). Taču šis ir gadījums, kad iemesli nav svarīgi. Uzdrošinos apgalvot, ka „Magic” ir VISlabākais skaņdarbs Ladyhawke debijas albumā, kuru, starp citu, noklausījos pilnībā vien šomēnes.

Jaunā sieviete no Jaunzēlandes Pipa Brauna ar segvārdu Ladyhawke AMG topā debitēja 2008.gada vasaras pašā vidū – jūlijā – ar dziesmiņu „Paris Is Burning”, ko laikam jau arī jāuzskata par Ladyhawke populārāko hītu. AMG topā gan šis singls aizsniedzās vien līdz 15.vietai. Toties jau septembrī sekoja līdz šim pie mums visveiksmīgākais Ladyhawke singls „Dusk Till Dawn”, kas ne tikai izcīnīja 6.vietu AMG mēneša topā, bet, ja mani atmiņa neviļ, kļuva par vienu no lielākajiem hītiem AMG augusta ballītē L-57.

Lielisks ritms, kas sasaucas ar Ladytron daiļrades lipīgāko daļu, pārliecinošs un valdzinošs vokāls, PERFEKTS tā dēvētais bridžs („I left my heart to you / But it’s not fair / Cause you’ve taken me for granted, baby”) un tam sekojošs pavelkošs piedziedājums – viss ietērpts samtainā 80’to gadu electro-pop aranžējumā, kas vietām arī sasaucas ar vēl vienu 2008.gada AMG favorītu – Cut Copy piedāvāto skanējumu. Nudien, gaidāmajā ballītē bez šī – NE-KĀ-DI!3.Fever Ray - "Seven"
Release date: 05/10/2009
Label: Rabid Records
AMG rating: 8/10

Jā, nav šis mēnesis bijis pārāk bagāts ar daudziem veiksmīgiem un ļoti veiksmīgiem singliem, taču pirmais trijnieks ir viens no gada spēcīgākajiem! Tik skaļi uzdrīkstēšos apgalvot.

Trijnieku uzsākam ar, manuprāt, veiksmīgāko Fever Ray singlu no viņas pavasarī iznākušā debijas solo albuma. „Seven” ir jau ceturtais singls no šīs plates, kas seko janvārī izdotajam „If I Had a Heart” (5.vieta), aprīļa „When I Grow Up” (17.vieta) un jūlijā aktuālajam „Triangle Walks” (4.vieta). Kā redzams, „Seven” pelnīti kļūst par veiksmīgāko Fever Ray singlu AMG topos.

Šie panākumi, protams, joprojām nav salīdzināmi ar 2006.gada The Knife (tajā Fever Ray aka Karīna Dreijere Andersone darbojas kopā ar brāli Olofu) iespaidīgo statistiku – trijiem Top 3 singliem un vienam #1 – apliecinājums tā gada The Knife albuma „Silent Shout” maģiskumam un spēkam. Starp citu, Karinas balsi dzirdēsim arī novembrī, jo nupat kā klajā nācis jaunākais Royksopp singls „This Must Be It”, kurā kā viesvokāliste piedalās tieši Fever Ray.

Šajā sakarā atcerējos, ka Fever Ray ir ļoti populāra arī Norvēģijā. To es zinu no drošiem avotiem! ;)

P.S.Un tas klips... TAS KLIPS!!!2.Editors - "Papillon"
Release date: 12/10/2009
Label: Kitchenware
AMG rating: 9/10


Principā viens no mēneša lielākajiem pārsteigumiem. Nudien, biju domājis, ka jaunākais Editors singls pēc tik masveidīgās tā atskaņošanas AMG būs stabils oktobra #1. Še tev nu bija!

Diemžēl tā arī nesanāca laiks uzrakstīt recenziju par jaunāko Editors albumu „In This Light and On This Evening”, bet, kā jau minēju savulaik „Papillon” recenzijā, neko sliktu pateikt nevaru. Laikam jau tāpēc, ka neesmu naivs un negaidu otru „The Back Room”, kas tomēr ir un paliks augstākais Editors sasniegums.

Šķiet, to sapratuši arī paši Editors, jaunajā albumā necenšoties malt jau izmalto, bet gan mēģinot radīt ko jaunu un interesantu, pirmkārt jau, nomainot ģitāras pret sintezatoriem un dažā labā dziesmā skanot gluži kā Depeche Mode ar Īenu Kērtisu vokālista lomā. Un pirmais singls „Papillon” tam ir labākais piemērs, tāpat kā „You Don’t Know Love”.

Uzreiz jābrīdina „Papillon” cienītāji, ka albums nebūt nav agresīvs, ātrs un ar daudz hīt-singliem bagāts. Gluži pretēji – jau savulaik norādīju, ka no šī albuma „Papillon” būs, visticamāk, vienīgais singls, kas atradīsies augstās vietās pasaules topos. Savukārt AMG joprojām cer, ka kā otrais plates singls tiks izdots FANTASTISKI SKAISTAIS „Bricks and Mortar” – viens no Editors visu laiku labākajiem skaņdarbiem. Nudien.

„Papillon” sakarā vēl piebildīšu, ka šis kļūst par nu jau devīto Editors Top 10 singlu AMG topos, turklāt astoņi(!!!) no tiem ir bijuši Top 3. Apskaužami!

P.S. Kā man pareizi norādīja viens uzcītīgs AMG lasītājs – singla „Papillon” recenzijā ieviesās maza kļūdiņa pie dziesmas lirikas. Pareizais piedziedājums ir sekojošs:

Darling, just don’t put down your guns yet,
If there really was a God here,
He’d have raised a hand by now
Now darling, you’re born, get old and die here
Well that's quite enough for me dear,
We'll find our own home somehow
.”1.Wild Beasts - "All The King’s Men"
Release date: 05/10/2009
Label: Domino
AMG rating: 9/10


Zinu, ka esmu šo frāzi jau rakstījis ne vienu reizi vien, bet tomēr – dažas dziesmas ir vienkārši skaistas un VISS. Izstiepies, saraujies, pagrozies, apēd kotleti, aizmiedz, pamosties, izstaipies, dejo, padzeries, ieej dušā, sastrīdies, mīlējies, raudi, smejies, uzliec atkal dziesmu... NEKAS NEMAINĀS. Tā ir un paliek SKAISTA.

Pie aptuveni līdzīgas atziņas nonācu kādā oktobra pēcpusdienā, jau tā nomāktā garastāvoklī sastrīdējies ar kādu cilvēku. Singlu apskats vienalga bija jātaisa, patrāpījās jaunais Wild Beasts singls. Un kā dziedāja pajolīga paskata brāļi ar akustiskajām ģitārām 80’to gadu nogalē: „Un palika silti...”. Turklāt nekad neaizmirsīšu burvīgo deju agrā rītā Positivus festivāla āfterpārtijā, kad man par lielu pārsteigumu sāka skanēt tieši Wild Beasts „All The King’s Men” – tolaik vēl vienkārši dziesma no tikko iznākušā grupas otrā albuma „Two Dancers”.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, kad par labākā albuma titulu līdz pat pēdējai dienai(!) cīkstējās Vampire Weekend ar Fleet Foxes, šogad būs burtiski nežēlīga cīņa par 2009.gada labākā albuma nosaukumu, un tajā noteikti piedalīsies arī Wild Beasts albums. Jā, mēnesi pirms finiša taisnes NEKAS vēl nav skaidrs.

Mazliet atgādināšu, kas tad tie Wild Beasts tādi ir. Kvartets no Kendalas (pilsēta Anglijā) kopā sanāca jau 2004.gadā, taču līdz debijas platei nācās pagaidīt veselus četrus gadus. Interesanti, ka grupas dalībniekiem šobrīd ir tikai 22-24 gadi, kas nozīmē, ka muzikālās gaitas Wild Beasts sāka, vēl būdami padsmitgadnieki.

Pirmais izrāviens notika 2006.gadā, kad grupai iznāca debijas singls „Brave Bulging Buoyant Clairvoyants” un izpelnījās slavenā BBC dīdžeja Stīva Lamaka uzmanību, kas nozīmēja raidlaiku BBC 6. Jau tolaik mūzikas kritiķi jūsmoja un apbrīnoja solista Heidena Torpa lielisko falsetu un eleganti sevī ievelkošos ģitāras rifus. Lieki teikt, ka 2007.gada februārī sekoja ierakstu līgums ar slaveno Domino Records, bet vasarā žurnāls NME Wild Beasts nosauca par vienu no grupām, kuras sagaida liela nākotne.

Tā arī notika. Pērnā gada vasarā beidzot tika izdots Wild Beasts debijas albums „Limbo, Panto”, kas izpelnījās milzu uzmanību no mūzikas apskatniekiem visā plašajā pasaulē. Atzīmes bija visai augstas, taču tā pa īstam, manuprāt, Wild Beasts tai laikā vēl neviens nenoticēja. Godīgi jāatzīstas, arī AMG „Limbo, Panto” novērtēja ar 7/10, taču ātri vien par šo plati aizmirsa.

Toties ar „Two Dancers” šaubu nav. Nekādu. Šis ir pasakains, maģisks un izcili nobriedis darbs, kas pierāda šo četru jauniešu spēju ļoti labi orientēties savā pārstāvētajā mūzikas nozarē – indie/art rock. Tas, kā Wild Beasts satērpj kopā instrumentu spēli ar Heidena falsetu un pārējo dalībnieku vokālajām harmonijām, vienkārši nav izstāstāms, tas ir jādzird. Ja interesē sausi skaitļi – NME – 9/10, Drowned in Sound – 9/10, Pitchfork – 8.4/10, The Times – 5/5... Tie ir tikai daži piemēri. Tiem var pievienot AMG novērtējumu – 9/10.

„All The King’s Men” manā subjektīvajā skatījumā gan NAV labākais no albuma trekiem. Uz šo titulu varētu pretendēt tituldziesma „Two Dancers”, „This Is Our Lot” vai mans sākotnēji nešaubīgais favorīts „We Still Got The Taste Dancing On Our Tongues”. Tomēr šis ir no tiem albumiem, no kura var paņemt pilnīgi JEBKURU dziesmu, un tā izklausīsies skaisti, aizkustinoši, sirreāli – kā no citas pasaules... Starp citu, šajā dziesmā galvenā vokālista pienākumi iedoti nevis Torpam, bet gan basģitāristam Tomam Flemingam!

Dāmas un Kungi, mūsu priekšā ir ne tikai 2009.gada Oktobra #1, mūsu priekšā ir viens no pretendentiem uz Gada Singla statusu.

OKTOBRA SINGLU TOP 20 (ievads)

Esam sagaidījuši pirmo sniegu, esam sagaidījuši novembri – pēdējo mēnesi, kas iet 2009.gada ieskaitē AMG Gada Topa apkopojumam. Tas nozīmē, ka jāpalūkojas atkal pār plecu un jāatskatās uz dziesmām, kas ir bijušas veiksmīgākās oktobrī. Uzreiz jāsaka, ka oktobrī bija salīdzinoši mazs skaits ar jaunajiem singliem – izvērtējām „tikai” 52 jaunos singlus.

Tā kā freewebs.com arvien vairāk sāk radīt problēmas manam datoram (nezinu, kāpēc viņam nepatīk šī vietne...), pirmoreiz AMG MĒNEŠA TOP 20 publicējam šeit, turklāt tas ir sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā piedāvāšu dziesmas, kas ierindojušās no 20.līdz 11.vieta, savukārt otrajā – pirmais desmitnieks. Tāpat, protams, arī neiztrūkstošais Different Music Selection tops un Mēneša Hot Mix.

Nu, ko? Atlokam piedurknes un uz priekšu! Patīkamu lasīšanu un patīkamu klausīšanos! Vispirms gan sākam ar dziesmu sarakstu, kas šomēnes palika ārpus labāko 20 dziesmu saraksta.

ŠOMĒNES TOPĀ NEIEKĻUVA:

Dinosaur Jr. - "Pieces" [PIAS; 13/10/2009]
AMG rating: 7/10

Massive Attack - "Splitting The Atom" [Virgin; 05/10/2009]
AMG rating: 7/10

Grum - "Heartbeats" [Prestel Music; 26/10/2009]AMG rating: 6/10

Echo & The Bunnymen - "Think I Need It Too" [Ocean Rain; 28/09/2009]
AMG rating: 6/10

Housse De Racket - "Synthetiseur" [M20 Solutions; 10/08/2009]
AMG rating: 6/10

Robbie Williams – "Bodies" [Virgin; 12/10/2009]
AMG rating: 6/10

Kings Of Convenience - "Boat Behind" [Source; 19/10/2009]
AMG rating: 6/10

The Broken Family Band - "Cinema vs. House" [Cooking Vinyl; 19/10/2009]
AMG rating: 6/10

The Twang - "Encouraging Signs" [B-Unique; 12/10/2009]
AMG rating: 6/10

Alphabeat - "The Spell" [Polydor; 19/10/2009]
AMG rating: 6/10

Killa Kela - "Everyday" [100%; 05/10/2009]
AMG rating: 6/10

Everything Everything - "My Keys, Your Boyfriend" [Young & Lost; 05/10/2009]
AMG rating: 6/10

Tilly And The Wall - "Falling Without Knowing" [Moshi Moshi; 19/10/2009]
AMG rating: 6/10

The Voluntary Butler Scheme - "Trading Things In EP" [Split Records; 05/10/2009]
AMG rating: 6/10

I Concur - "Sobotka" [Club AC30; 05/10/2009]
AMG rating: 6/10

Suckers - "It Gets Your Body Movin" [IAmSound; 05/10/2009]
AMG rating: 6/10

CANT - "Ghosts" [Terrible Records; 13/10/2009]
AMG rating: 6/10

Little Comets - "Adultery" [Columbia; 26/10/2009]
AMG rating: 6/10

Yeti Lane - "Lonesome George" [Sonic Cathedral; 05/10/2009]
AMG rating: 6/10

Client - "Make Me Believe In You" [Out Of Line; 28/09/2009]
AMG rating: 6/10

The Phenomenal Handclap Band - "15 to 20" [Tummy Touch; 12/10/2009]
AMG rating: 6/10

Toro Y Moi - "Blessa" [Carpark; 05/10/2009]
AMG rating: 6/10

Dirty Projectors – "Temecular Sunrise" [Domino; 28/09/2009]
AMG rating: 5/10

Chicane - "Hiding All The Stars" [Modena; 26/10/2009]
AMG rating: 5/10

Young Soul Rebels - "I Got Soul" [Island; 19/10/2009]
AMG rating: 5/10

Whitney Houston - "Million Dollar Bill" [RCA; 05/10/2009]
AMG rating: 5/10

Spinnerette – "All Babes Are Wolves" [Hassle; 12/10/2009]
AMG rating: 5/10

Johnny Foreigner - "Criminals" [Best Before; 12/10/2009]
AMG rating: 4/10

Wolfmother – "New Moon Rising" [Island; 12/10/2009]
AMG rating: 4/10

Cheryl Cole - "Fight For This Love" [Polydor; 19/10/2009]
AMG rating: 4/10

Crookers - "Put Your Hands On Me" [Southern Fried; 05/10/2009]
AMG rating: 3/10

Kano - "Rock'n'Roller" [BPM; 26/10/2009]
AMG rating: 3/10

02 novembris, 2009

AMG Klasiskais Hīts (1999.gada Novembris)

SIMON COLLINS - "Pride"


Kā jau solīju iepriekš, ar šodienu uzsākam jaunu sadaļu, kas saucas „AMG Klasiskais Hīts”. Tajā apskatīsim attiecīgā laika posma lielākos hītus AMG pirms 10, 5, 3 un 1 gada. Četras nedēļas mēnesī – četras klasiskas dziesmas, kurās veldzēties, uzsākot jaunu darba nedēļu.

Šonedēļ ieskatījāmies 1999.gada novembra topā, kurā visu mēnesi (atgādināšu, tolaik pastāvēja iknedēļas AMG Top 40!) dominēja tikai VIENS skaņdarbs. Dziedātāju Filu Kolinsu droši vien zina daudzi, bet vai daudzi atceras, ka Latvijā 1999.gada nogalē aktuālāks par Filu bija viņa tobrīd 23 gadus vecais dēls Saimons?

Saimonu Kolinsu pavisam droši tagad varam saukt par „viena hīta brīnumu”, jo ar singlu „Pride” viņš ne tikai sāka savu mūziķa karjeru, bet faktiski arī beidza. Nudien vairs neatceros, kura radiostacija tolaik Latvijā bija atbildīga par „Pride” iekustināšanu Latvijas publikā (šķiet jau, ka SWH tomēr), bet šis singls AMG aizgāja pat vairāk nekā veiksmīgi. Četras nedēļas pēc kārtas 1.vieta – tas nav maz.

Jāpiebilst gan, ka pie mums tolaik aktuāla bija „Pride” albuma versija, kuru man diemžēl neizdevās atrast (mums viņa ir CD versijā, 5 treku singlā, bet MP3 gan nav...). Ja atmiņa neviļ, tad tieši albuma versija arī tika spēlēta jau pieminētajā SWH, savukārt European Hit Radio jau klausītājiem piedāvāja singla versiju, kuru var dzirdēt zemāk norādītajā videoklipā.

Vien piebildīšu, ka pagājušajā vasarā klusi, klusi Saimonam Kolinsam ir iznācis jau trešais solo albums ar nosaukumu „U-Catastrophe”, bet tā pirmais singls „Unconditional” pat pamanījies iespraukties Top 100 Billboard Hot Adult Contemporary Tracks topā. Eiropā gan par Saimonu nav sen nekas dzirdēts...

Statistika.
Simon Collins - "Pride" - 1.v.(4 nedēļas)/18 nedēļas topā - no 1999.gada oktobra līdz 2000.gada februārim.pride is all we have now
when we're left with nothing
too strong to break with muscle
beyond any pain or suffering

a soul's redemption
to face the fear of rejection
the last reserve for being
a life without doesn't have any meaning

no need to hide and stay protected
don't be afraid to show that you have pride

forced into the molding
just another s.i.n. number
afraid to break the iceing
around your soul's slumber

there's more to life than what I see here
don't be afraid to show that you can fly

Ieskats Nedēļas Jaunumos (02.11.-08.11.)

Sveiciens jaunai darba nedēļai un jaunam mēnesim sākoties!

Jā, laiks burtiski skrien. Mazāk kā divi mēneši ir palikuši, un 2009.gadu varēsim svinīgi noslēgt, turklāt ne tikai 2009.gadu, bet veselu desmitgadi – pirmo – šajā gadsimtā un gadu tūkstotī.

Par globālām lietām un desmitgadēm mazliet vēlāk, bet šajā reizē vien atgādināšu, ka šonedēļ AMG birojā norisināsies kārtējais mēneša topa apkopošanas darbs, lai jau piektdien Jums varētu celt galdā gan oktobra singlu Top 20, gan DMS Top 10, gan arī vērst uzmanību uz labākajiem oktobra albumiem. Ak, jā, pats svarīgākais! Atgādinu, ka novembris ir PĒDĒJAIS mēnesis, kurš iet ieskaitē uz gada topu, jo decembri mēs, kā skolnieki pirms eksāmeniem, pavadīsim atkārtojot vecos ierakstus un nodarbojoties ar smago, bet ļoti interesanto gada topa apkopojumu.

Protams, tas nenozīmē, ka šonedēļ atkal AMG dators nav pārpludināts ar jaunākajiem singliem un albumiem MP3 izskatā. Tādu ir gana. Šonedēļ gan izpaliks detalizētāks singlu apskats, taču Nedēļas Labāko Singlu, protams, noteiksim. Vien piebildīšu, ka šonedēļ, visticamāk, par to sacentīsies Royksopp ar debitantiem Miami Horrors un Ramona Falls skaņdarbu, ko piedāvāju Jums jau pagājušajā nedēļā.

Arī albumi šādi tādi šonedēļ iznāk. No oriģināldarbiem vispirms jau jāmin ilgi gaidītais grupas The Strokes līdera Huliana Kasablankas debijas solo albumu „Phrazes of the Young”, kā arī jaunākais amerikāņu kolektīva Weezer albums, taču šī nedēļa vairāk zīmīga ar Best Of izlašu birumu. Savas labākās dziesmas apkopojuši un šonedēļ pircējiem piedāvā Skunk Anansie, Foo Fighters un Frankie Goes To Hollywood. Savukārt AMG uzmanību visvairāk piesaistīs atkārtoti izdotais un ar bonus disku papildinātais klasiskais Nirvana debijas disks „Bleach”, kuram šogad aprit 20 gadi. BEZ TAM! Vēl arī iznāk DVD „Live at Reading”, kurā atainota leģendārā Nirvana uzstāšanās Redingas festivālā 1992.gadā, kad Kurts Kobeins, atbildot uz žurnālistu pirms-koncerta baumošanu par to, ka, iespējams, Nirvana nemaz nebūs spējīga uzstāties, jo Kobeinam, lūk, pavisam švaki ar veselību, uz skatuves tika uzstumts ratiņkrēslā un uzstājās slimnīcas uzsvārcī. Abus diskus noteikti klausīsimies daudz un dikti!

Un vēl kāda svarīga vēsts! Sākot ar šo mēnesi AMG mājaslapā būs atrodama jauna sadaļa ar nosaukumu „AMG Klasiskais Hīts”, bet par to, kā tā darbosies un uz kādiem principiem būs balstīta, jau sīkāk pastāstīšu nākamajā ierakstā.

Lai Jums veiksmīga un vismaz sirdī silta nedēļa!

Klasiskais 1989.gada "Bleach" skaņdarbs "School" no pieminētā "Live at Reading" DVD. EKSPLOZĪVI!