29 decembris, 2009

AMG TOP 20 SINGLES OF 2009 (part 5: 5.-1.)

2009.GADA SINGLU TOP 20

5.Yeah Yeah Yeahs - "Heads Will Roll"

Release date: 29/06/2009
Label: Polydor
AMG rating: 9/10

Lai arī daudzi par šī gada Yeah Yeah Yeahs albuma „It’s Blitz!” (AMGmusic gada albumu topa 10.vieta) spožāko pērli uzskata tā pirmo singlu „Zero”, kuru britu žurnāls NME pat atzinis par 2009.gada labāko dziesmu, AMGmusic tomēr vairāk ierullēja vasaras hīts „Heads Will Roll” ar spēcīgo disko bītu, lielisko ģitāras rifu un gana aktuālo saukli deju zālē: „Off, off, off with your head / Dance, dance, dance til you’re dead!

Arī šī bija no tām dziesmiņām, kura savu ceļu uz AMGmusic mēneša topa 1.vietu jūlijā uzsāka lēnām un pacietīgi, taču mēneša beigās pārliecinoši kļuva par vasaras neatņemamu ballīšu grāvēju un jumta rāvēju. Viens no retajiem rokmūzikas darbiem, kam pat nav vajadzīgs deju remikss (ir arī tāds, starp citu!), lai to droši un ar panākumiem varētu atskaņot diskotēkas karstākajā punktā. Vēl viena no šī gada vasaras himnām.4.Grizzly Bear - "While You Wait For The Others"
Release date: 31/08/2009
Label: Warp
AMG rating: 9/10


Kā jau es trāpīgi paredzēju vasarā, Grizzly Bear albums „Veckatimest” atrodas teju vai katrā sevi cienoša mūzikas mēdija gada albumu topā. AMGmusic gan tā arī šo plati līdz galam neiemīlēja, kas nozīmēja, ka nācās palikt ārpus 20 labāko skaita, taču Top 50 šo albumu esam ierindojuši arī mēs. Ja viss albums, manuprāt, tomēr nav tik izcils, kā to mālē mūzikas kritiķi, tad vismaz viena dziesma šādam vērtējumam atbilst par visiem 100 procentiem.

Neskatoties uz neiekļūšanu AMGmusic albumu topā ar „Veckatimest”, šis ir bijis pats veiksmīgākais gads Grizzly Bear – četru Bruklinas iedzīvotāju – dzīvē un karjerā. Domāju, ka nekļūdīšos apgalvojot, ka ar „Veckatimest” Grizzly Bear ir, tā teikt, iesoļojuši jaunā kvalitātē. Proti, tagad viņu koncertus apmeklē vairāki tūkstoši, grupa tiek aicināta uz slavenākajiem festivāliem, ieraksti atrodami arī pirktāko albumu/singlu topos, bet grupas daiļradi slavē citas slavenības. No pēdējiem, kas bijuši sajūsmā par Grizzly Bear, varētu minēt reperi Jay-Z, kas tika manīts grupas koncertā Ņujorkā. Pērn par grupu ļoti glaimojoši izteicās arī Radiohead dalībnieki. Grizzly Bear bija viņu iesildītāji pagājušās vasaras ASV koncerttūrē.

Septembrī, dziesmas recenzijā jau rakstīju, ka šis ir vienīgais singls, kas no prestižā portāla pitchfork.com saņēmis augstāko iespējamo novērtējumu (nu gan vairs nav vienīgais, jo pirms pāris nedēļām 10/10 saņēma arī Animal Collective skaņdarbs „What Would I Want? Sky” no viņu decembra EP „Fall Be Kind”), kā arī to, ka šī ir dziesma, kas ir vienkārši JĀJŪT. Turklāt šajā gadījumā tas nav grūts uzdevums, dziesma pēc savas būtības un uzbūves ir līdz galam vienkārša un sirdī pati ielīstoša. Šī ir no tām dziesmām, ko ielikt mapītē nākamajām desmitgadēm.3.Wild Beasts - "All The King’s Men"
Release date: 05/10/2009
Label: Domino
AMG rating: 9/10


Oktobra mēneša singlu apskatu noslēdzu ar aprakstu par 1.vietu – Wild Beasts „All The King’s Men” ar sekojošu frāzi: „Dāmas un Kungi, mūsu priekšā ir ne tikai 2009.gada Oktobra #1, mūsu priekšā ir viens no pretendentiem uz Gada Singla statusu.” Kā man patīk, ka es atkal neesmu kļūdījies!

„All The King’s Men” gan manā subjektīvajā skatījumā gan NAV labākais no albuma „Two Dancers” (2.vieta AMGmusic gada albumu topā!) trekiem. Uz šo titulu varētu pretendēt tituldziesma „Two Dancers”, „This Is Our Lot” vai mans sākotnēji nešaubīgais favorīts „We Still Got The Taste Dancing On Our Tongues”. Tomēr šis ir no tiem albumiem, no kura var paņemt pilnīgi JEBKURU dziesmu, un tā izklausīsies skaisti, aizkustinoši, sirreāli – kā no citas pasaules... Starp citu, „All The King’s Neb” galvenā vokālista pienākumi uzticēti nevis Haidenam Torpam ar viņa spalgo un īpatnējo falsetu, bet gan krietni zemāk un dobjāk dziedošajam basģitāristam Tomam Flemingam!

Lieliski ģitāras rifi, burvīga un nostrādāta vokālā harmonija starp Flemingu un Torpu, kā arī avangardiskais art-pop strāvojums no šīs dziesmas iedveš tādu mājīguma un siltuma sajūtu, kas neatstāj vēl labu laiku pēc dziesmas noklausīšanās. Iespējams, bija pelnījis pat būt vienu pakāpienu augstāk.2.White Lies – „To Lose My Life”
Label: Fiction
Release date: 12/01/2009
AMG rating: 9/10

Vienu no 2009.gada veiksmīgākajiem singliem AMGmusic jau saņēma 2008.gada decembrī. Toreiz starp daudzajām jaunajām zvaigznēm aktīvi tika izcelts londoniešu White Lies vārds, un kā apliecinājums šīs grupas potenciālam pašā gada sākumā tika izlaists singls „To Lose My Life” no tam tūlīt sekojoša debijas albuma ar gandrīz tādu pašu nosaukumu (albuma nosaukumā pēc „Life” vēl seko daudzpunkte).

Lai arī pats albums pieskaitāms drīzāk pie gada vilšanām (pārāk vienveidīgs un sajūtu „tas viss ir kaut kur dzirdēts” iedvesošs), tā pirmais singls noteikti bija viens no spēlētākajiem gabaliem janvārī AMG, kas arī pelnīti deva 1.vietu janvāra topā, pat apsteidzot sākotnēju favorītu – Little Boots dziesmu „Stuck On Repeat”.

Tomēr kopumā White Lies varam apsveikt ar veiksmīgu gadu, tai skaitā arī AMGmusic. Ar singlu izvēli izdevās trāpīt teju desmitniekā, un arī sekojošie skaņdarbi – „Farewell to the Fairground” aprīlī un „Death” jūnijā – iekļuva AMG Top 20, turklāt pirmais pat atrodams arī gada singlu simtniekā. Tas arī kalpoja par iemeslu, kāpēc White Lies tika nominēti ne tikai balvai par gada labāko debiju, bet arī par gada labāko grupu. Diemžēl gan visās trīs nominācijās nācās palikt zaudētājos.1.Animal Collective – „My Girls”
Release date: 23/03/2009
Label: Domino
AMG rating: 10/10

Par to, vai Animal Collective janvārī izdotais šedevrs „Merriweather Post Pavillion” ir vai nav labākais 2009.gada albums, kā jau esmu ne vienu reizi vien teicis, es neesmu vienisprātis ar lielāko mūzikas mēdiju žurnālistiem, taču par to, ka tā pirmais singls „My Girls” ir ne tikai šī gada ģeniālākais mūzikas meistardarbs, bet arī viens no pēdējās desmitgades spožākajiem mākslas paraugiem nav šaubu arī man. „My Girls” gluži vienkārši nevarēja neierindoties AMGmusic gada singlu topa 1.vietā.

Interesanti, ka man, kuram Animal Collective skaņdarbi parasti ir jānoklausās vismaz 3-4 reizes, lai izprastu to skaistumu un pievilcību, pietika ar divām minūtēm no šīs gandrīz sešu minūšu garās dziesmas, lai saprastu, ka jānoliek malā blakus lietas, ar ko es tobrīd noņēmos (konkrēti – nagu šķērītes), lai pagrieztu skaļāk CD atskaņotāju, apsēstos un nodotos tikai šai dziesmai.

Nepietiek ar to, ka šis ir ārkārtīgi aizkustinošs grupas dalībnieka Noa Lenoksa jeb Panda Bear veltījums savai ģimenei – sievai un meitiņai („Is it much to admit I need / A solid soul and the blood I bleed / With a little girl, and by my spouse / I only want a proper house”), tas vēl ir perfekti nostrādāts muzikāli – labākajās eksperimentālās četrotnes tradīcijās. Burtiski katru pienākošo, kāpjošo, zūdošo skaņu šajā dziesmā var izgaršot un izbaudīt. Šogad tik tiešām nekas izcilāks nav dzirdēts, bet dzirdēts ir ļoti, ļoti daudz.

Ne tikai Pitchfork Media, bet arī AMGMusic 2009.gada SINGLS #1!

I don't mean to seem like I care about material things
Like a social status
I just want four walls and adobe slabs
For my girls

10.-6.vieta: http://amgmusic.blogspot.com/2009/12/amg-top-20-singles-of-2009-part-4-10-6.html

15.-11.vieta: http://amgmusic.blogspot.com/2009/12/amg-top-20-singles-of-2009-part-3-15-11.html

20.-16.vieta: http://amgmusic.blogspot.com/2009/12/amg-top-20-singles-of-2009-part-2-20-16.html

Sākums: http://amgmusic.blogspot.com/2009/12/amg-top-20-singles-of-2009-part-1-intro.html

AMG TOP 20 SINGLES OF 2009 (part 4: 10.-6.)

2009.GADA SINGLU TOP 20

10.Arctic Monkeys – „Crying Lightning”

Release date: 17/08/2009
Label: Domino
AMG rating: 9/10

Vēl viens no lielākajiem vasaras hītiem AMGmusic – Arctic Monkeys pirmais singls no augustā izdotā trešā studijas albuma „Humbug”, ko, starp citu, novērtējām kā 17.labāko 2009.gada albumu. „Crying Lightning” ir tā neapšaubāms favorīts.

Atšķirībā no iepriekšējiem Arctic Monkeys albumu pirmajiem singliem – 2005.gada „I Bet You Look Good On The Dancefloor” un 2007.gada „Brianstorm" – „Crying Lightning” nav tik izteikts hīts, kas aiziet uzreiz, tomēr pēc kāda laika šī dziesma var tā pielipt, ka grūti tikt vaļā. Līdz ar to Arctic Monkeys jau trešo reizi iekļūst AMG gada singlu topa labāko desmitniekā.9.Florence And The Machine - "Rabbit Heart (Raise It Up)"
Release date: 22/06/2009
Label: Island
AMG rating: 9/10

Kā jau teicu albumu apskatā (Florence and the Machine debijas ieraksts „Lungs” atrodas 2009.gada AMGmusic albumu topa 16.vietā), no visām 2009.gada sākumā prezentētajām britu „lielajām cerībām mūzikā” tieši Florence Velča un viņas komanda ir sevi attaisnojusi visvairāk. Tādējādi ļoti pat pelnīta gada sākumā iegūtā Brit Awards balva „Critics Choice”, ko pasniedz topošajām jaunajām zvaigznēm.

Albumā „Lungs” netrūkst skaistu un jauku dziesmu, kā pierādījums tam ir veseli nu jau pieci izdotie singli no šī albuma. Tomēr, manuprāt, visspilgtākais albuma hīts ir tieši trešais singls „Rabbit Heart (raise it up)”, kurā vislabāk var novērtēt arī neapšaubāmi talantīgās Velčas vokālās dotības. No sieviešu balsīm tieši Velča un Bat For Lashes ir mani pēdējo gadu favorīti. Atskatoties tagad uz jūnija Top 20, nākas atzīt, ka nepelnīti šī dziesma nekļuva par mēneša #1, paliekot 2.vietā.8.Bat For Lashes – „Daniel”
Release date: 03/2009
Label: Parlophone
AMG rating: 9/10


Dziesmas „Daniel” recenziju martā es noslēdzu ar jautājumu: „Bat For Lashes 2007.gadu AMG pabeidza arī ar balvu „Best Female” jeb ieguva gada labākās dziedātājas titulu. Šogad pievienosim albuma un singla kategorijas?”. Šobrīd varam atbildēt, ka abās nominācijās tomēr sanāca palikt ārpus labāko piecinieka, taču pietrūka pavisam maz. It īpaši jau nu šai pasakaini skaistajai dziesmai, ko gribētos saukt par Bat For Lashes visu laiku lieliskāko singlu.

„Daniel” ir Bat For Lashes visā savā krāšņumā. Saglabāts pirmā albuma elektroniskais krāšņums, papildināts ar lielisku, naksnīgu, mazliet depresīvu noskaņu, kura visvairāk asociējas ar Torijas Eimosas un Pīdžejas Hārvijas ierakstiem. Pievienojiet tam visam teicamu vokālo izpildījumu un ļoti skanīgu un melodisku piedziedājumu, un varbūt būsit kaut nedaudz tuvumā tam, ko piedāvā Bat For Lashes savā pirmajā singlā no šogad izdotā albuma „Two Suns”, kas tika nominēts prestižajai Mercury mūzikas balvai, bet AMGmusic gada albumu topā ierindojās 14.vietā.7.Detachments - "The Flowers That Fell"
Release date: 27/04/2009
Label: Thisisnotanexit
AMG rating: 9/10

Kā „The Flowers That Fell” nekļuva par milzīgu hītu 2009.gadā un kāpēc Detachments netiek minēti kā viena no potenciāli lielākajām zvaigznēm pie mūzikas debesīm 2010.gadā, man joprojām ir mīkla. Pieļauju, ka mūzikas kritiķu rīcībā ir kāda papildus informācija, kāpēc par viņiem neviens nerunā un informācija internetā ir jāvelk gluži kā ar knīpstangām ārā.

Vienas no šī gada lipīgākās melodijas autori ir Londonas kvartets Detachments, kas jau pērn noslēdza līgumu ar ierakstu kompāniju Thisisnotanexit. „The Flowers That Fell” bija viņu oficiālais debijas singls (2008.gada nogalē plates formātā gan tika izdots arī „Fear No Fear” – arī teicams darbs!), kam pirms mēneša sekoja arī ļoti lielisks singls „Circles”, kuru, starp citu, producējis slavenais Simian Mobile Disco dalībnieks un The Klaxons producents Džeimss Fords.

Lai kā tur nebūtu ar britu kritiķiem, AMGmusic maijā šis bija stabili spēlētākais hīts, kas pelnīti ieguva arī mēneša 1.vietu. Turklāt brīžos, kad tas tomēr netika atskaņots, to dzirdēt varēja tāpat, jo es nespēju rimties nedungojis šo melodiju vienā laidā – tik lipīga tā ir! Protams, savu lomu nospēlē arī post-punk un manu elku Joy Division ietekmes, kas laužas ārā katrā „The Flowers That Fell” taktī. Ar lielu nepacietību gaidu debijas albumu!6.Editors - "Papillon"
Release date: 12/10/2009
Label: Kitchenware
AMG rating: 9/10

Arī Editors tāpat kā Arctic Monkeys un Placebo var izdot da jebkādu albumu, taču tajā kā likums atradīsies vismaz viens spēcīgs hītsingls, kas demolēs AMGmusic atskaņotāju un pamatīgi kritīs uz nerviem maniem kaimiņiem. Kādos apjomos un skaļumā es klausījos šo dziesmu augustā, kad AMGmusic saņēma promo singlu, ir grūti aprakstīt. Bet atmiņas par bezrūpīgajām vasaras piektdienām, aukstu sidru nenormāli karstā augusta pēcpusdienā komplektā ar „Papillon” ļoti silda sirsniņu. Kādus tik tusiņus neiesildīja šī dziesma!

Varbūt arī dēļ milzīgās dziesmas pārdrillēšanas vasaras beigās oktobrī, kad oficiāli iznāca pirmais singls no jaunākā Editors albuma „In This Light and On This Evening”, tas nobāzējās 2.vietā nevis 1., kā tika gaidīts. Arī gada topā Editors tomēr nav izdevies pārsniegt savus iepriekšējos panākumus. Augstākā vieta šai grupai AMGmusic gada topos paliek ceturtā, kuru ieguva gan 2006.gada singls „All Sparks”, gan 2007.gada dziesma „An End Has a Start”.

15.-11.vieta šeit: http://amgmusic.blogspot.com/2009/12/amg-top-20-singles-of-2009-part-3-15-11.html

20.-16.vieta šeit: http://amgmusic.blogspot.com/2009/12/amg-top-20-singles-of-2009-part-2-20-16.html

AMG TOP 20 SINGLES OF 2009 (part 3: 15.-11.)

2009.GADA SINGLU TOP 20

15.Little Boots – „Stuck On Repeat”


Label: Atlantic
Release date: January 2009
AMG rating: 9/10


Uzliekot atkal un atkal „Stuck On Repeat”, izdodas uz trim minūtēm aizmirst par vilšanos, kādu man sagādāja tik ļoti gaidītais Little Boots debijas albums „Hands”. 2009.gada sākumā Viktorija Hesketa aka Little Boots uzvarēja BBC Sound of 2009 aptaujā, kas, protams, deva tikai papildus cerības, ka šī meitene varētu būt gada lielākā cerība mūzikā.

Albums diemžēl izrādījās pārblīvēts ar popsīgiem electro hītiem, taču „Stuck On Repeat” izceļas ar nesošu ritmu, kāpinošu, uz acid house pusi velkošu sintezatoru un teicamu piedziedājumu, kas, pieļauju, varētu pat noraut jumtu deju zālē. Janvārī gan nācās palikt 2.vietā aiz lieliskā White Lies debijas singla „To Lose My Life”, bet tieši šis bija pirmais 2009.gada singls, kas tika drillēts līdz apnikumam AMG janvārī.14.Depeche Mode – „Wrong”
Release date: 06/04/2009
Label: Mute
AMG rating: 9/10


Joprojām nav pārgājusi arī vilšanās par sev tik tuvās grupas Depeche Mode pēdējo albumu „Sounds of the Universe”, kā arī nenotikušo koncertu Rīgā. Tomēr „Wrong”, ar ko tika ieskandināts jaunais albums jau februāra beigās, ir nenoliedzami viens no spēcīgākajiem aizejošās desmitgades sintpopa karaļu singliem, turklāt papildināts ar teicamu video, kas bija nominēts arī šī gada AMGmusic balvai.

Neskatoties uz to, ka „Wrong” AMGmusic dabūja jau februāra beigās, singls iznāca tikai aprīļa sākumā, pārliecinoši šajā mēnesī izcīnot 1.vietu AMGmusic topā. Starp citu, tas bija jubilejas #1 Depeche Mode mūsu topos – desmitais. Tik daudz nav nevienam citam māksliniekam! Tiesa, vēlāk lielisko statistiku pabojāja singls „Peace”, kurš kļuva par pirmo singlu Depeche Mode karjerā, kas vispār neiekļuva AMG Top 20. Kā smejies, visam pienāk pirmā reize.13.Fever Ray - "Seven"
Release date: 05/10/2009
Label: Rabid Records
AMG rating: 9/10

Veidojot šogad aptauju, kurā vēlējos uzzināt Jūsu viedokli, nekad nebūtu domājis, ka ar pārliecinošu(!) balsu vairākumu arī Jūs atzīsiet Fever Ray par labāko izpildītāju 2009.gadā starp sievietēm. Prieks, ka vismaz šajā jautājumā mūsu domas sakrīt. Tik lielisku albumu es negaidīju no Dreijeres-Andersones kundzes, pat neskatoties, ka viņa savulaik jau izdeva lieliskus un apbrīnojamus ierakstus The Knife sastāvā.

Dīvainā kārtā tikai divi no albuma „Fever Ray” singliem iekļuva šī gada AMGmusic labāko singlu simtniekā – „Triangle Walks” un šis – „Seven”. Grūti tā viennozīmīgi pateikt, kurš no abiem ir labāks, bet vairāk tomēr sliecos uz pēdējā singla – „Seven” – pusi. No visiem singliem šis arī šķiet sirsnīgākais un pozitīvākais, cik nu pozitīvi vispār var būt Fever Ray singli. Trešā vieta oktobra topā.12.Tribes Of The City - "Paralleli"
Release date: 24/08/2009
Label: Platforma
AMG rating: 9/10


Lai arī trešais Tribes of the City albums „Recipe of the Golden Dream” tomēr neizturēja konkurenci un palika uzreiz ārpus labāko šī gada albumu divdesmitnieka, nevar noliegt, ka traibi jau atkal parūpējās par gada labāko ierakstu pašmāju mūzikā. Interesanti, ka tad, kad albums iznāca, tieši „Paralleli” bija dziesma, ko uz „repeat” liku neskaitāmas reizes un cerēju, ka tas kaut kad tomēr tiks izdots kā singls. Augusta beigās manas cerības piepildījās.

Diemžēl vismaz tuvāko gadu laikā uz jaunu Tribes of the City ierakstu varam necerēt, jo rudenī grupa nospēlēja savu pēdējo koncertu studentu klubā, uz ko tas gods būt klāt bija arī man. Grupas muzikālais līderis Sergejs Jaramišjans jau nodibinājis jaunu projektu Svema, kura pirmie divi singli jau ceļo internetā, bet diemžēl tajos vairs nav tā burvība, skaistums un maģiskums, kāds strāvo no TOTC ierakstiem.11.Placebo - "The Never-Ending Why"
Release date: 14/09/2009
Label: Dream Brother
AMG rating: 9/10


Lūk, arī otrais Placebo gada Top 20 hīts – septembrī izlaistais un tajā pašā mēnesī AMG topa 2.vietu sasniegušais singls „The Never-Ending Why”, kas gan kā singls iznāca tikai Lielbritānijā. Man nesaprotamu iemeslu dēļ Eiropā singla formātā tika izlaists „Ashtray Heart”. Tā kā AMGmusic ir tuvās attiecībās ar Angliju, turklāt „The Never-Ending Why” ir, manuprāt, spēcīgākais hīt-singls albumā „Battle For The Sun”, mēs izvēlējāmies tieši šo.

„The Never-Ending Why” es par labāko dziesmu platē „Battle For The Sun” nosaucu jau tad, kad pirmoreiz, tā teikt, izskrēju albumam cauri. Ļoti lipīgs piedziedājums, perfekti skaņas efekti pantiņos, paceļošas ģitāras, nu vienīgi bungu skanējums man šķiet neaudz tā kā ēmo-isks, ko neviļus gribas saistīt ar jaunā (arī gadu ziņā) bundzinieka Stīva Foresta iesaistīšanos grupā. Bet tas jau tāds sīkums.

20.-16.vieta: http://amgmusic.blogspot.com/2009/12/amg-top-20-singles-of-2009-part-2-20-16.html

AMG TOP 20 SINGLES OF 2009 (part 2: 20.-16.)

2009.GADA SINGLU TOP 20

20.Miike Snow - "Animal"

Release date: 10/08/2009
Label: Columbia
AMG rating: 8/10


2009.gada singlu Top 20 lielākais pārsteigums. Sākotnēji šī dziesma vispār izpelnījās gandrīz vai viduvēju vērtējumu no mums, taču ar katru nākošo vasaras vīkendu, arvien vairāk un vairāk kājas pašas sāka kustēties „Animal” ritmos. Pamazām šī jautrā dziesmiņa kļuva par vienu no spēlētākajiem hītiem 2009.gada vasarā. Tādējādi šis singls ir vienīgais(!) no gada Top 20, kas nav bijis neviena mēneša labāko trijniekā.

Atgādināšu, ka Miike Snow ir amerikāņu dziesminieka Endrjū Vaijata un zviedru dueta Bloodshy & Avant kopīgs projekts. Šogad trijotne laida klajā arī ļoti veiksmīgu debijas albumu „Miike Snow”, kas iekļuva starp AMG 50 gada labākajiem albumiem.19. Official Secrets Act - "Bloodsport"
Release date: 22/06/2009
Label: One Little Indian
AMG rating: 8/10

Nu jau vairs neatceros, kas īsti kalpoja par iemeslu, lai „Bloodsport” kļūtu par Jūnija mēneša labāko singlu AMGmusic, apsteidzot tādus gada topa hītus kā Florence and the Machine „Rabbit Heart” un Placebo „For What It’s Worth”, bet droši vien tam būs kāda saistība ar himnisko piedziedājumu: „Wherever you go/ I will be”.

Official Secrets Act pirmoreiz iepazinām pirms gada – 2008.gada decembrī, kad AMG debitēja singls „So Tomorrow”, sasniedzot 15.vietu tā laika rokmūzikas topā. Kaut kā īsti nepalika atmiņā šī dziesma, ar ko var izskaidrot faktu, ka mums absolūti nemanāmi paslīdēja garām ziņa par Official Secrets Act debijas albuma iznākšanu. „Understanding Electricity” veikalos nokļuva marta beigās.18.The xx - "Islands"
Release date: 26/10/2009
Label: Young Turks
AMG rating: 8/10


Vienīgais novembra hīts – mēneša dziesma #1 – atrodas tikai 18.vietā. Tie ir šī gada absolūtie uzvarētāji AMG 2009.gada kopvērtējumā – savā debijas gadā ievākt ne tikai balvu par labāko debiju, bet arī labākās grupas un labākā albuma balvas – godīgi sakot, savā 15 gadu darba stāžā es neatceros pat neko līdzīgu šim gadījumam. Droši vien tāpēc visai dīvaini būtu, ja The xx mēs neiekļautu arī singlu topā.

Kas notiks ar Londonas trijotni The xx 2010.gadā, kad no viņiem gaidīs lielas lietas un vēl iespaidīgāku turpinājumu, grūti pateikt. Atliek tikai cerēt, ka talantīgie jaunieši nepārdegs un turpinās radīt vienkārši skaistu mūziku, kas sevī apvieno gan indie mūzikas elementus, gan post-punk ietekmes, gan pat zināmas dubstep iezīmes.17.Fleet Foxes – „Mykonos”
Release date: 02/02/2009
Label: Bella Union
AMG rating: 8/10


Dziedāt līdzi dziesmiņām, kurās tikai attāli ir pieminēts kaut kas ar Grieķiju saistīts (Mykonos – grieķu sala) nekad nav bijis labais tonis AMG, bet pēc bēdīgi slavenās futbola spēles starp Latviju un Grieķiju ar norvēģu tiesnesi galvenajā lomā, tas vispār ir TABU. Tomēr ignorēt vienu no skaistākajiem lielisko dziesminieku Fleet Foxes skaņdarbiem nav iespējams.

Februārī iznāca šis pagaidām pēdējais singls no pērnā gada AMG (un ne tikai!) lielākajiem favorītiem mūzikā. Turklāt interesanti, ka kā pēdējais singls tika izdota nevis dziesma no pērnā gada labākā albuma „Fleet Foxes”, bet gan „Mykonos”, kas meklējams viņu vēl senāk izdotajā EP „Sun Giant”. 2010.gada vasarā būšot jauns albums. Jau tagad viens no maniem gaidītākajiem albumiem!16. Placebo - "For What It’s Worth"
Release date: 01/06/2009
Label: PIAS
AMG rating: 8/10

Bez Placebo vēl tikai Moby un Bat For Lashes var lepoties ar trim singliem AMGmusic gada Top 100. Toties no šīs trijotnes tikai Placebo atrodas labāko divdesmitniekā uzreiz ar diviem singliem. Tas arī pelnīti lika viņus nominēt balvai „Gada Labākā Grupa”, ko gan kosmopolītiskā trijotne neieguva.

Jūnija sākumā beidzot iznāca ilgi gaidītais, bet diemžēl pavārgais Placebo sestais albums „Battle For The Sun”, bet nedēļu pirms paša albuma to ieskandināja tā pirmais oficiālais singls – T-Rex un vispār glam-rock atgādinošais „For What It’s Worth”. Interesanti, ka sākotnēji šis gabals man nu pagalam nepatika, bet līdzīgi kā gadījumā ar Miike Snow – jo vairāk iekšā vasarā, jo „For What It’s Worth” iekurināja arvien vairāk un vairāk.


Sākums šeit: http://amgmusic.blogspot.com/2009/12/amg-top-20-singles-of-2009-part-1-intro.html

AMG TOP 20 SINGLES OF 2009 (part 1: intro)

Pēdējais sveiciens aizejošajā 2009.gadā!

Cik atlikušas dienas līdz 2010.gadam, tagad var saskaitīt pat tas, kurš māk skaitīt tikai uz rokas pirkstiem. Ievērojot 1996.gada decembrī (ā’pāc, cik mēs esam veci jau!!!) radīto tradīciju, neilgi pirms jauna gada sākšanās piedāvājam Jums ieskatu, mūsuprāt, 100 labākajās dziesmās aizvadītajā gadā.

2009.gadā esam pārsituši daudzus rekordus, tai skaitā arī noklausīto un izvērtēto singlu daudzumu. Varu Jums nosaukt precīzu skaitli – 562 dziesmas šogad izgāja caur AMGmusic vērtēšanas dzirnavām. Ja pieskaitām vēl 28 dziesmiņas, kas tika izvērtētas decembrī, tad kopējais cipars sanāk gana apaļš – 590, ja māku vēl skaitīt.

Saprotams, ka no šīm gandrīz 600 dziesmām bija diezgan pagrūti atlasīt 100, kur nu vēl 20 labākās, taču to nu mēs tomēr esam izdarījuši. Šajā ierakstā piedāvāšu apskatīties to dziesmu sarakstu, kas ir iekļuvušas Gada Top 100, bet nav iespraukušās starp divdesmit labākajām. Atšķirībā no Albumu Topa, singlus no 100. līdz 21.vietai esam sarindojuši nevis alfabēta secībā, bet gan hronoloģiski pēc to iekļūšanas AMG mēneša topos. Tātad vispirms janvāra hīti, pēc tam februāra, un tā līdz pat novembrim, kas bija pēdējais mēnesis, kurš gāja 2009.gada ieskaitē.

Cerams, atradīsi tur arī savu mīļāko dziesmu! Jāpiebilst, ka VISAS dziesmas, kas iekļuvušas Top 100, no AMGmusic savulaik saņēmušas vērtējumu vismaz 8/10.


AMGmusic’s BEST SINGLES OF 2009:

Gustavo – „Plus/Mīnuss” [Gustavo Muzons] – 4.vieta Janvārī
Franz Ferdinand – „Ulysses” [Domino] – 3.v. Janvārī
The Prodigy – „Omen” [Take Me To The Hospital] – 7.v. Februārī
Empire Of The Sun – „Walking On A Dream” [EMI] – 6.v. Februārī
The Decemberists – „The Rake’s Song” [Capitol Records] – 5.v. Februārī
Rockettothesky – „The Dead, Dead Water, Lily Thin” [Trust Me Records] – 4.v. Feb.
Peter, Bjorn & John – „Nothing To Worry About” [Universal] – 3.v. Februārī
Starsailor – „Tell Me It’s Not Over” [Virgin] – 9.v. Martā
Anavan – „Boom” [Slanty Shanty] – 8.v. Martā
La Roux – „In For The Kill” [Polydor] – 7.v. Martā
The Kills – „Black Balloon” [Domino] – 6.v. Martā
Ladytron – „Tomorrow” [Nettwerk] – 5.v. Martā
Steven Wilson – „Harmony Korine” [KScope] – 4.v. Martā
Peter Doherty – „Last Of The English Roses” [Parlophone] – 3.v. Martā
Yeah Yeah Yeahs – „Zero” [Interscope] – 2.v. Martā
HEALTH – „Die Slow” [Lovepump United] – 10.v. Aprīlī
Moby – „Shot In The Back Of The Head” [Little Idiot] – 9.v. Aprīlī
The Juan Maclean – „One Day” [Universal] – 8.v. Aprīlī
White Lies – „Farewell To The Fairground” [Polydor] – 7.v. Aprīlī
PJ Harvey & John Parish – „Black Hearted Love” [Island] – 6.v. Aprīlī
Air France – „No Excuses” [Sincerely Yours] – 5.v. Aprīlī
Handsome Furs – „All We Want, Baby, Is Everything” [Sub Pop] – 4.v. Aprīlī
Placebo – „Battle For The Sun” [PIAS] – 3.v. Aprīlī
Curses! feat Maggie Horn – „The Deep End” [Institubes] – 2.v. Aprīlī
Passion Pit - "The Reeling" [Columbia] – 9.v. Maijā
Maximo Park - "The Kids Are Sick Again" [Warp Records] – 8.v. Maijā
The Horrors - "Who Can Say" [XL Records] – 7.v. Maijā
Ane Brun - "The Puzzle" [Determine Records] – 6.v. Maijā
Empire Of The Sun - "We Are The Sun" [EMI] – 5.v. Maijā
The Prodigy - "Warrior's Dance" [Take Me To The Hospital] – 4.v. Maijā
Zig Zag - "Rīts" [Platforma Records] – 3.v. Maijā
The Maccabees - "Love You Better" [Polydor] – 2.v. Maijā
Royksopp - "The Girl And The Robot" [Wall Of Sound] – 10.v. Jūnijā
We Have Band - "You Came Out" [Kill Em All] – 9.v. Jūnijā
Moderat - "Rusty Nails" [BPitch Control] – 8.v. Jūnijā
Moby - "Pale Horses" [Little Idiot] – 7.v. Jūnijā
Bat For Lashes - "Pearl’s Dream" [EMI] – 6.v. Jūnijā
The Gossip - "Heavy Cross" [Columbia] – 5.v. Jūnijā
Amazing Baby - "Head Dress" [Cooperative] – 4.v. Jūnijā
Oh Minnows - "Might" [Rough Trade] – 10.v. Jūlijā
Bombay Bicycle Club - "Dust On The Ground" [Island] – 9.v. Jūlijā
Animal Kingdom - "Tin Man" [Warner Music] – 8.v. Jūlijā
The Ruling Class - "Sleeping Beauty" [Loog] – 7.v. Jūlijā
Patrick Wolf - "Hard Times" [Bloody Chamber] – 6.v. Jūlijā
The Temper Trap - "Sweet Disposition" [Infectious] – 5.v. Jūlijā
Fever Ray - "Triangle Walks" [Rabid Records] – 4.v. Jūlijā
Buraka Som Sistema - "IC19" [Mad Decent Protocol] – 3.v. Jūlijā
Chew Lips - "Salt Air" [Kitsune] – 2.v. Jūlijā
Bastila - "Ghosts" [Sunday Best] – 10.v. Augustā
Noah And The Whale - "Blues Skies" [Mercury] – 9.v. Augustā
Peter Bjorn & John - "It Don't Move Me" [Polydor] – 7.v. Augustā
Memory Tapes - "Bicycle" [Loog] – 6.v. Augustā
Gus Gus - "Add This Song" [Kompakt] – 5.v. Augustā
Simian Mobile Disco - "Audacity of Huge" [Polydor] – 4.v. Augustā
Peter Doherty - "Broken Love Song" [EMI] – 3.v. Augustā
Bat For Lashes - "Sleep Alone" [EMI] – 12.v. Septembrī
Maps - "I Dream Of Crystal" [Mute Records] – 11.v. Septembrī
Trailer Trash Tracys - "Candy Girl" [No Pain In Pop] – 10.v. Septembrī
Moby - "Mistake" [Little Idiot] – 9.v. Septembrī
Los Campesinos! - "The Sea Is A Good Place To..." [Wichita] – 8.v. Septembrī
Mumford & Suns - "Little Lion Man" [Island] – 7.v. Septembrī
The Raveonettes - "Last Dance" [free d/l] – 6.v. Septembrī
O Children - "Dead Disco Dancer" [Default] – 5.v. Septembrī
Fuck Buttons - "Surf Solar" [ATP] – 4.v. Septembrī
Muse - "Uprising" [Warner Music] – 3.v. Septembrī
Natalie Imbruglia - "Want" [Island] – 7.v. Oktobrī
A Place To Bury Strangers - "In Your Heart" [Mute Records] – 6.v. Oktobrī
Pains Of Being Pure At Heart - "Higher Than The Stars" [Fortuna Pop] – 5.v. Oktobrī
Ladyhawke - "Magic" [Island] – 4.v. Oktobrī
Fever Ray - "Seven" [Rabid Records] – 3.v. Oktobrī
Museum Of Bellas Artes - "Who Do You Love" [Force Majeure] – 12.v. Novembrī
Codeine Velvet Club - "Vanity Kills" [Island] – 11.v. Novembrī
Yeasayer - "Ambling Alp" [Secretly Canadian] – 10.v. Novembrī
Los Campesinos! - "There Are Listed Buildings" [Wichita] – 9.v. Novembrī
Muse - "Undisclosed Desires" [Warner Music] – 8.v. Novembrī
Ramona Falls - "I Say Fever" [free d/l] – 7.v. Novembrī
Royksopp - "This Must Be It" [Wall Of Sound] – 6.v. Novembrī
Florence and the Machine - "You've Got The Love" [Island] – 5.v. Novembrī
Groove Armada - "I Won't Kneel" [Cooking Vinyl] – 4.v. Novembrī
Miami Horror - "Sometimes" [EMI] – 3.v. Novembrī
Girls - "Laura" [Fantasy Trashcan] – 2.v. Novembrī


Turpinājumā: 20.-16.vieta.

28 decembris, 2009

AMG TOP 20 ALBUMS OF 2009 (part 5: 5.-1.)

2009.GADA ALBUMU TOP 20


5.Girls – „Album”

Release date: 28/09/2009
Label: Fantasy Trashcan
AMG rating: 8/10


Girls debijas albuma iekļūšana AMGmusic 2009.gada labāko albumu pieciniekā ir pārsteigums pašam man. Tomēr neko nevar darīt – nu nespēju es pretoties šim rotaļīgajam, gaišajam, nedaudz melanholiskajam muzikālajam kokteilim, kura galvenā sastāvdaļa ir 60’to gadu bīčroks ala Beach Boys vai Buddy Holly stilā. Turklāt vienmēr ir svētīgi, ja solists ir harizmātiska personība. Lai arī neesmu personīgi saticis Kristoferu Ouvenu, kaut kas man liek domāt, ka viņš tāds ir.

Interesanti, ka šis ir no tiem ierakstiem, ko vai nu mīl, vai nicina. Pie Girls reklamētājiem un slavinātājiem jāmin amerikāņu milzis, portāls pitchfork.com, kā arī populārais britu žurnāls NME (abi piešķīra atzīmes 9/10, tomēr tikai Pitchfork „Album” iekļāva arī gada desmitniekā), savukārt necili par albumu izteicies, piemēram, pašmāju mūzikas apskatnieks Jānis Žilde no TVNet.

Jā, piekrītu, šis absolūti nav novatorisks ieraksts. Faktiski tajā vispār neatradīsit neko tādu, kas tādā vai citādā iesaiņojumā nebūtu jau dzirdēts un baudīts. Tomēr šis pār malām starojošais optimisms, saulainums un aicinājums mesties trakulīgās dejās (atsevišķos gabalos, piemēram, ievadošajā „Lust for Life”) mani nespēj atstāt vienaldzīgu. Bez tam „Hellhole Ratrace” manā skatījumā ir viena no gada aizkustinošākajām dziesmām („I’m sick and tired of the way that I feel / I’m sick of dreaming and it’s never for real”) ar teicamu piedziedājumu: „And I don’t want to cry my whole life through / I want to do some laughing too / So come on, come on, laugh with me.4.Passion Pit – „Manners”
Release date: 18/05/2009
Label: Columbia
AMG rating: 8/10

2009.gada amerikāņu atbilde uz britu Hot Chip – tā gribētos ļoti īsi, vienā teikumā raksturot Passion Pit debijas albumu „Manners”, kas seko pērnā gada beigās izdotajam un kritiķu ļoti slavētajam EP „Chunk of Change”. Albuma recenzijā gan Passion Pit salīdzināju viņu ar tautiešu MGMT un Animal Collective daiļradi.

Kā minēju, jau 2008.gada beigās viss liecināja, ka šis gads būs Passion Pit karjerā rakstāms ar lielajiem cipariem. Ne tikai dēļ daudzsološā EP, bet arī kaut vai tamdēļ, ka starp daudzajiem britu māksliniekiem arī amerikāņus Passion Pit Lielbritānijas raidsabiedrība BBC minēja savā „Sound of 2009” sarakstā pie potenciālajām 2009.gada jaunajām zvaigznēm.

Par debijas ieraksta lielākajām pērlēm jāsauc jau pērn iepazītais „Sleepyhead”, šī gada lieliskais singls „The Reeling”, kā arī vēl divi ārkārtīgi spēcīgi skaņdarbi – liriskais un mīlīgais „Swimming in the Flood”, kā arī Pitchfork Media favorīts „Moth’s Wing”. Tomēr plate vislabāk klausāma kā viens veselums. Lieliska skaņas bagātība, sirsnīgums un melodijas ir Passion Pit spēcīgākā puse.3.Fever Ray – „Fever Ray”
Release date: 30/03/2009
Label: Rabid Records
AMG rating: 9/10

Ilgu laiku, līdz pat augustam šis noturējās 2009.gada AMGmusic albumu saraksta 1.vietā. Katru mēnesi, pārbaudot, vai neesmu kļūdījies ar izvēli, uzliku atkal un atkal šo Fever Ray debijas solo ierakstu, pārliecinājos, ka šajā albumā ir kaut kas maģisks. Kaut kas mistisks, kaut kas noslēpumains, kaut kas pievelkošs. Kopš Bjorkas laikiem 90’tajos, es neatceros vēl kādu gadījumu, kad kāda sieviete mūzikā spētu radīt tik pārliecinošu, oriģinālu un spēcīgu mūziku.

Fever Ray jeb Karina Dreijere Andersone savas muzikālās gaitas sāka 90’to gadu beigās kopā ar brāli Olofu apvienībā The Knife. Abi bija jau izdevuši divus albumus un gatavojās izdot trešo, kad par The Knife uzzināja arī visā plašajā pasaulē. Par to Dreijeri varēja pateikties savam tautietim Hosē Gonsalesam, kurš The Knife dziesmas „Heartbeat” kaverversiju aizveda līdz pat Lielbritānijas pirktāko singlu desmitniekam. Nu un tad jau sekoja fantastiskais albums „Silent Shout”, ko es bez mazākās šaubīšanās ierindošu savā 21.gadsimta pirmās desmitgades labāko albumu sarakstā.

Tādējādi jau pirms „Fever Ray” albuma nonākšanas AMGmusic rīcībā nebija nekādu šaubu, ka tas būs labs un pat lielisks ieraksts, taču ko tik spēcīgu es nebiju gaidījis. Albums ir teju vai perfekti nostrādāts no skaņas viedokļa. Palasot intervijas ar Karinu, rodas arī atbildes uz jautājumiem, kāpēc tā. Kaut vai vokāls ir rakstīts n-tajās kārtās, likts kopā, kombinēts, elektroniski mainīts utt. Vienā albuma dziesmā, piemēram, dzied veselas septiņas Karinas. Respektīvi, ar tehnikas palīdzību uztaisīta daudzbalsība, taču patiesībā tā ir viena un tā pati balss ierakstīta septiņas reizes. Lūk, šādai pieejai būtu jābūt daudziem pašmāju censoņiem.

Nestrīdēšos ar cilvēkiem, kas „Fever Ray” uzskata par depresīvu un nomācošu albumu, bet noteikti nepiekrītu šādam viedoklim. Ar noteiktu pieeju un attieksmi šis var šķist arī gaisīgākais un skaistākais 2009.gada ieraksts. Nudien, brīžiem, klausoties „Fever Ray”, rodas sajūta – ja eņģeļi eksistētu, viņi varētu izklausīties šādi. Gandrīz perfekts albums!2.Wild Beasts – „Two Dancers”
Release date: 03/08/2009
Label: Domino
AMG rating: 9/10

Pat pagājušajā gadā, kad par labākā albuma titulu spēkojās Vampire Weekend un Fleet Foxes, man nebija tik smagi izšķirties par 1.vietu, kā šogad, izvēloties starp Wild Beasts un The xx. Sirds sāpēja par abiem, bet kādam tomēr bija jāpaliek 2.vietā. Beigās jau vērā tika ņemti dažādi sīkumi, kas tad svaru kausus nosvēra par sliktu Wild Beasts. Taču jebkurā gadījumā – šis ir stabili VISMAZ otrais labākais 2009.gada albums.

Ar Wild Beasts iepazināmies 2008.gadā, kad iznāca viņu debijas albums „Limbo, Panto”. Lai arī ļoti jūsmoju par tā pirmo singlu „The Devil’s Crayon”, pats albums atstāja tādu kā nepabeigtības un nepārliecinātības sajūtu. Tagad atskatoties gan nākas secināt, ka jau tur bija jūtams grupas potenciāls un ļoti saistošais savdabīgums, kāds piemīt tikai Wild Beasts – četriem puišiem no Kendalas (pilsēta Anglijā), kas kopā muzicē jau kopš 2002.gada.

Ja kaut ko var dēvēt par „art pop” (tiešā tulkojumā būtu „mākslas popmūzika”), tad noteikti Wild Beasts albumu „Two Dancers”. Avangardiskums, mākslinieciskums un pat zināms majestātiskums strāvo no katras šīs plates dziesmas. Vai tas būtu rotaļīgi draudzīgais pirmais singls „Hooting & Howling”, vai liriski nomierinošais un uz klavierēm balstītais, apbrīnojami lipīgais „We Still Got The Taste Dancing On Our Tongues” – jebkurā gadījumā nepamet sajūta, ka tavā atskaņotājā skan kaut kas ĪPAŠS.

Jāpiekrīt, ka ne visiem varētu šķist simpātisks īpatnējais solista Haidena Torpa falseta dziedājums, taču, manuprāt, bez tā Wild Beasts zaudētu vismaz divas trešdaļas sava burvīguma. Turklāt atšķirībā no debijas ieraksta, šajā vairākās dziesmās vokālu iedziedājis arī grupas basģitārists Toms Flemings (piemēram, tituldziesmā „Two Dancers”), kura zemā balss atkal dod perfektu kontrastu un tikai bagātina jau tā radošo un izsmalcināto grupas skanējumu.1.The xx – „xx”
Release date: 17/08/2009
Label: Young Turks
AMG rating: 9/10


Nereti esmu ievērojos savos rakstos, ka pie pirmajām vietām apraksti ir šķidrāki nekā pie zemāko vietu aprakstiem. Bet, ko lai pasaka par The xx, kas ir šogad burtiski vai demolējuši (labā nozīmē!) manu sirdi šogad. Nav jau viss sāls šajā vienā albumā, vēl ir arī dažādi albumā neiekļauti skaņdarbi, b-puses un remiksi, kas, manuprāt, pelnīti likuši saukt knapi 20 gadīgos jauniešus par 2009.gada ietekmīgāko grupu. Talantu, kā smejies, nevar ne nodzert, ne nogulēt, ne aizmirst. Tas tāpat spiežas cauri.

Necentīšos izgudrot jaunu divriteni un uzrakstīt vēl vienu garu rakstu, kāpēc „xx” ir saucams par 2009.gada labāko albumu. Labāk publicēšu saīsinātu versiju no šī albuma recenzijas, ko rakstīju augustā:

Vai kāds vispār spēj saskaitīt tos n-tos māksliniekus, kam šī gada sākumā kabināja klāt birku „potenciālie gada debitanti”? White Lies, Florence and the Machine, La Roux, Empire of the Sun, Little Boots, Passion Pit, Bombay Bicycle Club... Un tā varētu paturpināt vēl. Un tagad otrs jautājums – vai kāds pirms šī raksta izlasīšanas bija dzirdējis par The XX? Es vēl jūlijā nebiju...

Aprakstīt sajūtas, kādas manī raisījās, pirmoreiz noklausoties šo, nepilnu 40 minūšu garo ierakstu, ir praktiski neiespējami. Pūlējos atcerēties pēdējo reizi, kad esmu bijis tik ļoti kāda ieraksta pārņemts, bet tas man lāga neizdevās. Katrā ziņā šogad mani TIK spēcīgi nav uzrunājis neviens albums. Turklāt interesanti, ka šis, kā to pareizi norāda ārzemju apskatnieki, ir nakts albums, bet es to klausījos saulainā, pat karstā augusta pēcpusdienā. Otrs fakts, kas mani ļoti pārsteidza ir tas, ka grupas dalībnieki ir tikai nupat kā pabeiguši vidusskolu.

Trešā pārsteidzošākā lieta varētu būt tā, ka pēc sastāva grupa ne ar ko neatšķiras no citiem saviem līdzgaitniekiem. Vokālists (ok, šajā gadījumā divi vokālisti), ģitāra, bašgitāra, bungas. It kā viss kā parasti. Taču tas, ko šie jaunieši spējuši radīt, ir prātam neaptverami, jo īpaši ņemot vērā viņu vecumu. Ak, jā, vēl ir arī ceturtais šokējošais fakts. Albumu producējis... pats grupas dalībnieks, TĪNIS, Džeimijs Smits!!!

Sajūta, ka grupa spēlē tikai sev, esot arī koncertos – cik nu izdevās atrast skopo informāciju internetā. Taču gribas ticēt šī izteikuma autoram – tas nav uzspēlēts teatrālisms vai vēlēšanās būt krutam. The XX tas sanāk pārāk dabiski un nepiespiesti, lai būtu iestudēts. Vēl trāpīgs apzīmējums par grupu bija: „Šis ieraksts atgādina bariņu vientuļu un mazliet iedzērušu intravertu, kas sapulcējušies 3 naktī, lai vienkārši uzspēlētu mūziku”. Pat ļoti naglai uz galvas.

Gada debijas albums? Nešaubīgi! Gada albums? ... Ļoti, ļoti, ļoti iespējams
.”

Kā redzams, atbilde uz pēdējo jautājumu, ir APSTIPRINOŠA. APSVEIKUMI XX!!!