31 jūlijs, 2009

NEDĒĻAS APSKATS (27.JŪLIJS.-2.AUGUSTS) - DMS

DMS TRACK OF THE WEEK:

Jj – „Things Will Never Be The Same Again” [Sincerely Yours]

Drošvien ko teikt šeit būtu lieki. Kā jau minēju, šis ir viens no skaistākajiem skaņdarbiem, ar ko sanākusi darīšana 2009.gadā. Sīkāka informācija šeit: http://amgmusic.blogspot.com/2009/07/albums-jj-jj-n-2.html


VĒL ŠONEDĒĻ:

Joker – „Digidesign” [Hyperdub]

Laikam jau jāpiekrīt ir dažiem cilvēkiem – ja šobrīd ir kāds pats, pats interesantākais elektroniskās mūzikas stils, tad tas noteikti ir dubstep, par kuru plaši runājām jau pirms nedēļas. Cik tad gadi pagājuši, kopš šis stils strauji kļuva populārs? Un JAU tam ir radušies n-tie subžanri, brīžiem pat šķiet, ka tie rodas ik pēc pāris mēnešiem.

Lūk, vēl viens jauns producents no Bristoles – Joker, kuram ir knapi 20 gadu, bet kurš jau pamanījies izdot vairākas veiksmīgas grime/dubstep plates. Jaunākā no tām – „Digidesign” – ir kārtējais savdabīgais dubstep sajaukums ar electro fīčām, kuras tiek raksturotas kā 80’s electro un proto-techno skaņas. Piebildīšu, ka man personīgi pirmās asociācijas raisījās ar agrīno kompjūterspēļu skaņu efektiem. Sākotnēji varbūt nedaudz garlaicīgi, bet pēc pusotras minūtes tam visam pievienojas elegants galvenais sintiņš ar lielisku melodiju, kura tad arī kļūst par „Digidesign” veiksmes atslēgu. Pat ļoti garšīgi!


Mistabishi – „Printer Jam” [Hospital Records]

Šonedēļ uz leibla Hospital Records klajā nākusi Mistabishi skaņdarba „Printer Jam” remiksēta versija (Barbarix Remix), kas kalpoja par iemeslu man iepazīties ar šī treka oriģinālo versiju. Lai arī pirmās simpātijas raisījās jau, klausoties vien audio versiju, pilnam komplektam noskatījos arī video! Man šķiet, ka ir pat interesantāks nekā „Flat Beat”!

Pirmkārt jau, pati dziesma faktiski ir balstīta tikai uz sempliem, ko izdod printera skaņas. Otrkārt, protams, skaisti apdarināta un papildināta ar diezgan griezīgu un paskarbu drum’n’base. Domāju, ka drama cienītājiem varētu patikt jo īpaši.

Kas attiecas uz Mitsabishi, tad ar šo projektu nācās jau iepazīties pirms mēneša, kad tieši Mitsabishi remiksu White Lies dziesmai „Death” atzinu par labāko šī gabala pārveidojumu. Piebildīšu, ka to gan nevar salīdzināt ar „Printer Jam” – tas bija klasisks un pat čilautīgs drum’n’base, kādu mierīgi var iekļaut kādā chill-out izlasē, ko, starp citu, arī izdarīju.

Mitsabishi ir jauns puisis no Londonas, sauc viņu Džeimijs Pulens, un šogad uz tā paša Hospital Records iznāca viņa debijas albums „Drop”, kurā var atrast arī šo „Printer Jam” un kuru visai atzinīgi ir novērtējuši drum’n’base speciālisti. Bauda ne tikai ausīm, bet arī acīm!


Delorean – „Seasun” [Fool House]

Vēl viens klasisks pie-jūras-no-rīta gabals, kas šoreiz nāk no saulainās Spānijas pilsētas Barselonas. Projekts Delorean nupat kā laidis klajā EP jeb mazo platīti ar nosaukumu „Ayrton Senna” – tur tad arī meklējiet šo pozitīvo un nomierinošo pusinstrumentālo skaņdarbu, kas ļoti jau nu atgādina 90’to gadu Dario G daiļradi. Pieklājīgi!
Dziesmu lejupielādēt var šeit.

Jemina Pearl & Iggy Pop – „I Hate People” [Univesal]

Kādu laiku atpakaļ Nešvilā bija tāda grupa Be Your Own Pet, kas spēlēja pankroku un kuras soliste bija meitene vārdā Džemina Pērla. Oktobrī gaidāms meitenes debijas solo albums, kam, visticamāk, AMG paietu garām, ja vien kā pirmais šī albuma priekšvēstnesis nebūtu skaņdarbs – duets ar nevienu citu kā Igiju Popu, kas mierīgi varētu būt Pērlas vectēvs.

Bet patiesībā arī dziesma sanākusi pat ļoti baudāma – tāds saulains 60’to gadu poproks ar noslieci uz vasaras izbraucieniem vai ballītēm. Albumu, kas sauksies „Break It Up”, meklējiet veikalos no 6.oktobra.
Šeit var dziesmu lejupielādēt.


+++

Visbeidzot, lai vīkends sāktos jestrāk un atraktīvāk, neiztrūkstošais AMG karstais mikss piektdienas vakaram. Šoreiz kā hailaits Sandy Rivera jaunākais veikums "Persuasion" (lielisks!) un... 1984.gada klasika no filmas "Terminators 1". Savējie sapratīs. :) Cerams. :))

Dirty Vegas - "Tonight" (club mix) [Toolroom Records]
Gus Gus - "Add This Song" (Gluteus Maximus mix) [Kompakt]
MSTRKRFT feat John Legend - "Heartbreaker" (Joachim Garraud club mix) [Polydor]
Sandy Rivera feat Rae - "Persuasion" (original mix) [Blackwiz Recordings]
Danny Howells - "Right Off" (original mix) [Dig Deeper]
Fukkk Offf - "Love Me Hate Me Kiss Me Kill Me" (original mix) [Coco Machete]
Fever Ray - "Triangle Walks" (Rex The Dog remix) [Rabid Records]
La Roux - "In For The Kill" (Lifelike remix) [Kitsune]
Lemonade - "Big Weekend" (Delorean remix) [Sunday Best]
Delorean - "Big Dipper" [Fool House]
Tahnee Cain & Tryanglz - "Photoplay" [DCC, 1984]

NEDĒĻAS APSKATS (27.JŪLIJS.-2.AUGUSTS) - ALBUMI

Šonedēļ beidzot atlika mazliet vairāk laika, lai paklausītos jaunākās plates. Nu savu tiesu paņēma arī fakts, ka šī bija AMG A-HA nedēļa, kuras laikā bieži tika atskaņoti agrīnie šīs grupas ieraksti ("Scoundrel Days" jo īpaši), taču tika izklausīti arī pieci jauni albumi...

ALBUM OF THE WEEK

JJ – „jj n° 2”

Release date: 01/07/2009
Label: Sincerely Yours
AMG rating: 8/10


Par šo laikam šaubu nav nekādu. Iekļūst gada labāko albumu desmitniekā. Sīkāk lasiet šeit: http://amgmusic.blogspot.com/2009/07/albums-jj-jj-n-2.html

Piedāvāju arī paklausīties dziesmu "Ecstasy":Godpilno otro vietu jāatvēl Delorean vasarīgajam EP (nu nav jau īsti albums, bet no otras puses - ieraksta garums pat pārsniedz jj!) "Ayrton Senna". Sīkāka informācija te: http://amgmusic.blogspot.com/2009/07/albums-delorean-ayrton-senna-ep.html

VĒL ŠONEDĒĻ:

SPEECH DEBELLE – „Speech Therapy”
Release date: 15/06/2009
Label: Big Dada
AMG rating: 6/10

REVEREND AND THE MAKERS – „A French Kiss In The Chaos”
Release date: 27/07/2009
Label: Wall of Sound
AMG rating: 6/10

A-HA – „Foot of the Mountain”
Release date: 27/07/2009 (UK release date)
Label: Universal
AMG rating: 5/10

NEDĒĻAS APSKATS (27.JŪLIJS.-2.AUGUSTS) - SINGLI

Šonedēļ, dīvainā kārtā, ienācās netipiski maz singlu, no kuriem vien astoņas dziesmas atlasījām izvērtēšanai. Toties Nedēļas Singla godu izpelnījusies dziesma to nopelna godam. Starp citu, jau vīkendā sasniegsim vasaras pēdējo - augusta - mēnesi. Tas nozīmē, ka nākamā nedēļa paies gatavojot mēneša topu. Būs interesanti. :)

SINGLE OF THE WEEK

The Temper Trap - "Sweet Disposition"
Release date: 27/07/2009
Label: Infectious
AMG rating: 8/10


Vai ir Latvijā vēl kāds mūzikas vērtētājs bez manis, kas ar savu pienākumu nodarbojas pussešos vasaras rītā, dzīvodams pretī jūrai? Ja nav, tad es pretendēju uz to, ka visobjektīvāk spēju novērtēt skaistākās dziesmas! Pamēģiniet – aizbrauciet pie jūras, sagaidiet saullēktu, paverieties debesīs un uz austiņām ne pārāk skaļi, ne pārāk klusi (tā lai fonā dzird arī jūras šalkoņu vai putnu balsis) uzlieciet The Temper Trap „Sweet Disposition”. Ahh....

The Temper Trap ir grupa no Austrālijas, kas kopā spēlē jau četrus gadus, taču tikai pēc divām nedēļām iznāks četrotnes debijas albums „Conditions”. Dzimtenē Austrālijā gan šī plate jau ir pieejama un saņēmusi visaugstākos novērtējumus. Starp citu, arī šis singls Austrālijā (un arī ASV) bija aktuāls jau pērnā gada rudenī. Nu tad beidzot arī eiropieši izpelnījušies to godu tikt pie oficiāla singla.

Grupas lielākais spēks acīmredzot slēpjas solista Dogija Mandagi ārkārtīgi plašajā balss diapazonā, kas brīžiem atgādina Tomu Jorku vai Metjū Belamiju, savukārt grupas spēlētā mūzika varētu tīri labi iederēties šīs desmitgades britu popmūzikas plauktiņā – tajā, uz kura atrodas Keane, Coldplay, Starsailor u.c. Turklāt vismaz ar šo singlu pat vienam otram (un arī trešam) drusku iekabināt...


VĒL ŠONEDĒĻ:

Speech Debelle feat Micachu - "Better Days"
Release date: 27/07/2009
Label: Big Dada
AMG rating: 8/10

Mercury mūzikas balvai Lielbritānijā ir pat sava ietekme uz AMG topu! Nudien nezinu, vai būtu šonedēļ speciāli klausījies jaunās un neapšaubāmi talantīgās britu reperes Speech Debelle debijas albumu „Speech Therapy”, ja šī plate nebūtu starp 12 nominantiem šī gada Mercury balvai.

Pārāk lielā sajūsmā gan neesmu un šobrīd, rakstot šo rakstu, šķiet, ka atzīme varētu būt 6/10. Toties! Toties fantastiski skaists ir šī albuma šobrīd aktuālais singls „Better Days”. Dziesmā piedalās arī Speeche Debelle tautiete un vienaudze, mūziķe Micachu, kurai pašai šogad klajā nāca debijas albums. Vienā teikumā – iespējams, skaistākais hip-hop/r’n’b skaņdarbs, ko šogad nācies dzirdēt.

Starp citu, neesmu vēl paspējis iedziļināties Speech Debelle lirikā, kas, kā runā, esot brīžiem patiesi ģeniāla. „I’ve got a cup full of hope and I sink it slowly” vien ir ko vērts...


MSTRKRFT feat John Legend - "Heartbreaker"
Release date: 27/07/2009
Label: Polydor
AMG rating: 7/10


Neapšaubāmi šīs nedēļas lielākais pārsteigums. Kanādiešu electro/house duets MSTRKRFT šogad laida klajā vienu no pagaidām vājākajiem albumiem - „Fist of God” – 3/10 no mums. Jāpiebilst gan, ka atsevišķi izdevumi, tostarp slavenais NME plati pat slavēja un piešķīra vērtējumu 8/10.

Jebkurā gadījumā platē starp nodrāztiem un brīžiem pat šķebinošiem, vismaz piecus gadus veciem bītiem bija atrodamas arī dažas patīkamas vēsmas. Viena no tām – nešaubīgi labākā albumā – bija sadarbība ar soul mūziķi Džonu Ledžendu, kas tad nu beidzot ir tikusi izdota arī kā singls. Patīkams, mazliet minimāls electro skanējums ar lielisku piano un minētā Ledženda vokālu. Žēl, ka pavāji miksi (Wawa, Laidback Luke, Joachim Garraud) singlā, pretējā gadījumā uzslavas būtu vēl lielākas.


Beni - "Maximus" [Kitsune; 20/07/2009]
AMG rating: 6/10


Kārtējā jaunā plate no AMG šobrīd tik iecienītā franču leibla Kitsune. Šoreiz tas ir kāds beļģu producents ar segvārdu Beni, kas jau šogad iepazīts, pateicoties remiksiem La Roux un Tiga. Tīri interesants minimāls electro. Starp citu, dziesmā saklausāms arī Sems Sparo (pērnā gada hīta „Black and Gold” autors).


Darker My Love - "Two Ways Out" [Strange Addiction; 27/07/2009]
AMG rating: 5/10


Pirms 2 nedēļām DMS izlasē pie mums nokļuva Darker My Love ļoti veiksmīgais skaņdarbs „Talking Words”. Jau toreiz stāstīju, ka šī nebūt nav jauna, bet gan jau vairākus gadus dzimtajā ASV zināma grupa, taču tikai šovasar beidzot grupas otrais albums „2”, kas Atlantijas otrā krastā jau gadu kā put veikalos, būs pieejams Eiropā. Man nezināmu un grūti izprotamu iemeslu dēļ, kā plates pirmais singls mums tiek piedāvāts nevis lieliskais, mazliet psihodēliskais „Talking Words”, bet gan šis – viduvējais un „kaut-kur-jau-dzirdētais” vieglā alternative rock stilā ieturētais „Two Ways Out”. Žēl.


Chicane - "Poppiholla" [Modena; 27/07/2009]
AMG rating: 5/10


Vai kāds vēl atceras britu producentu Chicane?! Kā izrādās, dzīvs un vesels šis savulaik tik aktuālais trance/balearic pārstāvis. Tikai, šķiet iemidzis pirms kādiem desmit gadiem, noslinkojis un nav painteresējies, kas mūzikā notiek 2009.gadā... 1999.gadā šis būtu stabils pretendents uz Top 10. Lai gan – tajā laikā vēl nebija sarakstīts šī gabala oriģināls – Sigur Ros „Hoppipolla”, kas, starp citu, savulaik (2005.gada Decembrī) izcīnīja 3.vietu pie mums. Chicane par tādiem augstumiem šobrīd var tikai sapņot.

The Boy Least Likely To - "When Life Gives Me Lemons I Make Lemonade" [Too Young To Die; 20/07/2009]
AMG rating: 5/10


Grūti uztvert nopietni kantrī mūzikas melodiju, kurai pa virsu tiek dziedāts, kā no citroniem pagatavot limonādi. Savukārt, ja tas ir domāts kā joks, - jāpatrenējas mazliet vēl. Pašķidri.

Britney Spears - "Radar" [Zomba; 10/08/2009]
AMG rating: 3/10


Ceturtais singls no Britnijas pēdējā studijas albuma „Circus”. Diemžēl vēl vājāks par iepriekšējiem trim. Starp citu, tikai gatavojot šo apskatu uzzināju, ka patiesībā singls iznāks tikai 10.augustā. Uzticamie mūzikas piegādātāji šoreiz ir mazliet saputrojušies un sajaukuši datumus. Gadās. :)

ALBUMS - jj - "jj n° 2"

JJ – „jj n° 2”

Release date: 01/07/2009
Label: Sincerely Yours
AMG rating: 8/10

Lūk, arī otrs no skaistajiem un vasarīgajiem 2009.gada vasaras albumiem. Tiesa, šis iznācis jau gandrīz pirms mēneša. Ja Delorean „Ayrton Senna EP” varētu dēvēt par tipisku vasaras pārbraucienu skaņu celiņu, tad šis ir jau čilautīgāks, naksnīgāks vasaras albums, bet tāpēc, protams, ne mazāk skaists.

Pats interesantākais, ka nav īsti skaidrs, kas tad slēpjas zem projekta jj. Līdzīgi kā pirms diviem gadiem ar dubstep varoni Burial, kurš tik vien atklāja, ka mitinās Londonā, par jj zināms, ka viņi bāzējas Zviedrijā, Gēteborgā. Tā kā grupa (jeb varbūt kāds viens varonis?!) bāzējas un izdod ierakstus uz leibla Sincerely Yours, baumas norāda uz apvienību The Tough Alliance, kas šo leiblu ir dibinājusi. Vēl jo vairāk, ja zinām, ka arī Tough Alliance darbojas t.s. indie electronica lauciņā.

Jj jau šī gada sākumā laida klajā plati ar divām dziesmām, kurai tika dots nosaukums „jj n° 1”. Diemžēl šo ierakstu nav izdevies atrast, bet prestižais pitchforkmedia.com jau tad vērsa uzmanību uz jj, un nosauca to par vienu no labākajām platēm. Vēl augstāku vērtējumu no šī ietekmīgā mūzikas žurnāla izpelnījies jj pilnais albums „jj n° 2”. Lai gan, vārds „pilnais” nez vai šeit ir īsti vietā. Vai esat vēl pēdējā laikā klausījušies kādu albumu (uzsveru – ALBUMU, nevis EP vai singlu), kura garums nepārsniegtu 27 minūtes?!

Plate iesākas burtiski vai pasakaini skaisti ar līdz asarām vienkāršo un mīļo pop dziesmiņu „Things Will Never Be The Same Again”, kura galvenā atslēga ir burvīgs vijoles solo un sirsnīgs vokāls: „I close my eyes and remember/A place in the sun where we used to live”. Vai tās ir vienkārši šā brīža manas sakāpinātās emocijas, bet, šķiet, ka šis varētu būt skaistākais, ko 2009.gadā sanācis dzirdēt. Naktī klausoties, var pat nejauši nobirdināt kādu prieka asaru un sajusties kā iegājis kādā pasaku valstībā. Maģiski.

Nedaudz tradicionālāks skandināvu indie pop seko dziesmā „From Africa To Malaga”, kas, iespējams, ir vājākais šī ieraksta posms (lai gan... strīdīgs jautājums), toties jau pēc tās seko vēl viena ģeniāla pērle – padrūmais un spocīgais slow-mo skaņdarbs „Ecstasy”, kas pat kaut kur sasaucas ar jj tautietes Fever Ray daiļradi, taču, kā viss šis ieraksts, „Ecstasy” nevienā brīdī nav auksts vai iedziļināties prasošs. Ceļojums burvestības pasaulē turpinās arī mazliet melanholiskākās notīs.

Tālākais jau ir jādzird. Vēl pie plates spožākajiem mirkļiem minētu pus-akustisko „My Love” un plates noslēdzošo „Me & Dean”. Vietām, minētajā „From Africa to Malaga”, kā arī uz akustiskās ģitāras balstītajā „Are You Still In Valda?”, jj mazliet pazaudē savu elektroniskās mūzikas burvību, kas, manuprāt, ir viņu spēcīgākais trumpis, taču jebkurā gadījumā – zviedri kārtējo reiz šogad pierāda, ka popmūzika ir šīs tautas spēcīgākais ierocis. Vienā vārdā – skaisti. Vēl vienu? IESAKU!

Audio versijā piedāvāju pasakaino "Things Will Never Be The Same Again":

30 jūlijs, 2009

CLASSIC TRACK - Hole - "Doll Parts" (1994)

Hole – „Doll Parts” (1994)


Labu laiku DMS izlasē nebijām iekļāvuši kādu klasisku skaņdarbu. Tā kā šī faktiski ir A-ha nedēļa AMG, ilgu laiku nespēju izšķirties starp kādu no šī norvēģu synth-pop trio gabaliem, bet beigu beigās noputējušā plauktā atradu klasisko 1994.gada Kortnijas Lovas grupas Hole dziesmu „Doll Parts”, kuru Lova savulaik esot sarakstījusi, pirmoreiz iepazīstoties ar Kurtu Kobeinu un iemīloties viņā. Starp citu, baumo, ka klipa beigās redzamais blondais zēns domāts kā Kurts bērnībā... Es gan piedāvāšu Jums šīs dziesmas dzīvo ierakstu no BBC.

Anyway, piedziedājuma „Someday you will ache like I ache” šobrīd vienkārši spridzina! Trāpīgs skaņdarbs un vīkendā iederēsies!I am doll eyes
Doll mouth, doll legs
I am doll arms, big veins, dog bait
Yeah, they really want you, they really want you, they really do
Yeah, they really want you, they really want you, but I do too
I want to be the girl with the most cake
I love him so much it just turns to hate
I fake it so real, I am beyond fake
And someday, you will ache like I ache
Someday, you will ache like I ache

I am doll parts
Bad skin, doll heart
It stands for knife
For the rest of my life
Yeah, they really want you, they really want you, they really do
Yeah, they really want you, they really want you, but I do, too
I want to be the girl with the most cake
He only loves those things because he loves to see them break
I fake it so real, I am beyond fake
And someday, you will ache like I ache
Someday you will ache like I ache

ALBUMS - Delorean - "Ayrton Senna EP"

DELOREAN – „Ayrton Senna EP”

Release date: 15/06/2009
Label: Fool House
AMG rating: 7/10


Jā, vasara jau krietni pāri pusei, taču tieši šobrīd AMG fonotēkā iegūluši vairāki izteikti vasaras skaņu celiņi. Viens no tiem – viens no saulainākajiem un relaksējošākajiem – nāk no Spānijas pilsētas Barselonas. Četri vīri, kuru līdzšinējā diskogrāfija (neesmu gan ar to pazīstams) esot nesalīdzināma ar pirms mēneša izdoto EP „Ayrton Senna”.

Delorean savu karjeru sākuši jau gadus desmit atpakaļ, spēlējot vairāk uz roku tendētu mūziku (pitchfork.com to salīdzināja ar „Jimmy Eat World satiekas ar Eliotu Smitu”), taču tālāk par atzinību savās mājās netika. Neesmu skaitījis, cik tad ierakstu ir Delorean diskogrāfijā, taču šo „Ayrton Senna” pat gribētos kaut kādā veidā uzskatīt par kvarteta debijas ierakstu.

„Ayrton Senna” EP atradīsit gan atsauces uz franču elektroniskās mūzikas meistariem Phoenix, gan uz pērnā gada amerikāņu debitantiem Cut Copy un MGMT, gan arī uz 90’to gadu beigu un šīs desmitgades sākumposma piano-house/balearic skaņu. Lai arī ieraksts pat nesasniedz pusstundu (galu galā, nav jau albums, bet gan EP!), tās ir ārkārtīgi pozitīvas un mīļas 25 minūtes, kurās veldzēties vasaras karstumā.

Video - "Moonson" dzīvajā: