31 decembris, 2012

LAIMĪGU 2013.GADU!


Yo!

Klāt ir kārtējās gada beigas, kas vienmēr nozīmē vienu. Nē, ne jau to, ka šī bloga autors un īpašnieks (jā, izrādās, ka ar šo faktoru pat var pelnīt!) ir „nopeldējis” visas Ziemassvētku brīvdienas (vēlreiz atvainojos, ja kādu aizskāra kāds mans 6 dienu „bindždrinking” ieraksts, bet Jūs tak zināt...). To, ka gribu pateikt dažas lietas par aizgājušo un nākošo.

Šis gads, lai cik tas dīvaini man pašam nešķistu, ir bijis viens no nozīmīgākajiem AMGmusic vēsturē. Paralēli visām likstām esmu atgriezies radio ēterā. Tā ir lieta, kas ir kacinājusi prātu pēdējos vismaz pāris gadus, bet beidzot tapusi piepildīta. Turklāt man prieks, ka tā ir Radio NABA, kas uzskatāmi parāda, ka mans mērķis vienmēr ir bijis popularizēt mūziku, atliekot malā personīgās intereses.

Pēdējais teikums varētu izklausīties dīvaini, jo dažs jau mani iesaucis par „komerciaļņiku Nabā”, bet mans mērķis visā savā mūzikā pavadītajā dzīves daļā nekad nav bijis uzsvērt kaut ko eksperimentālu, bet gan tieši pretēji – vienveidībā zombētu cilvēku aicināšana pievērst uzmanību, ka ir lietas, kas ir tikpat lipīgas un „pop”, bet naudas ietekmes un zemāka PR dēļ neatskan Tavā radioaparātā, braucot mājup un klausoties kādu komercstaciju. Kā šo staciju programmu direktori sastāda pleilistes, man zuda pēdējās ilūzijas, pastrādājot vienā to tām ziņu lasītāja amatā. Ticiet man, tas ir vājprāts, un man tiešām pamira sirds, kad es dzirdēju viņu recepti. Ar visu to, ka tie cilvēki ir tiešām jauki un super mīļi, es biju vieglā šokā. Paldies dievam, man vēl bija 10 minūtes, lai sagatavotos ziņām un nomierinātos...

Tāpēc man ir milzīgs prieks par iepazīšanos ar Madaru Štramdieru un iekļūšanu lieliskajā jauno censoņu un entuziastu pulciņā Radio NABA, kur gada laikā sanācis iepazīties ar tik daudziem talantīgiem un interesantiem cilvēki, ka pat ne saskaitīt. Tāpat arī par to, ka man ir iespēja vadīt Latvijā labāko aktuālākās mūzikas Top 25 ik nedēļas. Nemaz jau nerunājot par raidījumu „Nedēļas Mūzikas Apskats”, kura saturs – nojaušu to – tā īsti nemaz nav pa gaumei Madaram. Es to zinu un tāpēc vēl jo vairāk novērtēju!

Par raidījumu runājot... NEDĒĻAS MŪZIKAS APSKATS nebeigsies. Esmu vienmēr vēlāk uzmanīgi noklausījies un izvērtējis kļūdas, kādu netrūkst. Protams, nav noslēpums, ka viss raidījums pamatā sastāv no AMGmusic blogā apskatītajām dziesmām, taču laika gaitā esmu centies būt jo vairāk objektīvs un atspoguļot tieši to, kas ir svarīgākais, nevis man personiski tīkamākais. Tā ir ļoti sarežģīta lieta, jo katram kritiķim/apskatniekam/radio raidījuma vadītājam vienmēr būs savs viedoklis par dziesmām, bet par 2013.gada mērķi uzstādu pats sev „NMA” censties atspoguļot arī tos māksliniekus, kas varētu būt interesanti tieši Radio NABA klausītājiem. Savukārt albumu apskatā vairāk atspoguļot ietekmīgāko kritiķu pārdomas, nevis AMGmusic vērtējumu.

Par AMGmusic... Tas, protams, katru gadu ir sāpīgais temats. Vienmēr taču ir grūti paredzēt, kad Tu plīsīsi, kad Tev beigsies pacietība dzīvot regulārā pusbadā ar diviem krekliem, vienām biksēm un dzert lētāko alu. Pagaidām vēl spēki ir, turklāt visa šā dēļ esmu JAU pazaudējis sev svarīgāko dzīvē, tāpēc domāju, ka „āda ir bieza”. Tajā pašā laikā priecājos, ka 2012.gadā AMGmusic auditorija ir uzskatāmi augusi, ko gan var izskaidrot ar manu 2011.gada biežo prombūtni jeb – būsim godīgi – „noraušanos”, jo 2010.gads joprojām ir topā #1. Bet, protams, jebkurā gadījumā gribētos attīstīties nopietnākā platformā.

Es nejūtos tiesīgs ekspluatēt naba.lv, lai atspoguļotu tur, manuprāt, labākos singlus un albumus, jo apzinos, ka neesmu īsti šīs auditorijas vēlmju lielākais izpildītājs, turklāt sen neesmu arī students. Ja saņemšu šādu akceptu, apsolu to darīt regulāri, bet tas nav manā ziņā. Vēlme izveidot kopēju Latvijas vai pat Baltijas mūzikas portālu, savācot kopā labākos mūzikas ekspertus un blogerus, nekad nav mirusi. Problēmas ir dažādas, sākot jau ar to, ka viens t.s. „Baltijas portāls” esot atvērts. Well... good luck. Tas pat ir bez ironijas. Man vienkārši žēl, ka konkurence, kurai būtu jāattīsta, patiesībā bieži aprobežojas ar „savējo iefīrēšanu”, vēlēšanos nopelnīt un uzspīlētu PR, nevis lielu atdevi mūzikai, kādu galu galā sniedz arī tie paši mūziķi. Bet tas jau ir cits stāsts un ne pa tēmu šoreiz.

Ar augstākminēto vien gribu pateikt, ka 1) AMGmusic nemirs. Tas var a) attīstīties, b) saplūst kopā ar kādu citu blogu vai portālu. 2) Once you’re „Naba”, you’re always „Naba” jeb es vienmēr saistīšu sevi ar šo radio, jo esmu to ļoti iemīlējis. Pat ja „Nedēļas Mūzikas Apskats” būs spiests pārdoties citur, es vienmēr atradīšu laiku vismaz Nabas Top 25, 3) Treškārt? Love SUCKS! But ya know dat, doncha? :-)

Priecīgu jauno, trīspadsmito! Atpūties labi, bet prātīgi. Un dzīvo prātīgi, bet labi. MUSIC LIVES HERE. Un – fuck it! – es šo saukli izdomāju daudz agrāk par simc-cik-tur-tie-herc. radio.

Paldies Tev, ka esi! Paldies Tev, ka ieskaties kaut reizi gadā. Paldies, jo katrs mīļais vārds silda sirdi vairāk, nekā Tu iedomājies! Ja es kaut vienam cilvēkam gada laikā varu atklāt ko jaunu, tad es jau esmu priecīgs. To novēlu gan Tev, gan pats sev – atkal atklāt ko satriecošu, pie kā dejot, pie kā bučoties, pie kā raudāt utt. MŪZIKĀ IR SPĒKS.

See ya, Ok? 8)

Nobeigumā maza dāvaniņa – pēdējais no pieciem miksteipiem, kurā apkopoti AMGmusic 2012.gada 20 spēcīgākie singli. Ņem par labu! Miksu var noklausīties zemāk vai lejupielādēt bez maksas šeit.
P.S. Dafai, sabučojamies 1.janvāra naktī at NABAKLAB! :-) Es būšu tur. Spēlēšu lielajā zālē no +/- plkst. 2.00. Būs arī Kazulis un PATS Dambis, tā kā jautrības netrūks. Sīkāks info par pasākumu ir šeit: http://www.nabaklab.lv/


P.P.S. Milzīgas paldies un bučas arī divām meitenēm, ar kurām iepazinos šogad Positivus sakarā! Katra savā veidā esat iepūtušas dzīvību, pārliecību, prieku, jokus un galu galā vienkārši mīļumu. Tas pat patiesībā ir vissvarīgākais, kas man bija vajadzīgs. <3 p="p">