09 septembris, 2011

AMGmusic's HOT PLAYLIST (09.09.2011)

AMGmusic's HOT MIX 09.09.2011:

TRACKLIST:


Junior Boys - "Banana Ripple" (Stay+ Remix) [Domino]


Dave Gahan - "Dirty Sticky Floors" (Junkie XL Vocal Mix) [Mute]


Elite Gymnastics - "So Close To Paradise" [Acephale]


Justice - "Audio, Video, Disco" [Ed Banger]


Fixers - "Swimmhaus Johannesburg" (Beat Connection Remix) [Mercury]


The Drums - "Money" (Beat Connection Remix) [Island]


Scenic - "Another Sky" (The Magician Remix) [Future Classic]


Glasser - "Treasury Of We" (Delorean Remix) [True Panther]


The Rapture - "How Deep Is Your Love?" [DFA Records]


Glass Candy - "Warm in the Winter" [Italians Do It Better]


HEALTH - "Goth Star" (Pictureplane Cover) [Lovepump United]


M83 - "Midnight City" [Mute]

SINGLE OF THE WEEK (05.09.-11.09.)

SINGLE OF THE WEEKHEALTH - "Goth Star" (Pictureplane Cover) [Lovepump United]

(available as a
free download)

Dažreiz jau tā ir – tās mūzikas ir tik daudz, ka viss sāk lipt kopā un putroties. Nedēļas sākumā, iekļaujot „Goth Star” AMGmusic A-LISTē, nu nekādi nevarēju atcerēties, uz kādas slavenas dziesmas sempla balstās šis skaņdarbs. Protams, tā ir leģendārā sintezatora tēma no 1987.gada Fleetwood Mac dziesmas „Seven Wonders”! Turklāt arī vietām dzirdamais, semplētais sieviešu vokāls, protams, pieder Stīvijai Niksai.

Atgādināšu, ka oriģinālā „Goth Star” ir meklējama Kolorādo mūziķa Trevisa Egidija jeb Pictureplane 2009.gada albumā „Dark Rift”. Savukārt Losandželosas noise-rock apvienības HEALTH versijā „Goth Star” vokāla semplus papildinājis melanholisks dziedājums, kā arī zudis treka asais trokšņainums ala Crystal Castles stilā, kas tagad vēl vairāk ļauj izbaudīt šī treka divus galvenos plusus – dobjo un masīvo sintezatoru, kā arī minēto Fleetwood Mac semplu. Rezultātā HEALTH rokās „Goth Star” ieguvis pat himnisku skanējumu!

GOTH STAR by HEALTH


3 FOR THE WEEKEND:

Šonedēļ atgriežamies arī pie sen nebijušās sadaļas „3 for the Weekend” jeb trim skaņdarbiem, pie kuriem es iesaku piektdienas (vai sestdienas) vakarā aut kājas, gludināt kreklu, iemalkot kokteilīti, uzlikt meikapu un doties dzīvē. Kā jau ierasts, treki publicēti tādā secībā, kādā es tos spēlētu diskotēkā. Šoreiz tie ir: vienīgais hailaits no The Rapture albuma „In The Grace of Your Love”, lielisks Stay+ remikss, kā arī kāds klasisks hīts, kas uzjundīja pamatīgas atmiņas man šorīt. Proti, Junkie XL mikss 2003.gada Deiva Gāna singlam „Dirty Sticky Floors”. Man tad bija vien 19 gadu, bet es biju saprātīgāks nekā tagad, neļaujot sev pielaist nevienu pārāk tuvu klāt, jo neprātīgas mīlestības sekas ir daudz skarbākas par, piemēram, narkotiku lietošanas sekām. Nebeidzamas ballītes un fantastiskas atmiņas no tā laika.


The Rapture – „How Deep Is Your Love” [DFA]
(from LP „In The Grace of Your Love”)

Junior Boys - "Banana Ripple" (Stay+ Remix) [Domino]
(from 12" "Banana Ripple", out September 26th)

Dave Gahan – „Dirty Sticky Floors” (Junkie XL Vocal Remix Edit) [Mute]
(from „Dirty Sticky Floors” CD single; 2003)

NEDĒĻAS ALBUMU APSKATS (05.09.-11.09.)

NEDĒĻAS ALBUMU APSKATS (05.09.-11.09.)


Elite Gymnastics – „Ruin”


Release date: 06/09/2011
Label: Acephale
AMG rating: 8/10

AMGmusic komentārs: „Šis albums būtībā sadalāms divās daļās, turklāt katra piemērota atšķirīgam dvēseles stāvoklim. Pirmajā atradīsit sešas nenopulētas bealeric / chillwave dziesmas, kas spēlējās ar dažādiem sempliem, 90’to gadu jungle un house mūziku (starp citu, par vienu no lielākajiem elkiem mūzikā Elite Gymnastic nosauc The K.L.F.!), agrīno shoegaze un 80’to gadu sintezatoriem. Turpretī otrā daļa ir ārkārtīgi naksnīga un dobja, taču nekādā gadījumā ne smagnēja mūzika. Tieši pretēji, neskatoties uz dub motīviem, šī plates puse, manuprāt, ideāli kalpos naktīm pēc ballītes, kad tā vien rodas vēlme atgulties, skatīties debesīs vai griestos un izslēgt apkārtējās problēmas.”

Plašāk par albumu šeit.
Instrumenti – „Tru”


Release date: 30/08/2011
Label: self-released
AMG rating: 7/10

AMGmusic komentārs: „Islandē ierakstītais un Londonas slavenajā „Abbey Road” studijā māsterētais Instrumenti debijas albums „Tru” neapšaubāmi ir viens no pēdējo gadu gaidītākajiem ierakstiem latviešu mūzikā. Tiesa, tiem, kas Instrumenti daiļradei ir cītīgi sekojuši līdzi, šeit pārsteigumus lieki meklēt – platē atrodami visi iepriekš zināmie singli un pat viss 2009.gadā izdotā EP „Pandemiya” saturs. Līdz ar to faktiski par vienīgo teicamo atklājumu kļūst izcili veidotais, albumu ievadošais „Medicine”. Šeit arī atduramies pret „Tru” lielāko mīnusu – albums ir gana garš (gandrīz stunda) un visdažādāko ietekmju (sākot no Maikla Džeksona, beidzot ar operu) pildīts, kas platei piešķir nedaudz saraustītu „Best Of” izlases piegaršu. Tomēr jebkurā gadījumā šis ieraksts ir gana spēcīgs arguments, ka Instrumenti ir labākais, kas ar Latvijas popmūziku noticis pēdējos desmit gados. It īpaši jau skanējuma ziņā.”
The Drums – „Portamento”


Release date: 05/09/2011
Label: Island
AMG rating: 7/10

AMGmusic komentārs: „Ja pagājušajā gadā The Drums parūpējās par teicamu skaņu celiņu vasarai, tad ar savu otro albumu „Portamento” ir radījusi lielisku rudens ierakstu. Tas jau vietām gan bija manāms arī „The Drums” albumā, bet „Portamento” grupa vēl skaidrāk demonstrē savu melanholisko, skumjo pusi, radot vēl ciešākas asociācijas ar 80’to gadu ģitārmūziku The Smiths un The Cure mērcē. Var jau piekrist dažam labam mūzikas žurnālam, kas saka, ka The Drums ir tikai viena dziesma, kuru viņi albumos izspēlē dažādās versijās, taču kaut kas liek domāt, ka līdzīgi kā pērn, arī šogad noskaņu dēļ The Drums no AMGmusic atskaņotāja tuvuma tik drīz nepazudīs. Māk viņi uzminēt garastāvokli.”
Fruit Bats – „Tripper”


Release date: 05/09/2011
Label: Sub Pop
AMG rating: 6/10

AMGmusic komentārs: „Piektais Čikāgas folk-rock kolektīva Fruit Bats studijas albums „Tripper” (labi skan latviešu valodā!) nepiedāvā nekādus pārsteigumus. Visticamāk, patiks žanra cienītājiem, kuri noteikti atradīs atsauces uz Boba Dilana daiļradi, bet diez vai piesaistīs jaunus fanus, kam šis ieraksts drīzāk atgādinās Fleet Foxes b-pušu dziesmu kompilāciju. Lai gan jāatzīst, ka albuma otrā puse ar tādiem skaņdarbiem kā „The Banishment Song” un „Wild Honey” aizkustina.”
The Rapture – „In The Grace Of Your Love”


Release date: 05/09/2011
Label: DFA Records
AMG rating: 5/10

AMGmusic komentārs:The Rapture trešajā un pirmajā albumā kopš 2006.gada tikai attāli atgādina to dance-punk apvienību, kas 2003.gadā uzsāka post-punk atdzīvināšanas vilni mūzikā. Izstiepts, lielākoties tukšs un brīžiem nomācošs ieraksts, kuru no pilnīgas izgāšanās paglābj tā veiksmīgais noslēgums, tai starpā lieliskais, himniskais plates pirmais singls „How Deep Is Your Love?”, kas faktiski ir vienīgais albuma hīts.”

ALBUMS: Elite Gymnastics - Ruin

Elite Gymnastics – „Ruin”

Release date: 06/09/2011
Label: Acephale
AMG rating: 8/10

Jau 90’tajos gados sāka parādīties pirmā kvalitatīvā elektroniskā mūzika, kas tapusi guļamistabās, virtuvēs un citās mūzikas veidošanai it kā nepiemērotās vietās. Ir 21.gadsimts, un pateicoties tādai parādībai kā internets, nav jābūt arī sakariem ierakstu kompānijās, lai šo mūziku iznestu pasaulē. Ir jābūt tikai izpratnei par mūziku, tā jāmīl.

Elite Gymnastics ir divi draugi no Mineapolisas, kas ar mūziku sāka nodarboties vien 2008.gada, uz personīgā datora veidojot pirmos skaņdarbus. Plašāk par Džeimsu Brūku un Džošu Klensiju sāka runāt pagājušā gada vasarā, kad, pateicoties balēriskajam un vasarīgi relaksējošajam skaņdarbam „Is This On Me?”, popularitāti ieguva dueta EP „Real Friends”, ko toreiz varēja droši ievietot plauktiņā „chill-wave”.

Šogad puiši laiduši klajā (lasi – piedāvājuši par velti internetā) divus EP, – „Ruin 1” un „Ruin 2” – kas nu apvienoti vienā albumā jeb kompilācijā, ja jums tā tīk, „Ruin”. Te nu vietā pastāstīt, ka otrais „Ruin” jeb „Ruin 2” būtībā ir pirmā „Ruin” jeb „Ruin 1” remiksu EP, kurā pirmā EP dziesmas ir atkailinātas no sintezatoriem un pulsējošiem, lauztiem ritmiem, taču ieguvušas dobjāku skanējumu, ko varētu dēvēt arī par Dub. Līdz ar to šis albums būtībā sadalāms divās daļās, turklāt katra piemērota atšķirīgam dvēseles stāvoklim.

elite gymnastics - so close to paradise

Pirmajā atradīsit sešas nenopulētas bealeric / chillwave dziesmas, kas spēlējas ar dažādiem sempliem, 90’to gadu jungle un house mūziku (starp citu, par vienu no lielākajiem elkiem mūzikā Elite Gymnastic nosauc The K.L.F.!), agrīno shoegaze un 80’to gadu sintezatoriem. Taču viss šis materiāls saglabā vienu kopīgu īpašību – neaprakstāmu romantismu un dzīves mīlestību, kas staro no „Ruin” pirmās puses. Tā vien šķiet, ka zem ekstazī pie šīs mūzikas varētu aiz laimes nomirt. Vai vismaz palikt ar ieciklētu smaidu uz ļoti ilgu laiku.

Turpretī otrā daļa ir diametrāli pretēja. Ārkārtīgi naksnīga un dobja, taču nekādā gadījumā ne smagnēja mūzika. Tieši pretēji, neskatoties uz dub motīviem, šī plates puse, manuprāt, ideāli kalpos naktīm pēc ballītes, kad tā vien rodas vēlme atgulties, skatīties debesīs vai griestos un izslēgt apkārtējo realitāti. Muzikāli „Ruin 2” daļu varētu salīdzināt ar nu-r’n’b, proti, How To Dress Well vai vietām pat neseno spīdekli The Weeknd.

Visticamāk, ka šie „Ruin 1” un „Ruin 2” tomēr labāk strādā, kad ir atdalīti viens no otra. Tomēr ar šo kompilāciju Elite Gymnastics sevi ļoti nopietni piesaka 2011.gada elektroniskās mūzikas lauciņā, izklausoties mūsdienīgi, iederoši un neticami skaisti.

Elite Gymnastics, "Here, In Heaven 2" MP3

RMX: Junkie XL - Molly's E (Azari & III Vocal Mix)


Junkie XL - "Molly's E" (Azari & III Vocal Mix) [Nettwerk]
(from "Molly's E" digital single, out September 6th)

Labu laiciņu nekas nebija dzirdēts no slavenā holandiešu producenta Toma Holkenborga jeb Junkie XL, kas plašāku popularitāti ieguva 2002.gadā ar rīmeiku klasiskajam Elvisa Preslija „A Little Less Conversation”, bet AMGmusic acīs tā pa īstam uzspīdēja gadu vēlāk ar pasakaini skaistu miksu Deiva Gāna „Dirty Sticky Floors”. Nupat leibls Nettwerk laidis klajā mūziķa jaunāko singlu „Molly’s E”, kas mūs piesaistīja, pateicoties šobrīd aktuālā kanādiešu dueta Azari & III remiksam. Atšķirībā no citiem Azari & III darbiem, kas visbiežāk asociējas ar 80’to gadu tā dēvēto chicago house virzienu, šis ir kaut kas pa vidu starp minimālu tech-house un deep house. Jebkurā gadījumā gana viegls un garastāvokli uzlabojošs treks piektdienas vakaram.

Junkie XL - Molly's E (Azari & III Vocal Remix) by junkiexl

08 septembris, 2011

RMX: M83 - Midnight City (Trentemoller Remix)


M83 - "Midnight City" (Trentemoller Remix) [Mute]
(from f/c EP "Midnight City - Remix EP", out September 26th)

Jau pirmdien, kad stādīju jums priekšā apšaubāmas kvalitātes Big Black Delta remiksu M83 šī gada hītam „Midnight City”, norādīju, ka 26.septembrī iznāks šīs dziesmas remiksu EP. Tagad kļuvis zināms, ka bez Big Black Delta vēl šajā mazajā platē varēs atrast Man Without Country, Team Ghost un Trentemoller remiksus. Pēdējais, dāņu pazīstamā progressive house / electro producenta Andersa Trandemollera mikss nonācis AMGmusic rīcībā un nevaram nepadalīties. Pārsteidzošā kārtā house/electro producents šo masīvo un nesošo dziesmu pārvērtis par skumju nakts himnu, kas faktiski ir mainījis visu „Midnight City” būtību. Lūk, šis mikss jau pelnījis pamatīgas uzslavas. Klausies to zemāk:

Midnight City (Trentemøller Remix) by M83