12 janvāris, 2010

AMGmusic's Public Announcement

AMGmusic paziņojums

Veidojot pagājušās nedēļas DMS izlasi un piedzīvojot jau kādu divdesmit septīto reizi, kad dators, sašķiebis seju smīnā un ķiķinādams par manu sašutušo reakciju, kuru pavada trīsstāvīgu lamu vārdu lērums, ņem un vienkārši pats no sevis izslēdzas, atcerējos, ka neesmu brīdinājis Jūs par iespējamo AMGmusic nelielo dīkstāvi. Šī iespējamā dīkstāve nu ir kļuvusi absolūti neizbēgama, jo tā tālāk strādāt vienkārši nav iespējams.

Sliktākais ir tas, ka šobrīd nav īsti iespējams prognozēt, cik daudz laika būs vajadzīgs, lai diagnosticētu mana uzticamā (līdz šim!) palīga slimību, konstatētu tās cēloņus un novērstu tos. Tomēr ceru, ka ar nedēļu vajadzētu pietikt, lai talantīgie un spējīgie, nu jau teju vai kolēģi no „Ermitāžas Risinājumiem” nostādītu AMGmusic uz kājām un ļautu mūzikas mīļiem atkal tikt pie dienišķās mūzikas devas un karstākās informācijas.

Īpaši skumji ir tas, ka šonedēļ iznākuši vairāki interesanti albumi, no kuriem vismaz viens ir jau nopietns pretendents uz AMGmusic 2010.gada albumu topu (es, protams, runāju par Vampire Weekend plati „Contra”), bet toties pozitīvi ir tas, ka šonedēļ nav pārāk daudz spēcīgu singlu, kā arī, protams, tas, ka es varēšu vismaz pāris dienas atpūsties un kārtīgi izgulēties. He-he.

Tikmēr varat vēlreiz izklausīties pagājušās nedēļas singlus, Nedēļas Singlu un DMS izlases dziesmas, kā arī paši pameklēt un paklausīties šīs nedēļas jaunos albumus ("Contra" , "Acolyte" , "Minor Love" u.c.) un singlus.

Tiekamies jau pavisam drīz!

AMGmusic vārdā,
Atis Žagars.
12.01.2010.

DMS IZLASE (04.01.-10.04.)

Ar mazu tehnisku (par to sīkāk jau rīt no rīta!) nokavēšanos, bet tomēr...

DIFFERENT MUSIC SELECTION

The Knife feat Mt. Sims & Planningtorock – „Colouring of Pigeons” [free MP3]
(from f/c Opera „Tomorrow, In a Year”; out on March 1st)
AMG rating: 8/10


Pirmais patīkamais un lieliskais šī gada pārsteigums. Fever Ray, nupat kā ievākusi AMGmusic 2009.gada balvu kā labākā solo izpildītāja un 3.vietu gada albumu topā ar debijas plati „Fever Ray”, ir atpakaļ savā vietā – kopā ar brāli Olofu grupā The Knife. Nē, abi neierakstīs turpinājumu ģeniālajam 2006.gada albumam „Silent Shout”. Sadarbībā ar vācu mūziķiem Mt. Sims un Planningtorock un ietekmējoties no Čārlza Darvina grāmatas „On the Origin of the Species” ir tapusi vesela opera. Ne vairāk un ne mazāk. Un šī opera ne tikai jau piedzīvojusi savu pirmizrādi uz skatuves, bet būs klausāma arī CD formātā. Disks gaidāms 1.martā.

The Knife man gribētos saukt par elektroniskās mūzikas Radiohead, kas, šķiet, nestāvēs uz vietas, kamēr vien elpos. Tāpēc gaidīt turpinājumu „Silent Shout” bija pat mazliet panaivi no manas puses. Tā vietā esam sagaidījuši operu – mūzikas teatrālo daļu, kas šī raksta autoram nu nekādi nav spējusi izraisīt simpātijas nevienā no izpildījumiem. Vēl tagad atceros, kā, padsmitgadnieks būdams, izdīcu vecākiem biļetes uz „Parīzes Dievmātes Katedrāli” 1997.gadā. Beidzās ar to, ka vecāki mani turp aizveda (paši būdami uz vēl lielāku „Jūs” ar operām nekā es), bet es pēc pirmās pusstundas... aizmigu.

Nu, ko? Šķiet, The Knife varētu būt tā grupa, kas varētu mainīt manu priekšstatu par operām, paceļot tās muzikālās kvalitātes, ja ne citā līmenī, tad citā dimensijā noteikti. Ar nepacietību gaidu disku (uz izrādēm par manām mīļajām un skaisti skumjajām acīm droši vien jau man biļeti neviens nedos), kura pirmais skaņdarbs „Colouring of Pigeons” pieejams par velti grupas mājaslapā http://theknife.net/. Viss, kas Jums jāizdara – jāpiereģistrējas un jāsaņem fails savā e-pastā. Iespaidīgs 11 minūšu eposs, kura centrālā ass, kā jau to varēja gaidīt, ir perfektais Karinas Dreijeres Andersones vokāls, kas, kā izrādās, piestāv arī operām.

Fragmenti no elektro-operas mēģinājumiem:FUR – „Black Castles” [Waaga Records]
(from f/c album „Witches”, out in february)
AMG rating: 8/10


Pirmais no maniem 2010.gada atklājumiem. Teksasas mūziķis Braiss Izabels, kā pats apgalvo, esot pašrocīgi izlaidis jau 51 albumu. 23.februāri plānots laist klajā 52. – „Witches”, kura pirmais skaņdarbs ir manā rīcībā nokļuvušais „Black Casltes”. Lai manas pildspalvas iztek, ja šis albums nebūs pirmais FUR darbs, kam plašāku uzmanību pievērsīs arī mūzikas kritiķi vismaz Amerikā.

Ja var ticēt pitchfork media, tad šajā konkrētajā skaņdarbā piedalījies arī jau pērn iepazītais Neon Indian līderis Alans Palomo. Melanholiski depresīvs futūristisks sintezators, ideāla bungu mašīna un svelpjoši sempli. Vairāk nekā intriģējoši un skaisti. Atliek vien gaidīt FUR piecdesmit otro albumu.

Dziesmu varat lejupielādēt šeit:
http://pitchfork.com/forkcast/13718-black-castles/


El Perro Del Mar – „Change of Heart” (Rakamonie Remix) [free MP3]
(available as a free download now)
AMG rating: 8/10


Nedēļas labākais remikss! Kā Jūs domājat, kas slēpjas zem pseidonīma Rakamonie? Sāciet dungot „With Every Heartbeat” un būsit uz pareizā ceļa. Populārā un man tik ļoti tīkamā zviedru dziedātāja Robina debitē remiksētājas lomā un dara to vairāk nekā TEICAMI! Jau sen teicu, ka tas, kas šo meiteni atšķir no citām electro-pop dziedātājām, ir viņas perfektais smeķis uz skaņas veidošanu, ko Robina lieliski nodemonstrē šajā skaņdarbā.

Kas atteicas uz zviedru producentu El Perro Del Mar, tad viņa albums „Love Is Not Pop”, kurā meklējams šī remiksa oriģināls, iznāca jau oktobrī, bet diemžēl tā arī neesmu to ne saņēmis, ne dzirdējis. El Perro Del Mar nominēts četrām balvām zviedru Grammy – 1)gada labākais producents, 2)labākais pop izpildītājs, 3)labākais komponists un 4)labākā video autors. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 15.janvārī. Vēlam veiksmi!

Miksu par velti var lejupielādēt šeit:
http://www.hardcandymusic.com/2009/12/el-perro-del-mar-change-of-heart-robyns.html


Vampire Weekend – „Cousinz” (Toy Selectah Mex-More Remix) [free MP3]
(available as a free download)
AMG rating: 7/10


Skaņdarbs vīkenda rotaļām cilvēkiem, kuriem deg dibens no jaunā Vampire Weekend albuma „Contra” gaidīšanas, kas veikalos nonāks jau pirmdien. MP3 pieejams jau šobrīd. Degu nepacietībā pavēstīt arī savu viedokli par plati, bet pacietīšos vēl nedaudz. Tikmēr padejosim pie Toy Selectah remiksa aktuālajam singlam „Cousins”.

Lejupielādēt var šeit:
http://prettymuchamazing.com/mp3/vampire-weekend-cousinz-toy-selectah-mex-more-remix


The xx – „Islands” (Nosaj Thing Remix) [free MP3]
(available as a free download)
AMG rating: 7/10


Domājāt, ka 2009.gads beidzies un AMGmusic vairs nerunās par The xx? Ha! Simboliski, ka 2009.gada AMGmusic Awards lielākie ieguvēji ievada arī pirmo nedēļu 2010.gadā. Tiesa, šoreiz pateicoties lieliskajam Losandželosas producentam Nosaj Thing (īstajā vārdā Džeisons Čangs), kas pamanījies jau remiksēt gan Radiohead, gan Šarloti Geinsbūru.

Mikss par velti lejupielādējams šeit:
http://stereogum.com/archives/mp3/nosaj_thing_remixes_the_xx_107211.html


Vēl šīs nedēļas DMS krātuvītē iepeldēja:

Fiveng – „Jonah”
http://pitchfork.com/forkcast/13702-jonah/

jj – „Troublemaker” (Akon cover)
http://prettymuchamazing.com/mp3/jj-troublemaker-akon-cover

Radiohead – „Videotape” (Xaphoon Jone's Dubstep Remix)
http://prettymuchamazing.com/mp3/radiohead-videotape-xaphoon-jones-dubstep-remix

Active Child – „Voice of an Old Friend”
http://gorillavsbear.blogspot.com/2010/01/voice-of-old-friend.html

Active Child – „Voice Of An Old Friend” (Summer Camp Bedford Falls remix)
http://gorillavsbear.blogspot.com/2010/01/voice-of-old-friend.html