31 decembris, 2013

2013: GADA ALBUMI (10.-1.vieta)

2013.GADA ALBUMU TOP 50
3.DAĻA (10.-1.VIETA)

10.Fuck Buttons – "Slow Focus"
Release date: 22/07/2013
Label: ATP Recordings
AMG rating: 9/10 (7.8)

AMGmusic rakstīja: „Kad es 2009.gadā rakstīju par Bristoles dueta Fuck Buttons otro studijas albumu „Tarot Sport”, uzsvēru, ka neesmu dzirdējis nevienu tik melodisku drone mūzikas albumu. To pašu zināmā mērā var teikt par „Slow Focus”, bet lielāks akcents jāliek uz to, ka es nevarēju iedomāties, ka drone mūzikas grupa spēj radīt divus tik uzskatāmi atšķirīgus albumus. Nav jau tā, ka „Tarot Sport” būtu albums, ko šūpuļdziesmu vietā likt zīdaiņu iemidzināšanai, bet „Slow Focus” teju vai šokē ar savu tumšumu un apokaliptisku nolemtību. Šī melnā noskaņa ir lielākā atšķirība no iepriekšējiem Fuck Buttons darbiem, jo pārējie elementi ir palikuši. Skaņdarbi joprojām ir gari, izstiepti, bet tikai tamdēļ, lai vēl saasinātāk un ar lielāku baudu sagaidītu kulmināciju, kas parasti izskan ar tādu jaudu, ka pie spēcīgākas skaņu aparatūras varētu arī paģībt.” Jūlija albums #1.9.Autre Ne Veut – "Anxiety"
Release date: 25/02/2013
Label: Software
AMG rating: 9/10 (7.6)

AMGmusic rakstīja: „Autre Ne Veut pieņemts pievienot t.s. „new r’n’b” lauciņā blakus How To Dress Well, Frank Ocean un Miguel. Protams, šeit viscaur jūtami soulmūzikas un r’n’b elementi, taču saukt šo par r’n’b albumu būtu, maigi izsakoties, neprecīzi. Tad jau drīzāk „Anxiety” var salīdzināt ar 80’to gadu popmūziku, piemēram, Prince, kura vēsmas gaisā jūtamas ne tikai dēļ brīžiem spiedzošā vokāla, bet arī elektriskās ģitāras iestarpinājumiem. Tāpat arī albuma grandiozitāte un plašums drīzāk atgādina Madonnas ierakstus, nevis, teiksim, Grimes. Bet visprecīzāk būtu teikt, ka šis ir 2013.gadu lieliski raksturojošs popmūzikas ieraksts, par ko noteikti jāpateicas arī albuma producentam un Artura tuvam draugam Danielam Lopatinam (no Ford & Lopatin un Oneohtrix Point Never), kas esot sākumposmā bijis galvenais Autre Ne Veut skolotājs skaņu pasaulē. Ja Ašina vokāls un melodiskums ir „Anxiety” sirds un dvēsele, tad šīs „so 2013” ritmu un skaņu programmatūras fonā ir albuma prāts un muskuļi, kopā radot vienu veselu, spēcīgu kopumu.”. Februāra albums #2.8.Julia Holter – "Loud City Song"
Release date: 19/08/2013
Label: Domino
AMG rating: 9/10 (8.2)

AMGmusic rakstīja: „Atzīšos, Losandželosas eksperimentālās ambient/electronic mūziķes Džūlijas Holteres pērnā gada „Ekstasis” plates burvību spēju izlobīt tikai pēc kādas trešās klausīšanās reizes vēlu vakarā pie vīna glāzes. Toties trešais albums iedod pa nervu stīgām nekavējoties. Iespējams tāpēc, ka šis ir pirmais albums, kuru Džūlija ierakstījusi īstā ierakstu studijā ar paplašinātu ekipējumu. Iespējams tas ir tāpēc, ka šis ir visdaudzšķautņainākais mākslinieces ieraksts, kurā no klusas meitenītes viņa hameleoniski pārvēršas par dzīves nobružātu, uzstājīgu sievieti, tikpat viegli atgriežoties atpakaļ. Viss skanējums, instrumentācija „Loud City Song” ir pārliecinošs, bagāts un pārsteidzošiem pagriezieniem pilns. Šis ir jau Keitas Bušas un Dead Can Dance augstāko karjeras brīžu līmenis. Džūlija Holtere ir radījusi savu šedevru.”. Augusta albums #1.7.Savages – "Silence Yourself"
Release date: 06/05/2013
Label: Matador
AMG rating: 9/10 (8.0)

AMGmusic rakstīja: „Nu jau vairs neko neizmainīt – četru dāmu kolektīva Savages debijas albums „Silence Yourself” mūzikas vēsturē ieies, galvenokārt, kā skaļais protests pret telefonu izmantošanu koncertos un uzmanības nekoncertēšanu uz būtisko (tas izskan arī dziesmas „Shut Up” video versijā un lasāms uz plates vāciņa). Taču man gribētos to gan mazliet pastumt maliņā, un drīzāk to saistīt kontekstā ar jaunības maksimālismu un vēlēšanos radīt mazu revolūciju, kas ir tik ļoti nepieciešama īpašība jauniem rokmūziķiem. Būtiskāk ir, ka šī vēlme ir palīdzējusi radīt emocionālu, dārdošu un enerģijas pārpildītu ierakstu, kura laikā 39 minūtes paskrien vienā acumirklī. Laiks rādīs, vai Savages kļūs par šīs desmitgades spēcīgāko post-punk ansambli, kad emocijas būs mazliet piezemējušās, bet pagaidām tās ir palīdzējušas radīt sen nedzirdēti lielisku, dusmīgu debijas albumu.”. Maija albums #2.6.Vampire Weekend – "Modern Vampires Of The City"
Release date: 13/05/2013
Label: XL
AMG rating: 9/10 (8.2)

AMGmusic rakstīja: „Seši septiņi gadi mūzikā, komerciāli panākumi un kritiķu atzinība, kā arī 30gadnieku statusa tuvošanās – tas ir tikpat vārīgs un bīstams periods, kā jaunam sportistam ieiešana profesionāļu kārtā. „Modern Vampires of the City” vairs nav tā bezrūpīgā rotaļāšanās, ar kādu Vampire Weekend ienāca mūzikā 2007.gadā. Arī šajā albumā gan lielākā daļa dziesmu ir mažora toņos, taču albums ir daudz dziļāks, sevi izzinošāks un nobriedušāks. Vampire Weekend no trakulīgiem, bet talantīgiem studentiem ir kļuvuši par atzītiem profesoriem savā lauciņā un pieredzes bagātiem vīriem sadzīvē, neaizmirstot arī par dzīves baudīšanu.”. Maija albums #3.5.Phosphorescent – "Muchacho"
Release date: 18/03/2013
Label: Dead Oceans
AMG rating: 9/10 (7.8)

AMGmusic rakstīja: „Runājot par „Muchacho” daudz bagātīgāko skanējumu, pats Metjū norāda, ka viņa mērķis nekad nav bijis radīt akustisku folkmūziku. Gluži vienkārši iepriekš mūziķis, kurš pats ir arī savu albumu producents, iepriekš nav pratis tik labi apieties ar mūsdienu tehniku. Savukārt tagad, kad nācies iekārtot Ņujorkā pašam savu studiju un aiz muguras daudz lielāka pieredze, klāt nākušas arī jaunas iemaņas. Tāpat arī laiks šoreiz bijis lielāks, jo „Muchacho” ieraksts tapis vairāk nekā gadu. Šīs muzikālās izmaiņas visvairāk izpaužas albuma trešajā skaņdarbā „Ride On / Right On”, ko gribētos dēvēt par pagaidām labāko 2013.gada dziesmu. Tas vairs nav nekāds kantri vai folks, bet absolūts sintī-šlāgeris, kas ritmiski sasaucas ar leģendāro Raimonda Paula „Zilo Karbunkuli”. Protams, saknes un melanholija nav pazudusi arī no „Muchacho” albuma. Ko vien vērts ir viens no skaistākajiem mūziķa darbiem karjerā „Song For Zula”.” Marta albums #1.4.Nick Cave & The Bad Seeds – "Push The Sky Away"
Release date: 18/02/2013
Label: Bad Seed Ltd.
AMG rating: 9/10 (8.1)

AMGmusic rakstīja: „Ja kāds baidījās, kas notiks ar The Bad Seeds, kad 2009.gadā aizgāja viens no tās centrālajiem mūziķiem, Miks Hārvijs, šīs bailes var droši nolikt malā. Noir-rock karalis Niks Keivs šajā albumā ir fantastiskā formā, un muzikāli šis noteikti ir iespaidīgākais Keiva & The Bad Seeds darbs kopš 90’tajiem gadiem. Turklāt plates izskaņā tā pamanās pat mazliet nošokēt. Es nudien neatceros, kad Keivs būtu radījis tik atkailinātu un sirdi plosošu skaņdarbu, kāds ir „Push The Sky Away”. „You gotta just keep pushing on / Push the sky away,” Keivs ir ne mazāk zinošs dzīves skolotājs, kā Leonards Koens.”. Februāra albums #2.3.Arcade Fire – "Reflektor"
Release date: 28/10/2013
Label: Merge
AMG rating: 9/10 (7.4)

AMGmusic rakstīja: „Ambiciozais, gandrīz pusotru(!) stundu garais albums divos cēlienos tikai attāli līdzinās 2010.gada „Suburbs”. Ja tajā grupa izklausījās pēc slavu guvušu mūziķu atgriešanās dzimtā ciemata takās, ko, protams, pavada sentimentālas un eksistenciālas sajūtas, tad šoreiz Arcade Fire ieradušies kādā Haiti karnevālā. Ne velti pirmajā koncertā Ņujorkā grupa aicināja apmeklētājus ierasties karnevāla tērpos ar devīzi „jo spožāk, jo labāk”. Tikpat krāsains un daudzveidīgs albums ir arī muzikāli. Šeit netrūkst ne atsauču uz astoņdesmito gadu Deividu Boviju un Talking Heads, septiņdesmito gadu glemroku, „Here Comes The Night” nekristu ārā no pēdējā Vampire Weekend albuma, bet „Normal Person” dzirdami Pola Makartnija vaibsti. Turklāt visā šajā greznajā ballītē Arcade Fire ne uz mirkli nezaudē savu rokrakstu. Arcade Fire joprojām ir rokmūzikas grupa, taču tāda, kas nav baidījusies eksperimentēt, meklēt jaunu ceļu un, pateicoties Džeimsam Mērfijam, to arī veiksmīgi atrast.”. Oktobra albums #1.2.Kanye West – "Yeezus"Release date: 24/06/2013
Label: Def Jam
AMG rating: 9/10 (8.2)

AMGmusic rakstīja: „Pašpārliecības Kanjē Vestam nekad nav trūcis. Šķiet, tikai viņš pēc viena no grandiozākajiem ierakstiem hip-hop vēsturē ar nākamo varētu startēt pilnīgi citā virzienā, turklāt sākt iespringt tikai tad, kad līdz albuma izdošanai atlikušas divas nedēļas un divām dziesmām sacerētu tekstus divas stundas pirms albuma nodošanas. Protams, visticamāk, ka tas viss (tāpat kā izvēlēšanās neizdot singlus, albumu izdot bez vāciņa noformējuma) ir vienkārši reklāmas triks. Kuru tas interesē? Kanjē Vests uguņo! Paša balss, Bon Iver klātbūtne (turklāt trijās no albuma desmit dziesmām!) un kārtējā fantastiskā semplu izvēle ir tās trīs lietas, kas liek noticēt, ka „Yeezus” izdevis tas pats mākslinieks, kas pirms trim gadiem „My Beautiful Dark Twisted Fantasy”. Šis ir ekstrēmākais un dārdošākais Vesta albums viņa karjerā, kurā hip-hop mūziku brīžiem nomāc griezīgas electro, acid-house un pat industrial mūzikas skaņas. Savukārt pats Kanjē ārdās tik monstrāli, kā to sen nav darījis.”. Jūnija albums #1.1.Daft Punk – "Random Access Memories"
Release date: 20/05/2013
Label: Columbia
AMG rating: 10/10 (7.9)

AMGmusic rakstīja: „Der paturēt atmiņā, ka house mūzika (un tā ir pamatā slavenajam albumam „Homework”) „per se” ir radusies no disko mūzikas. Ja neticat, paklausieties disko ierakstus no vēlīniem 70’tajiem, tad kaut ko no sākumposma „chicago-house” un tad, piemēram, „Around The World”. Otra lieta, kas jāatceras, Daft Punk dalībniekiem tūlīt būs 40. Kas ir loģiski šādā vecumā? Jā, atcerēties saknes, priekštečus, un galu galā vienkārši darīt to, ko sirds visvairāk vēlas. To arī duets ir izdarījis šajā albumā. Pirmais (arī otrais un piektais) iespaids ir mānīgs. Būtībā „Random Access Memories” IR tas pats Daft Punk. Vienkārši semplu, bungu mašīnu un datoru vietā šeit pulti savās rokās pārņēmuši cilvēki, kas gan dzied, gan spēlē dzīvās bungas, ģitāras, klavieres un citus instrumentus, gan vienkārši piešķir albumam cilvēcīgu, mazliet sentimentālu noskaņu. Noskaņu, kas Daft Punk nekad nav bijusi raksturīga, bet acīmredzot vienmēr sēdējusi iekšā, maskējusies aiz robotu maskām. Taču arī maskas noveco, tās kļūst par smagu, un rodas vēlēšanās būt pašiem.

Tālāk seko piņķerīgākā lieta. Būt pašiem ir forši, bet, ja tu esi pacēlis mūzikas latiņu tik augstu, ka tur pat Sergejs Bubka nepārlēktu savā labākajā formā, ir jādomā, kā to noturēt. Interesantākais, ka klausoties „RAM”, nevienā mirklī nerodas sajūta, ka Daft Punk būtu uz šo jautājumu dziļi iespringuši. Tik dabisks, mierpilns un pat nirvānisks izklausās ieraksts, lai es spētu noticēt, ka pie šī albuma ir lieti sviedri, vai strādāts neticamos perfekcionisma apstākļos, kā to norādījis viens no albuma viesiem, disko mūzikas leģenda Džordžio Moroders. Šis nav vienkārši disko ieraksts. Tā ir cieņas atdošana un sava interpretācija par veselu mūzikas laikmetu, kas tādu profesionāļu rokās kļuvusi par jaunu šedevru.”. Maija albums #1.

2013: GADA ALBUMI (20.-11.vieta)

2013.GADA ALBUMU TOP 50
2.DAĻA (20.-11.VIETA)

20.Foxygen – „We Are The 21st Century Ambassadors Of Peace & Magic”
Release date: 21/01/2013
Label: Jagjaguwar
AMG rating: 8/10 (7.3)

AMGmusic rakstīja: „Ja jums neiet pie sirds 60’to gadu psihodēlija un atbaida hipiji, turieties tālāk no šīs plates. 36 minūšu garais ieraksts ir pilns ar atsaucēm uz šo laika periodu mūzikā, brīžiem pat uzkrītoši līdzinoties kādam konkrēti, kas arī varētu būt lielākais albuma mīnuss. Piemēram, dziesmas „On Blue Mountain” piedziedājumā pilnīgi prasās dziedāt „We can’t go on together / With suspicious mindsElvisa Preslija balsī, citviet atkal saklausāms agrīns Deivida Bovija vai pašu Foxygen elku The Rolling Stones pirksts. Taču visas atsauces, ietekmes un līdzināšanās ir tik nepiespiestas, organiskas un pat rotaļīgas, ka tas kļūst par albuma lielāku plusu – šī absolūtā nesatraukšanās, ko par to domās kritiķi un cik dažādus salīdzinājumus tie spēs sameklēt.”. Janvāra albums #1.19.Majical Cloudz – „Impersonator”
Release date: 27/05/2013
Label: Matador
AMG rating: 8/10 (7.2)

AMGmusic rakstīja: „Nepārsteidz, ka Monreālas popmūzikas dueta Majical Cloudz koncertos nereti meitenes no sirds apraudoties. Grūti būtu atrast vēl kādu pēdējos gados izdotu mūzikas albumu, kas būtu tik tiešs. Bez zemtekstiem, bez aplinkiem, bez liekvārdības iztiek Devons Velšs, kura balss un teksts spēlē pirmo, otro un nereti arī trešo vijoli Majical Cloudz dziesmās. Līdzīgu mūziķu netrūkst, kaut vai How To Dress Well, bet Majical Cloudz atšķirība ir tieši šī familiaritāte un neflirtējošs tiešums. Kā uz soliņa sēdošs iedzēris kungs, kas tieši Tev un tagad vēlas izkratīt sirdi un pafilozofēt par lietām.”. Maija albums #4.18.Blood Orange – „Cupid Deluxe”
Release date: 18/11/2013
Label: Domino
AMG rating: 8/10 (7.5)

AMGmusic rakstīja: „Gandrīz visi mūzikas kritiķi pasaulē ir vienisprātis, ka šis ir visnostrādātākais un nobriedušākais Deva Hainsa ieraksts, kurā astoņdesmito fankmūzikas ritmus un jaunās (vecās) r’n’b vēsmas mūziķis apstrādā ar Prinsa cienīgu precizitāti. Vairākās dziesmās vokālistes lomā piepalīdz Ņujorkas dream-pop grupas Friends soliste Samanta Urbani, izcilajā pirmajā singlā „Chamakay” Chairlift balss Karolīna Polačeka, tāpat arī Deivs Longstrets no Dirty Projectors un citi.”. Novembra albums #2.17.Danny Brown – „Old”
Release date: 07/10/2013
Label: Fool’s Gold
AMG rating: 8/10 (8.3)

AMGmusic rakstīja: „2013.gads jau atkal bijis ārkārtīgi veiksmīgs hip-hopam. Chance The Rapper, Run The Jewels, Ghost Poet, Ērls Svetšērts, Ghostface Killer, galu galā arī izcilais Kanjē Vesta „Yeezus”, ko noteikti neizdosies pārsist. Bet ļoti tuvu tam ir jaunākais, trešais Denija Brauna albums „Old”. Atbilstoši tā nosaukumam, albumā „Old” Denijs Brauns – izsenis slavens marihuānas cienītājs – ar tādu kā ironiju atskatās ne tikai uz sevi jaunībā, bet hip-hop mūsdienu kultūru vispār. Savukārt muzikāli šo albumu bagātina tādi viesmākslinieki kā Purity Ring, Charli XCX un Rustie.”. Oktobra albums #3.16.Sigur Ros – „Kveikur”
Release date: 17/06/2013
Label: XL
AMG rating: 8.5/10 (7.6)

AMGmusic rakstīja: „Ko varēja gaidīt no grupas, kas vēl pirms gada izdeva savu karjeras vājāko albumu, un pēc kura iznākšanas to pamet viens no tās dalībniekiem? Katrā ziņā ne to, ko mēs esam saņēmuši – vienu no izcilākajiem Sigur Ros albumiem, katrā ziņā spēcīgāko kopš 2005.gada „Takk”. Sen islandieši nav skanējuši tik vitāli, izslāpuši, pat netīri brīžiem. „Kveikur” varētu būt grupas tumšākais ieraksts, kas gan nenozīmē, ka Sigur Ros pazaudējuši sirsnību un episkumu melodijās. Kur vēl labāks brīdis, lai pabaudītu Sigur Ros dzīvajā Positivus festivālā?”. Jūnija albums #3.15.Forest Swords – „Engravings”
Release date: 26/08/2013
Label: Tri Angle
AMG rating: 8.5/10 (8.0)

AMGmusic rakstīja: „Liverpūles producents Metjū Bārnss 2010.gadā izdeva debijas EP „Dagger Paths”, kas satrieca ne tikai mani, bet daudzus mūzikas apskatniekus un cienītājus. 2010.gads vispār bija ļoti interesants elektroniskajā mūzikā, kad radās jauni virzieni, tai skaitā chill-wave, witch-house, woozy dub, arī dapsteps šķēlās, un visā šajā kokteilī Forest Swords izcēlās ar apbrīnojamu spēju vajadzīgās sastāvdaļas savienot pareizās un iedarbīgās devās. Pēc tam sekoja veselu trīs gadu klusuma pauze, kas, kā vēlāk izrādījās, bija saistīta ar Metjū veselības problēmām, proti nopietnu dzirdes kaiti. Tagad Forest Swords ir atpakaļ ar pirmo pilno plati, un tā attaisno visas ekspektācijas. Pat ja albums nav tik fiziski jaudīgs kā „Dagger Paths”, tas ar savu plašumu, ko nereti piepilda arī draudošs klusums, ir emocionāli vērienīgāks. Turklāt es neatceros vismaz šogad nevienu elektroniskās mūzikas albumu, kura galvenais instruments būtu... ģitāra. Tās iestarpināšana bangojošo, brīžiem neritmiski saraustīto bungu ritmā spēj būt fascinējoša.”. Augusta albums #2.14.The Flaming Lips – „The Terror”
Release date: 01/04/2013
Label: Bella Union
AMG rating: 8.5/10 (7.8)

AMGmusic rakstīja: „Oklahomas kolektīvs The Flaming Lips, kas, starp citu, šogad var atzīmēt 30 gadu jubileju, pēc pagājušā gada pajokošanās (veiksmīgas pajokošanās!) ar viesmāksliniekiem pildītu izlasi „The Flaming Lips and Heady Fwends”, ir atpakaļ ir jaunu albumu „The Terror”. Nekādu robotu, nekādu konfeti, nekādas popmūzikas. Šis ir tumšs hipnotiskas psihodēlijas piepildīts ieraksts, kas aizskar visbiežāko depresijas cēloni – vientulību un cerību zaudēšanu. Šķiet, vislabāk par albumu preses relīzē izteicās solists Veins Koins: „Mēs agrāk domājām, ka bez mīlestības mēs pazustu. Ka, ja mēs sniedzam un saņemam mīlestību, TAD mēs esam patiesi dzīvi. Ka bez mīlestības neeksistē dzīve. Tagad mēs zinām, ka pat bez mīlestības... pasaule turpina dzīvot. Mēs turpinām dzīvot.””. Aprīļa albums #1.13.Nils Frahm – „Spaces”
Release date: 18/11/2013
Label: Erased Tapes
AMG rating: 8.5/10 (8.4)

AMGmusic rakstīja: „31 gadu vecais vācu komponists un neo-klasicists Nils Frāms nekad nav baidījies eksperimentēt ar šķietami neaizskaramo klasiskās mūzikas stilistiku. Piemēram, viņa 2011.gada albums „Felt” tika ierakstīts klavieru iekšpusē, savukārt Arcade Fire vijolnieces Sāras Noifeldas solo ieraksts, kura producents bija Frāms, tika ierakstīts kādā pazemes autostāvvietā Berlīnē. Mūziķa jaunākais veikums, gandrīz 80 minūšu garais albums „Spaces” uz šī fona ir visnotaļ vienkāršs un tradicionāls, taču vienlaikus spilgts apliecinājums, cik ārkārtīgi liels talants slēpjas šajā komponistā. To var īpaši viegli sajust nepilnu 10 minūšu garajā skaņdarbā „Says”.”. Novembra albums #1.12.DJ Rashad – „Double Cup”
Release date: 21/10/2013
Label: Hyperdub
AMG rating: 8.5/10 (7.1)

AMGmusic rakstīja: „Par mēneša labāko elektroniskās mūzikas albumu parūpējies Čikāgas producents Rašads Hārdens jeb DJ Rashad. Londonas leibls Hyperdub, kura vadītājs Kode9 pērn pabija Latvijā festivāla „Skaņu Mežs” ietvaros, jau sen neprasa komentārus (atliek vien pieminēt maģisko Burial vārdu), un DJ Rashad ir spēcīgs papildinājums viņu sastāvam. „Double Cup” slengā apzīmē kokteili, kura sastāvdaļas ir kodeīns un sprite. Tas labi noder raksturojot šo plati, kas būdama atslābinoša un relaksējoša, vienlaikus burbuļo un ievelk pilnīgi citā pasaulē. Brīžiem šķiet, ka šis ir kāds sen nedzirdēts astoņdesmito gadu beigu hip-hop/break-beat ieraksts, bet brīžiem, piemēram, tituldziesmā vai „Acid Bit” rodas sajūta, ka atrodies 1996.gada Love Parade.”. Oktobra albums #2.11.CHVRCHES – „The Bones Of What You Believe”
Release date: 23/09/2013
Label: Virgin
AMG rating: 8.5/10 (7.8)

AMGmusic rakstīja: „Parasti ir tā – ja vienam veiksmīgam singlam seko otrs un trešais vēl veiksmīgāki, tad ekspektācijas par gaidāmo mākslinieka albumu aug ģeometriskā progresijā. Bija divi iemesli, kāpēc to nevarēja attiecināt uz CHVRCHES. Pirmkārt, grupas skanējums vietām ļoti sasaucās ar joprojām svaigā atmiņā esošo pērnā gada izcilo Purity Ring albumu. Otrkārt, dziesmas stilistiski bija ļoti līdzīgas, balstītas uz lipīgiem piedziedājumiem un strāvojošiem sintezatoriem, kas lika aizdomāties, vai ar to pietiks, lai izvilktu visu albumu. CHVRCHES tiešām neko nav centušies sarežģīt, bet dīvainā kārtā „The Bones of What You Believe” nostrādā perfekti.”. Septembra albums #1.

2013: GADA ALBUMI (50.-21.vieta)

Sveiciens!

Pēdējais sveiciens 2013.gadā no AMGmusic. Klāt ir tas brīdis, kas arī AMGmusic apkopojis aizvadītā gada 50 labākos albumus. Šogad ar nelielu nokavēšanos, kas saistīta gan ar objektīviem (atkārtošos – ārkārtīgi spēcīgs gads mūzikā, jo īpaši albumu jomā), gan personiskiem.

Interesanti, ka salīdzinājumā ar pērno gadu šogad AMGmusic izvērtējis nedaudz mazāk albumu (tai skaitā minialbumu jeb EP) – 255 ierakstus. Toties ir vairāk gan tādu, kas sasnieguši rādītāju 8/10 (kopumā 54 albumi, šoreiz neskaitot EP), gan tādu, kas ieguva 9/10 vai augstāk (kopumā 10 ieraksti). Tāpat var atzīmēt, ka šogad nav bijušas tik daudz spilgtas debijas, kā pērn. Pirmajā desmitniekā tikai viens debijas albums, tiesa, otrajā veseli pieci. Toties šis gads ir bijis zīmīgs ar daudzu grandu atgriešanos, turklāt ārkārtīgi veiksmīgu.

Par vērtēšanas sistēmu. Par pirmo desmitnieku viss skaidrs – ir deviņas plates ar 9/10 un viena ar 10/10. Otrā desmitnieka (20.-11.v.) pirmo pusi veido ieraksti, kas saņēmuši 8.5/10, savukārt atlikušie četri albumi izraudzīti, vadoties pēc ieņemtajām vietām mēnešu topos. Toties ar 50.-21.vietu ir mazliet citādi. Gandrīz jebkurš no šiem ierakstiem varēja ieņemt tikpat labi 21., cik 50.vietu. Tamdēļ arī šogad palīgā esmu ņēmis pasaules kritiķu viedokļus, un albumi sarindoti pēc to vidējā vērtējuma, kas norādīts iekavās.

Lai Jums veiksmīgs un muzikāli bagāts 2014.gads!


Šī ir pirmā daļa AMGmusic 2013.gada Albumu Top 50, kurā piedāvāju aplūkot albumus, kas ierindojušies no 50.-21.vietai, kā arī četras plates, kas saņēma 8/10, bet topā neiekļuva.


2013.GADA ALBUMU TOP 50
1.DAĻA (50.-21.VIETA)


50.The Range - Nonfiction [Donky Pitch] (-)
49.Justin Timberlake - The 20/20 Experience [RCA] (7.1)
48.Weekend - Jinx [Slumberland] (7.1)
47.Disclosure - Settle [Island] (7.3)
46.Youth Lagoon - Wondrous Bughouse [Fat Possum] (7.4)
45.Rhye - Woman [Polydor] (7.5)
44.Pharmakon - Abandon [Sacred Bones] (7.5)
43.Young Galaxy - Ultramarine [Paper Bag] (7.5)
42.Jagwar Ma - Howlin [Marathon Artists] (7.6)
41.Foals - Holy Fire [Warner Bros] (7.6)

40.Chelsea Wolfe - Pain is Beauty [Sargent House] (7.7)
39.The Field - Cupid's Head [Kompakt] (7.7)
38.Moonface – Julia With Blue Jeans On [Jagjaguwar] (7.7)
37.MONEY - The Shadow Of Heaven [Bella Union] (7.8)
36.Thundercat - Apocalypse [Brainfeeder] (7.8)
35.Torres - Torres [self-released] (7.8)
34.Darkside - Psychic [Matador] (7.8)
33.Grouper - The Man Who Died in His Boat [Kranky] (7.9)
32.Janelle Monae - The Electric Lady [Bad Boy] (8.0)
31.The Haxan Cloak - Excavation [Tri Angle] (8.0)

30.Julianna Barwick - Nepenthe [Dead Oceans] (8.0)
29.Parquet Courts - Light Up Gold [Dull Tools] (8.0)
28.Kurt Vile - Wakin On A Pretty Daze [Matador] (8.0)
27.Boards Of Canada - Tomorrow's Harvest [Warp] (8.1)
26.William Tyler - Impossible Truth [Merge] (8.1)
25.Tim Hecker - Virgins [Kranky] (8.1)
24.David Bowie - The Next Day [ISO Records] (8.1)
23.The National - Trouble Will Find Me [4AD] (8.1)
22.El-P and Killer Mike - Run The Jewels [self-released] (8.2)
21.Deafheaven - Sunbather [Deathwish] (8.8)