16 oktobris, 2010

NEDĒĻAS SINGLS (11.10.-17.10)

SINGLE OF THE WEEK

Arcade Fire - "Ready To Start"
Release date: 11/10/2010
Label: Sonovox
AMG rating: 9/10

Atceros, kā 2007.gada pavasarī, noklausījies Arcade Fire albumu „Neon Bible”, sūtīju domu signālus kanādiešu grupas virzienā, lai viņi pieņem pareizo lēmumu un singla formātā izlaiž albuma fantastisko „No Cars Go”. Arcade Fire šo signālu laikam saņēma, un „No Cars Go” tik tiešām vasarā iznāca kā atsevišķs singls. Lieki piebilst, kura dziesma uzvarēja AMGmusic 2007.gada Singlu Top 100.

Ar šo es negribu gluži „No Cars Go” maģiskumu un majestātiskumu (uzskatu, ka šī dziesma ir viena no pagājušās desmitgades iespaidīgākajām muzikālajām vērtībām uz šīs planētas) pielīdzināt „Ready To Start”, taču, kad pirmoreiz dzirdēju albumu „The Suburbs”, tieši „Ready To Start”, kas bija pirmais grūdiens un mājiens, ka albums būs lielisks, tajā brīdī likās fantastiskākā albuma dziesma un kā radīta singla formātam.

Pirmo reizi klausoties kādu albumu, es ļoti reti pievēršu uzmanību dziesmu tekstiem, katrā ziņā dziļi neanalizēju tos un nemeklēju kādu saistību ar sevi. Tā bija arī „Ready To Start” gadījumā, kad pirmais, kas paņēma, ir šīs dziesmas izcilā melodija, melanholiski pozitīvā enerģija un sakāpinātais, šķietami izmisušais Vina Batlera dziedājums. Taču tiklīdz iepazinos ar dziesmas tekstu, bija grūti saprast, kas tad „Ready To Start” ir tā galvenā veiksmes atslēga.

Sākot jau ar pirmā pantiņa „If the businessmen drink my blood / Like the kids in Art school said they would”, kas manai mākslinieka dvēselei ir kā mantra, ko gribas atkārtot ikreiz, kad iedzerts mazliet pavairāk viskija, beidzot ar ģeniālo frāzi dziesmas vidū „Now you’re knocking at my door/ Saying „please come out with us tonight” / But I would rather be alone / Than pretend I feel alright” – viss šķiet tik pazīstams, tik tuvs un tik sirdi aizkustinošs. Patiesi, ārkārtīgi vienkārši (pat panaivi labā nozīmē) un tik ļoti, ļoti skaisti.

Kamēr albums „The Suburbs” joprojām atrodas AMGmusic šī gada albumu topa 1.vietā (un līdz gada beigām atlikuši nieka divi mēneši!), Arcade Fire sasparojušies vēl vienai Gada Balvai – Gada Labākajam Singlam. Vai tik tiešām viņi to iegūs? Šobrīd es savu naudu uz to vēl neliktu, bet tas, ka šis būs oktobra labākais singls – par to gan šaubu nav.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru