01 jūnijs, 2012

Nedēļas Izlase (28.05.12.-03.06.12.)

Sveiciens!

Kā jau stāstīju, maijs mums šogad dažādu iemeslu dēļ sanācis tāds mazliet haotisks. Tā kā straujiem soļiem tuvojas jūnijs, kurā, pirmkārt, gaidāmi lieli jaunumi, otrkārt, atsāksies ierastā jauno singlu atspoguļošana, ar steigu piedāvājam piecas iekavējušās maija nedēļas izlases, kurās bez paplašinātiem komentāriem – Nedēļas Singls, Piecas Dziesmas, ko nedrīkst laist garām un Nedēļas Remikss. Šoreiz pēdējā - 28.maija nedēļa.

SINGLE OF THE WEEK


Blood Diamonds feat. Grimes - "Phone Sex" [4AD]
(from f/c EP "The Phone Sex", out July 24th)

Esmu vienmēr bijis pārliecināts, ka labākie skaņdarbi rodas divos gadījumos. Pirmais – jābūt dziļi emocionāli traumētam. Otrais – ir jābūt pilnīgi atbrīvotam, rotaļīgam un mazliet pohujistiskam. Abos gadījumos bieži vien palīdz arī alkohols vai citas apreibinošas vielas. Šis ir stāsts par otro gadījumu.

Kā skaidro pati Klēra Bušēra jeb Grimes, „Phone Sex” tapis pēc kāda abu kopīga koncerta, sēžot Blood Diamonds jeb Maika Takera apartamentos, dzerot džinu un cenšoties radīt „lielu popmūzikas hītu”. Protams, klausoties „Phone Sex”, par to var pasmaidīt, bet tas ir tikai un vienīgi pluss. Gala rezultāts ir sanācis tik bērnišķīgi naivs (tur, protams, stipri palīdz arī Bušēras meitenīgais vokāls) un kristāldzidri tīrs, ka pie „Hey daddy, hey daddy / I’m Ok” piedziedājuma garastāvoklis uzlabojas pats no sevis.

Plates formātā šis tiks izdots vien jūlija beigās (ar visu augstāk redzamo Elite Gymnastics veidoto vāciņa dizainu), bet jau šobrīd mums ir iespēja gala rezultātu noklausīties, ietīties saules un labestības segā un priecāties kopā ar šiem jauniešiem.FIVE TRACKS YOU HAVE TO HEAR:


Matthew Dear - "Her Fantasy" [Ghostly]
(from f/c LP "Beams", out August 27th)

Detroitas producents un mūziķis Metjū Dīrs, kas AMGmusic lapās vairāk atzīmējies kā remiksu autors, nevis oriģinālmūzikas izpildītājs, visbiežāk koncentrējies uz nopietnu, izteikti minimālu tech-house vai micro-house mūziku. Tamdēļ kā ļoti patīkamu pārsteigumu šonedēļ saņēmām pirmo singlu no vasaras beigās gaidāmā jaunā mūziķa albuma „Beams”, kas ir, šķiet, jautrākais, ko Metjū karjeras laikā tapinājis. Saglabājot minimal house iezīmes, Dīrs ar savu androīdo vokālu, interesantajām piezīmēm par mīlestību un kāpjošo sintezatoru pulsu ir radījis teju vai deju zālēm piemērotu himnu.Ty Segall Band - "I Bought My Eyes" [In The Red]
(from f/c LP "Slaughterhouse", out June 26th)
(available as a free download)

Amerikāņu rokeris Tajs Segalls ir aizņemts vīrs 2012.gadā. Vēl pavisam nesen izdevis kopīgu plati ar White Fences, Segalls ir klāt pats ar savu pavadošo grupu un ap jāņiem izdos jaunāko albumu „Slaughterhouse”. Tā pirmais singls „I Brought My Eyes” ir absolūti jumtu raujošs un enerģijas pārpildīts garāžroks, ar ārkārtīgi tīkamām un hipiju ziedu laikus atgādinošām psihodēliskām ievirzēm. Rokmūzika nudien dzīvo Amerikā.Moons - "Bloody Mouth" [No Recordings]
(release as a single on May 29th)

Zem segvārda Moons paslēpies kāds jauns Atlantas mākslinieks Patriks Kanadijs, kas nupat laidis klajā debijas singlu „Bloody Mouth”. Jāatzīst, ka singla versijā šī dziesma skan nedaudz savādāk, nekā vēl pērn internetā nopludinātajā demo skanējumā. Taču tieši pēdējais ar savu post-pancīgo un 80’to gadu sākumu atgādinošo noskaņu šonedēļ iepatikās AMGmusic ausīm. Šeit gan piedāvājam oficiālo singla versiju.Merchandise - "Time" [Katorga Works]
(from LP "Children of Desire", out now)

Var jau zīlēt un sūkstīties, cik ilgi vēl būs aktuāls Joy Division 70’to gadu un The Cure 80’to gadu ģitāras skanējums, bet ja tas ir tik skaists, kā šajā Floridas trijotnes Merchandise singlā „Time”, tad kādēļ meklēt problēmas, kur to nav? Kas atšķir Merchandise no citām, ļoti daudzajām līdzīgajām grupām, ir... saulainums! Dīvainā kārtā šis melanholiskais un mazliet skumjais treks nebūt neprasās pēc viskija glāzes vai asaras notraukšanas, bet gan smaida un ļoti tīkamas nostalģijas. Albums „Children of Desire”, no kura nāk šis singls, gan šobrīd esot izpārdots, bet leibls sola drīzumā izmest papildus partiju.Childish Gambino feat. Beck - "Silk Pillow" [self-released]
(available as a free download)

Beks repo? BEKS REPO?! BEKS?!? Vai vajag vēl kādu citu iemeslu šī skaņdarba iekļaušanai AMGmusic izlasē? Domāju, ka ne. Jo vairāk tamdēļ, ka leģendārais mūziķis to dara tik filigrāni, ka šķiet viņam vajadzētu pat padomāt par šāda albuma ierakstīšanu. Netraucē pat Childish Gambino jeb amerikāņu reperis, komiķis un aktieris Donalds Glovers.REMIX OF THE WEEK:


Saint Etienne - "Heading For The Fair" (The Time and Space Machine Waltzer Remix) [Heavenly]
(from LP "Music and Words by Saint Etienne" (deluxe edition), out now)

Pēc ilgāka pārtraukuma šonedēļ AMGmusic fonotēkā iepeldēja pat vairāki interesanti premiksi, bet par labāko tomēr jāatzīst pieredzējušā Londonas producenta Ričarda Norisa projekta The Time and Space Machine rīmeiks Saint Etienne dziesmai „Heading For The Fair”, ko varat meklēt nupat kā iznākušā Londonas trio jaunā albuma „Words and Music by Saint Etienne” 2CD deluxe izdevumā. Vienmērīgs, plūstošs veidojums, ar ļoti tīkamu klavieru (ala piano-house) un zvaniņu skanējumu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru