13 novembris, 2012

A-LIST: Kate Boy - Northern LightsKate Boy - "Northern Lights" [self-released]
(no official release info)

Pietiekami daudz ir meklēti minējumi un izskaidrojumi. Atliek vienkārši pieņemt faktu – tāpat kā katra kanādiešu puikas šūpulī ir ielikts talants uz hokeju, tāpat katra zviedru meitene var droši meklēt sevi mūzikā. Pārspīlēju, protams, bet... The Knife (Fever Ray), Lykke Li, Niki & The Dove, Iamamiwhoami ir tikai daži no vārdiem, kas nāk prātā, domājot par pēdējās desmitgades elektronisko popmūziku ar spilgtu sieviešu vokālu. Un varat minēt trīspadsmit reizes, kura valsts visus vieno.

Jaunākais projekts ir Kate Boy, par kuru man nav pilnīgi nekādas informācijas šobrīd, ja atskaita minēto Zviedrijas izcelsmi. Pat viņu Facebook lapā ir viens vienīgs ieraksts: „Started 2011”. Toties debijas singls „Northern Lights”, par kura izdošanas datumiem ir tikpat „daudz” zināms, ir vienkārši satriecoša kombinācija starp The Knife metālisko sintezatoru skaņu un Niki & The Dove eksplozīvo popmūzikas vilni.

Es zinu, ka mēdzu pārspīlēt, bet šī dziesma ir kā popmūzikas izcili sintezēta narkotika, kurai šogad ekvivalentu piemeklēt grūti. Pirmais nāk prātā izcilais minēto Niki & The Dove singls „Tomorrow”, taču tas ir tikai līdz brīdim, kad startē metāliskie alaSilent Shout” sitieni, kas vienlaikus izslēdz veselo saprātu, atdara serotonīna slūžas un piedziedājumā klausītāju jau aiznes kā tikko sācies ekstazī vilnis. Vēls pretendents uz Gada Singlu? Hmm... teikt „nē” es katrā ziņā atturētos.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru