05 jūnijs, 2012

MAIJS 2012: 5 Albumi

5 BEST ALBUMS OF THE MONTH:


5.Polica – „Give You The Ghost”
Release date: 30/04/2012
Label: Memphis Industries
AMG rating: 8/10

AMGmusic komentārs: „Mineapolisas apvienības Polica (poļu vārds) debijas plate „Give You The Ghost” jau vismaz pāris mēnešu grozās nelegālās interneta vietnēs, taču oficiāli savu relīzi ieraudzīja vien aprīļa pēdējā dienā. Iespējams tad arī šis albums atrastos vēl augstākā vietā AMGmusic albumu topā. Izteikti ziemīgs/rudenīgs ieraksts, kas savaldzina ne tikai ar dziļi emocionālām izspēlēm un melodijām, bet pievilina arī ar ļoti interesantu un rokmūzikai netipisku skanējumu, kuru dažs labs pat pavelk uz r’n’b pusi, un auto-tune vokālu.”4.El-P – „Cancer 4 Cure”
Release date: 28/05/2012
Label: Fat Possum Records
AMG rating: 8/10

AMGmusic komentārs: „Maijs atnāca ar traģisku vēsti – miris viens no leģendārākajiem hip-hop meistariem – Adams Jauks no Beastie Boys. Jauks varbūt arī ir aizgājis, bet masīva un sienas trīcinoša hip-hop gars joprojām ir dzīvs. Par vienu no 2012.gada elegantākajiem hip-hop albumiem parūpējies El-P jeb Džeimijs Melins no Ņujorkas, kas pats drīz būs ceļams leģendārāko sava žanra pārstāvju skaitā. Savu eksperimentālā hip-hop guru slavu El-P paspilgtināja jau mēneša sākumā, producējot ļoti baudāmu Killer Mike albumu „R.A.P. Music”, taču mēneša beigās laida klajā arī pats savu plati, kas ir pārpildīta ar enerģiskiem bītiem, agresīvu repu un brīžiem izcilām skaņu cilpām, par kurām 90’tajos lepotos pat The Prodigy.”3.Niki & The Dove – „Instinct”
Release date: 14/05/2012
Label: Mercury
AMG rating: 8/10

AMGmusic komentārs: „Runājot par zviedru popmūziku, ir diezgan klišejiski atgādināt, cik daudz spožu melodiju ir nācis no mūsu varenās Ziemeļu kaimiņu puses. Taču, ja jārunā par Niki & The Dove debijas plati, nekas cits prātā nenāk. Ņemot vērā, ka grupa ir tikai nepilnus divus gadus jauna, var tikai apbrīnot ar kādu vieglumu un šķietamu nepiespiešanos no šīs trijotnes plūst ārā melodijas, kas kopā veido vairāk nekā piecdesmit minūšu garu albumu pārpildītu ar potenciāliem hīt-singliem. Gluži tāpat kā gadījumā ar zviedru dziedātāju Robinu, es NEKĀDI nesaprotu, kā Niki & The Dove nav kļuvuši par kaut ko līdzvērtīgu Madonnai vai vismaz Lady Gaga popularitātes ziņā. Šis ir popmūzikas labākais paraugs, kas, iespējams, jau tagad kronējams par 2012.gada spēcīgāko popmūzikas plati.”2.Alt-J – „An Awesome Wave”
Release date: 28/05/2012
Label: Infectious
AMG rating: 9/10

AMGmusic komentārs: „Pirmoreiz noklausoties Līdsas jauniešu Alt-J (nosaukums cēlies no taustiņu „Alt” un „J” kombinācijas, kas uz MAC datoriem apzīmē trijstūra formu, tamdēļ nereti šo grupu sauc arī par „Triangle”) debijas albumu „An Awesome Wave”, pārņēma tāda kā deja-vu sajūta. It kā būtu 2009.gada augusts, un es, atceļojis laikā, atkal pirmoreiz klausītos The xx ģeniālo debijas albumu „xx”. Ne tamdēļ, ka abu grupu spēlētā mūzika būtu tik līdzīga (tā galīgi nav!), bet gan tāpēc, ka atkal britu salās pēc ilgāka laika pārtraukuma ir radīts kas tāds, ko, pirmkārt, grūti ielikt kādā rāmītī, otrkārt, kas aizrauj no pirmās līdz pēdējai minūtei, un, treškārt, ko radījuši zaļi, nepieredzējuši jaunieši. Mūzikas presē jau pavīd termins „folk-steps”. Ļoti zīmīgi, ka pērn Alt-J bija Wild Beasts iesildītāji, jo tieši šī grupa ir pirmā, kas nāk prātā klausoties „An Awesome Wave”. Tikpat izsmalcināti, nepieradināti, oriģināli un vienlaikus arī melodiski un aizraujoši. Sen neredzēti spēcīga debija!”1.Beach House – „Bloom”
Release date: 14/05/2012
Label: Bella Union
AMG rating: 9/10

AMGmusic komentārs: „Kaut kāds pavisam savāds un neizskaidrojams trakums ar to Beach House! Ja ir kāds liels risks mūzikā, tad tas ir pēc ļoti veiksmīga albuma izdot faktiski identiski skanošu plati, kuru jebkurā gadījumā visi mūzikas kritiķi salīdzinās ar iepriekšējo, sak, grupa jau vienkārši sevi atražo. Baltimoras dueta Beach House, kas mani pērnvasar pirmoreiz Positivus vēsturē saraudināja, sniedzot visaizkustinošāko uzstāšanos lietū, kādu man sanācis redzēt, 2010.gada albums „Teen Dream” un šomēnes izdotais „Bloom” ir kā neatšķirami dvīņu brāļi. Bet. BET! Ja Tavā krājumā ir TIK spēcīgas melodijas, kuras pārtrumpo viena otru, Tu noteikti vari izšķirties arī par šādu soli. Rezultātā, Beach House ir radījuši savu kārtējo „karjeras labāko albumu” – apzīmējums, kādu izpelnās jau trešais grupas albums pēc kārtas. Aleksa Skallija ģitāras savienojumā ar neatkārtojamo Viktorijas Legrānas dūmakaino vokālu ir tik iedarbīga kombinācija, ka nav pat svarīgi, ko pēdējā dzied un kā pirmais spēlē. Abi vienkārši saplūst maģiskā kombinācijā, kas spēj aizkustināt vislielāko ciniķi. Tiešām maģiski.”

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru