06 marts, 2012

3 CLASSIC HITS (FEBRUARY 1997; 2002; 2007)

Šogad, kad AMGmusic svinēs jau 16 gadu jubileju, turpināsim ik mēnesi ielūkoties AMGmusic klasisko hītu rindās. Proti, celsim galdā dziesmas, kuras konkrētajā mēnesī atradās AMG topa 1.vietā precīzi pirms piecpadsmit, desmit un pieciem gadiem. Janvāris bijis visai interesants gan 1997., gan 2002., gan arī 2007.gadā.

FEBRUĀRIS 1997

1.vieta: George Michael – „Older” [Virgin]

Jā, 1997.gada februāris bija tas vēsturiskais mirklis, kad AMGmusic absolūto tā gada uzvaras gājienu mūsu topos sāka Džordžs Maikls, pateicoties ceturtajam(!) albuma „Older” singlam – tā tituldziesmai. Interesanti, ka „Older” tika izdots kā dubultsingls ar Bonijas Raitas „I Can’t Make You Love Me” kaverversiju otrajā pusē, un arī šis gabals, nomainot „Older”, vēlāk kļūs par AMGmusic dziesmu #1. Tam sekos VĒL divi #1. Tāpat varu piebilst, ka „Older” vēlāk kļuva par pelnītu 1.vietu 1997.gada Top 100, kas savukārt tai nodrošināja vietu AMGmusic visu laiku labāko singlu sarakstā. Pagājuši jau 15 gadi, bet arī šobrīd „Older” liekas viens no smeldzīgākajiem Džordža Maikla skaņdarbiem no albuma, kādu nu jau sirmais vīrs vairs nekad neradīs. Diemžēl.


FEBRUĀRIS 2002:

1.vieta: Depeche Mode – „Goodnight Lovers” [Mute]

2002.gada sākums iezīmējās ar house un dance mūzikas invāziju AMGmusic topos. Tāpēc šajā mēnesī ļoti labus panākumus guva gan Stereo MC’s singls „Running”, gan britu house dīdžejs Deivs Lī ar tolaik jauno segvārdu Jakatta un treku „So Lonely”, gan arī masīvais Junior Jack singls „Thrill Me”. Taču 2002.gadā vēl ne tuvu nebija rimies Depeche Mode kults, un tieši februārī grupa laida klajā ceturto singlu no albuma „Exciter”, klusināto šūpuļdziesmu „Goodnight Lovers”. Divas nedēļas pēc kārtas 1.vietā un „Mēneša Singls” trijotnei atkal bija kabatā. Laikam ejot un rozā brillēm nokrītot, nākas atzīt, ka „Exciter” tomēr bija viens no vājākajiem albumiem Depeche Mode karjerā, bet „Goodnight Lovers” – nebūt ne labākais skaņdarbs tajā. Bet vēsture ir vēsture, un fakti ir fakti.


FEBRUĀRIS 2007:

1.vieta: Kaiser Chiefs – „Ruby” [B-Unique]

Esmu jau vairākkārt stāstījis (un noteikti atgādināšu vēl!), ka 2007.gadā AMGmusic paralēli bija divi topi – popmūzikas un rokmūzikas. Lai arī popmūzikas topā februārī pirms pieciem gadiem 1.vietā gozējās viens pasakaini skaists gabals no The Knife („Marble House”), lielākā uzmanībā noteikti jāpievērš tā laika rokmūzikas topam. Tur notika ļoti sīva cīņa par 1.vietu starp diviem, nu jau AMGmusic kontekstā par leģendāriem saucamiem skaņdarbiem. Proti, The Gossip – „Standing In The Way Of Control” un Kaiser Chiefs – „Ruby”. Interesanti, ka The Gossip ar minēto singlu AMGmusic jau debitēja 2006.gada nogalē, tolaik ierindojoties 3.vietā. Singlam oficiāli iznākot Lielbritānijā, devām tam otru iespēju, taču nācās piekāpties atkal, šoreiz mega-ultra-lipīgā Kaiser Chiefs singla „Ruby” priekšā, kas gada noslēgumā iekļuva arī rokmūzikas topa labāko singlu pieciniekā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru