04 novembris, 2011

Nedēļas Izlase (31.10.11.-06.11.11.)

Sveiciens!

Esam veiksmīgi nodzīvojuši pirmo novembra nedēļu! Diemžēl tā sākās ar kārtējām ķibelēm AMGmusic – šoreiz atteica darboties tik daudzus gadus nokalpojušais, mans mīļais Samsung monitors. Tas diemžēl nozīmēja to, ka nedēļa pagāja bez jaunumiem AMGmusic lapā, bet tagad, kad problēmas ir atrisinātas, proti, esam tikuši pie jauna, smuka ekrāniņa, ir laiks uztaisīt tādu kā kopsavilkumu un palūkoties, kas tad muzikāli nozīmīgs ir ienācis mūzikas lauciņā šo pēdējo dienu laikā. Tātad – atkal AMGmusic Nedēļas Izlase. Šoreiz tajā bez Nedēļas Singla arī viens A-LIST skaņdarbs un pieci labākie B-LIST treki. Ķeramies klāt!


SINGLE OF THE WEEK:


Keep Shelly In Athens - "DIY" [Forest Family]
(from f/c EP "Our Own Dream", out November 5th)
(available as a free download)Saistīt

Diezin vai Keep Shelly In Athens izdosies glābt Grieķiju no finanšu kraha, bet šis unikālais duets vismaz dod kaut kādu prieciņu grieķu dzīvē – beidzot šīs dienvidu valsts iedzīvotāji var pilnīgi pamatoti lepoties ar ļoti spēcīgu spēlētāju mūzikas lauciņā. Par šo grieķu duetu AMGmusic ir rakstījis pietiekami daudz, lai es tagad atkārtotos. Vien pateikšu, ka „DIY” ir, šķiet, labākais no Keep Shelly In Athens kopš debijas singla „Running Out Of You”. Arī „DIY” ir šķietami kāpjošs skaņdarbs, taču atšķirībā no „Running Out Of You”, dziesma tā arī neuzsprāgst, ļaujot vienmērīgi izbaudīt savu šarmu, kura īpašā oga ir ala Chemical BrothersContainer Park” stilā ieturētās klavieres. Un dāmas vokāls joprojām uzdzen patīkamas skudriņas. Ja man kāds pirms pusotra gada teiktu, ka šādus vārdus veltīšu Grieķu grupai...


A-LIST TRACK:

Kisses - "Johnny and Mary" (Robert Palmer Cover) [self-released]
(available as a free download)

Jo vairāk sanāk klausīties Roberta Palmera (lai viņam vieglas smiltis!) leģendāro 1980.gada hītu „Johnny and Mary”, jo lielāka kļūst pārliecība, ka tas ir viens no visskaistākajiem 80’to gadu pop hītiem. Pirms vairākiem gadiem par eksellentu kaverversiju šai dziesmai parūpējās Placebo, bet nu ļoti sirsnīgu un interesantu variantu par tēmu piedāvā saulainais Losandželosas duets Kisses, kas patlaban strādājot pie turpinājuma 2010.gada debijas albumam „The Heart of the Nightlife”. Šis gan jaunajā platē, visticamāk, nebūs iekļauts, bet jūtieties brīvi to lejupielādēt bez maksas! „Johnny’s always running around, trying to find certainty / He needs all the world to confirm that he ain’t lonely” joprojām skan sāpīgi skaisti.


B-LIST TRACKS:

Nicolas Jaar - "Don't Break My Love" [Clown & Sunset]
(from "Don't Break My Love" EP, out now)

Neticami talantīgais un joprojām tikai 21 gadu vecais čīliešu/amerikāņu mūziķis Nikolass Džārs šogad jau izdeva vienu meistardarbu – albumu „Space Is Only Noise”, kas ir ļoti stabils pretendents uz AMGmusic 2011.gada labāko albumu divdesmitnieku. Tagad albumam mūziķis pievieno arī trīs treku EP, kura centrālā ass ir „Don’t Break My Love” – viens no embientākajiem un klusākajiem Džāra trekiem, kas rada ļoti lielas asociācijas ar Baths. Taču tas jau nebūtu Džārs, ja dziesmas noslēgumā (pēdējā minūte!) mūs negaidītu kāds sasodīti spēcīgs pārsteigums! Ģeniāls talants mūzikas būvēšanā.


David Lynch feat. Karen O - "Pinky's Dream" [Sunday Best]
(from f/c LP "Crazy Clown Time", out November 7th)
(available as a free download)

Mēs tiešām nesapņojam, un tas notiek pa īstam – jau nākamnedēļ mūzikas veikalos nonāks pirmais leģendārā kino režisora Deivida Linča solo albums! Cilvēks, kura filmu neatņemama sastāvdaļa ir bijusi spocīga, monumentāla un zosādu izraisoša mūzika, smēlies iedvesmu no saviem draugiem mūziķiem (Andželo Badalamenti, Mobijs...), sarūpējis albumu, kurā cita starpā atradīsim arī dažus viesus. Viena no viešņām ir Yeah Yeah Yeahs soliste Kārena O, kas aktuālo singlu „Pinky’s Dream” padara neatvairāmu.


Orbital - "Never" [self-released]
(from f/c new LP, out in April 2012)
(available as a free download)

Pēc astoņu gadu pauzes nākamgad jaunam albumam sarosījies leģendārais britu acid house / electro duets Orbital, bez kura hītiem „Chime” un „Halcyon” 90’tie gadi vairs nav pat iedomājami. Tajā laikā, protams, AMGmusic vēl nepastāvēja, bet toties pie mums Orbital spoži atzīmējās 2000.gadā, kad iznāca viņu tēma kinolentei „Beach”. Skaņdarbs „Beached” ar visu slaveno Leonardo Di Kaprio tekstu par to, ka nekur nav tik labi, kā mājās, joprojām izraisa nostalģiskas atmiņas. „Never” ir gaidāmā albuma pirmais singls! Brāļi Hartnolli izklausās esam formā arī 2011.gadā.


CITIZENS! - "Girlfriend" [Kitsune]
(no official release info)
(available as a free download)

Ar debijas singlu atzīmējas jauns trio no Londonas – CITIZENS!. Dziesma „Girlfriend”, par kuras izdošanu man informācijas nav, taču to var lejupielādēt bez maksas, ir ļoti jautrs elektro panks ar ironisku tekstu („I’m in love with your girlfriend/ She likes me too / So tell me what do you plan to do?”). Zināmā mērā rada asociācijas ar pagājušās desmitgades vidu, kad dance-punk sāka pārņemt pasauli.


Chains of Love - "Breaking My Heart" [Manimal Vinyl]
(from f/c 7" vinyl, out December 13th)
(available as a free download)

Vēl vieni debitanti no Kanādas – šoreiz no Vankūveras. 60’to/70’to popmūzikas ietekmētais kvintets Chains of Love gatavo debijas EP, kuru klausītājiem piedāvās 2012.gada sākumā. Tikām nepalaidiet garām iespēju noklausīties melodisko un emocionālo skaņdarbu „Breaking My Heart”!


OTHER B-LIST TRACKS:

ANGO - "Better for You" [LuckyMe]
(from EP "Another City Now", out now)
(available as a free download)

Carter Tanton feat. Marissa Nadler - "Fake Pretend" [Western Vinyl]
(from LP "Freeclouds", out now)
(available as a free download)

Electric Guest - "American Daydream" [Downtown Records]
(from f/c debut LP, out in 2012)
(available as a free download)

Estasy - "Wild Wants" [Acephale]
(from f/c LP "LOCUS SOLUS", out on 2012)
(available as a free download)

King Krule - "Portrait in Black and Blue" [True Panther]
(from f/c EP "King Krule", out November 7th)

Mary J. Blige feat. Drake - "Mr. Wrong" [Geffen]
(from f/c LP "My Life II... The Journey Continues (Act 1)", out November 21st)

Mazzy Star - "Common Burn" [Rhymes Of An Hour]
(released as a digital single on October 31st)

Rostam - "Don't Let It Get to You" [self-released]
(no official release info)

Thee Oh Sees - "The Dream" [In the Red]
(from f/c LP "Carrion Crawler/The Dream", out November 15th)
(available as a free download)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru