14 augusts, 2009

NEDĒĻAS APSKATS (10.-16.AUGUSTS) - SINGLI

Lai cik tas nebūtu skumji, bet, šķiet, ka vasara tiešām iegājusi savā pēdējā fāzē. Savukārt šāda bēdīga atziņa neizbēgami noved pie lielākām vai mazākām morālām paģirām, kādas parasti seko pēc vērienīgiem svētkiem. Šī ir bijusi viena varen, ja ne gluži jautra, tad interesanta un piedzīvojumiem bagāta vasara noteikti, bet... Nesteigsimies varbūt vēl to norakstīt. Galu galā vēl pusmēnesis ir priekšā, kura laikā var notikt daudz kas. Labā ziņa ir tā, ka mūzika gadalaikus nešķiro – katru nedēļu kaut kas interesants līdz mums nonāk, un lielākais šī brīža prieks neapšaubāmi ir par albumu topu, kurā mums ir jauns līderis. Tomēr Fever Ray neizcīnīs 2009.gada labākā albuma titulu – tas nu ir skaidrs. Bet... Par visu pēc kārtas!

SINGLE OF THE WEEK

Memory Tapes – „Bicycle”
Relase date: 10/08/2009
Label: Loog
AMG rating: 8/10

Kā mani vienlaicīgi kaitina un intriģē mākslinieki, kas apzināti vai neapzināti slēpj savu identitāti un nav pat atrodami visu-zinošajā vikipēdijas urnā.

Memory Tapes ir divu projektu – Memory Cassette un Wierd Tapes apvienojums, kas septembrī sola savu debijas albumu. Tā pirmais singls ir New Order ietekmētais „Bicycle”, kuru jau atsevišķās interneta vietnēs ir paspējuši nosaukt par perfektāko 2009.gada gabalu, kas domāts pastaigai lietū divos naktī.

Neesmu no nakts staigātājiem, bet viens ir skaidrs – šis patiešām ir atkal interesants un baudāms indie electronica skaņdarbs, kurš varētu tikt salīdzināts ar pērnā gada lieliskajiem Cut Copy un Friendly Fires. Tieas gan, kā jau minēju augstāk, visvairāk asociācijas raisās ar New Order. Ģitāru dziesmas beigās pat šķiet iespēlējis pats Bernards Samners. Atliek gaidīt albumu.

Dziesmu iespējams lejuplādēt par velti šeit:
http://weirdtapes.blogspot.com/2009/06/memory-tapes.htmlVĒL ŠONEDĒĻ:

Miike Snow - "Animal"

Release date: 10/08/2009
Label: Columbia
AMG rating: 7/10


Nu jau vairāki mēneši pagājuši, kopš klajā nāca amerikāņu dziesminieka Endrjū Vaijata un zviedru dueta Bloodshy & Avant kopīgais debijas albums „Miike Snow”, taču, šķiet, tieši šobrīd un ar singlu „Animal” draudzīgā trijotne nostiprināsies meinstrīmā. Katrā ziņā „Animal” ir teju vai perfekts 2009.gada vasaras popmūzikas skaņdarbs – viegls, neuzbāzīgs, taču interesants un samērā lipīgs, labākajās Hot Chip tradīcijās ieturēts indie pop gabals, kas jau skan lielākajās radiostacijās arī Latvijā.
A Mountain of One - "Bones"
Release date: 10/08/2009
Label: Ten Worlds
AMG rating: 7/10

Turpinot stāstu par jaunajām grupām no Londonas – lūk, vēl vieni debitanti AMG – psycedelic rock pārstāvji A Mountain of One ar jaunāko singlu „Bones”, kam vēlāk sekos grupas debijas albums „Institute Of Joy”. Lai arī nešaubīgi kaut kur dzirdēta dziesmas ģitāras partija, šis ir vēl viens baudāms un atspirdzinošs skaņdarbs. Turklāt pēdējā laikā psychedelic rock lauciņš rādījās tāds nedaudz aizmidzis...
Bloc Party - "One More Chance"
Release date: 10/08/2009
Label: Wichita
AMG rating: 7/10


Bloc Party pēdējos gadus kļuvuši par teju otru Coldplay kritiķu vidū. Respektīvi, ar kaut ko londonieši izpelnījušies diezgan asu reakciju. Acīmredzot šis „kaut kas” ir spēcīgā nodošanās deju mūzikai, ar ko tika pārsātināts grupas pēdējais albums „Intimacy”.

Deju lietas turpinās arī nākošajā Bloc Party singlā – „One More Chance”, kuru lai atskaņotu diskotēkā, nemaz nevajag meklēt tā remiksus. Ļoti labi iet arī oriģinālā versija. Atzīstot, ka nekas jau ārkārtīgi īpašs nav tajā „One More Chance”, kaut kas tomēr šajā dziesmā neapnīk un saka priekšā, ka šī dziesma vēl AMG vīkendos tiks spēlēta un spēlēta.
KASMs - "Murmur/Absent Without Leave" [Trouble Records; 10/08/2009]
AMG rating: 7/10

„Debitanti no Londonas” – būs jāatver šeit šāda sadaļa. :) KASMs ir vēl viena grupa, kuru atklājām šonedēļ. Nav pietiekami liela informācija par šo ansambli, bet baumo, ka visi četri grupas dalībnieki iepazinušies kāda alkohola izraisīta kautiņa laikā. Jo īpaši interesantu šo nepierādīto faktu padara apstāklis, ka divas no KASMs dalībniecēm ir meitenes...

Pirmdien uz Trouble Records nāca klajā grupas dubltsingls „Murmur/Absent Without Leave”. Tā arī nespēju izšķirties, kurš no abiem skaņdarbiem liekas labāks – vai aicinājums kādai Sūzenai izslēgt gaismu („Susan, turn the lights off...”) dziesmā „Absent Without Leave”, vai arī oda sirdslēkmēm dziesmā „Murmur” („Heart attacks/Heart attacks/This is an emergency/She’s dead/She’s dead... ”). Ņēmām otro no abiem Singlu Apskatam, „Absent Without Leave” atstājot DMS izlasei. Katrā ziņā abi ir pietiekami jaudīgi un harizmātiski punk/psych rock skaņdarbi, kas, cerams, iezīmē arī jaunas uzlecošās solistes – Reičelas Kalegenas karjeru.
Video no kādas dzīvās uzstāšanās Glāzgovā, šī gada pavasarī. Audio kvalitāte SUCKS, bet ir lieliska iespēja pavērot mežonīgo enerģiju, ko piedāvā Kalegena:
Calvin Harris - "Ready For The Weekend" [Columbia; 10/08/2009]
AMG rating: 7/10


Skat, divi gadi jau apkārt kopš pie muzikālā apvāršņa nokļuva jaunais skotu producents Kelvins Hariss, izdodot albumu ar pretenciozo nosaukumu „I Created Disco”. Jau nākampirmdien veikalu plauktos būs atrodams viņai otrais studijas ieraksts „Ready for the Weekend”, kuru jau pagājušajā vasarā ieskandināja singls „Dance Wiv Me”.

Nedaudz Miku atgādinošais „Ready for the Weekend”, manuprāt, ir viens no veiksmīgākajiem Harisa darbiem – atsperīgs, saulains un nepiespiests vasaras skaņdarbs, kura lielākā pērle ir 90’to gadu stilā ieturētais piedziedājums britu dziedātājas Mērijas Pīrsas izpildījumā.
+

Hope Sandoval & The Warm Invention - "Blanchard" [Nettwerk; 04/08/2009]
AMG rating: 6/10

Cassius - "Youth, Speed, Trouble, Cigarettes" [Cassius Records; 17/07/2009]
AMG rating: 6/10


The XX - "Basic Space" [Young Turks; 03/08/2009]
AMG rating: 5/10

Mariachi El Bronx - "Cell Mates" [Wichita; 10/08/2009]
AMG rating: 5/10

Paolo Nutini - "Coming Up Easy" [Atlantic; 10/08/2009]
AMG rating: 4/10

The Answering Machine - "Oklahoma" [Heist or Hit; 10/08/2009]
AMG rating: 4/10

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru