06 jūnijs, 2014

MAIJS 2014: 5 ALBUMI

Atšķirībā no aprīļa maija mēnesis bija jau bagātāks ar interesantām platēm. Labāko albumu sarakstā (8/10 un uz augšu) gan AMGmusic vērtējumā joprojām vien 5 ieraksti, bet toties vismaz viens pievienojas gada labākajiem ar atzīmi 9/10 un loģiski sekojošu 1.vietu Maija Albumu Top 5. Esmu jau nokavējis visus dedlainus, tāpēc šoreiz ļoti ļoti īsumā par ierakstiem, kam būtu jābūt Jūsu kolekcijā.


FIVE BEST ALBUMS OF THE MONTH:


5.Sharon Van Etten – "Are We There"
Release date: 26/05/2014
Label: Jagjaguwar
AMG rating: 8/10

Amerikāņu dziesminieces Šāronas Van Etenas ceturto studijas albumu „Are We There” mūzikas apskatnieki novērtējuši kā otru labāko maijā (aiz plates, kas arī AMGmusic topā ir 1.vietā). Dziesmu nosaukumi „Your Love Is Killing Me” un „I Love You But I’m Lost” paši par sevi pasaka priekšā par šī albuma tematiku, bet „Are We There” nav tipiski gaudulīgs vai depresīvs šķiršanās ieraksts. Patiesībā, neiedziļinoties lirikā, šis ir ļoti jauks muzikāls fons relaksācijas vakaram.4. Lykke Li - "I Never Learn"
Release date: 05/05/2014
Label: Atlantic
AMG rating: 8/10

Maijs šogad ir tāds kā šķiršanās ierakstu mēnesis. Coldplay jaunāko plati pēc drausmīgā singla „A Sky Full of Stars” es nemaz neriskēju klausīties, bet toties divas dāmas savas skumjas likušas lietā daudz prasmīgāk, turklāt abi izdevušies vienlīdz labi. Zviedru mūziķes Likes Lī lielākais trumpis ir un paliek spēcīgas melodijas – vienalga, vai viņa noskaņota draiskoties vai atkratīties no pēc šķiršanās ciešanām vairāku gadu garumā.3.tUnE-yArDs – "Nikki Nack"
Release date: 05/05/2014
Label: 4AD
AMG rating: 8/10

Toties skumjas tēmas ne prātā nav Merilai Gārbusai jeb tUnE-yArDs, kas dāmu konkurencē šomēnes uzvar AMGmusic skatījumā. Atzīšos, ka pēc pirmajiem singliem un arī daudzsološā albuma treilera biju gaidījis nedaudz vairāk no „Nikki Nack”, kas izklausās kā dvīņu brālis 2011.gada albumam „whokill”. Taču jebkurā gadījumā arī šis kaleidoskopiskais un trakulīgu eksperimentu pildītais popmūzikas ieraksts notur augsto latiņu, kuru tUnE-yArDs uzstādīja pirms nu jau pieciem gadiem ar debijas albumu „Bird-Brains”.2.Owen Pallett – "In Conflict"
Release date: 26/05/2014
Label: Domino
AMG rating: 8/10

Gluži pretējas izjūtas bija, pirmoreiz paņemot rokās jaunāko Kanādas mūziķa Ouvena Paleta albumu „In Conflict”. Pirmie dzirdētie skaņdarbi neatstāja iespaidu, ka šis varētu sasniegt 2009.gada „Heartland” augstumus, bet tagad jāsecina – var gan. „In Conflict” ir dziļi personisks un biogrāfisks Paleta albums, kas muzikāli sasaucas ar Jonsi un Bjorkas daiļradē dzirdēto. Albumam ir atsevišķas vājās vietas, bet tās pārliecinoši kompensē atsevišķi izcili brīži, piemēram, tituldziesma „In Conflict” un „Riverbed”, kas ir vienas no izcilākajām Paleta dziesmām viņa karjerā.1.Swans – "To Be Kind"
Release date: 12/05/2014
Label: Mute
AMG rating: 9/10

Es nekad neesmu bijis liels Swans cienītājs un no slavenās un ietekmīgās grupas plašās daiļrades esmu līdz šim dzirdējis... precīzi divus albumus. Līdz ar ko Swans fani tālāk var droši nelasīt. Savukārt tiem, kas līdzīgi man ir vienmēr bijuši skeptiski, es šo jaunāku ierakstu „To Be Kind” iesaku no visas sirds. Monumentāls, majestātisks, pat kinematogrāfisks albums divu stundu garumā, kas šajās 120 minūtēs sevī iesūc tā, ka gribas to klausīties vēlreiz. Un tā dubultalbumiem ir ļoti reta parādība.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru