09 maijs, 2014

APRĪLIS 2014: 5 ALBUMI

Mēneša singlu apskatā (un arī pieci.lv  raidījumā „Vakara Kvartāls”) sacīju, ka šis mēnesis bijis „visai viduvējs albumu ziņā”. Ja mēnesi ar četrām 8/10 platēm var saukt par viduvēju, tas tikai pierāda, cik pēdējā gada laikā esam kļuvuši izlutināti mūzikas ziņā. Godīgi atzīšos, pēc ilga pārtraukuma šis bija pirmais mēnesis, kad bija ārkārtīgi grūti nosaukt pašu labāko ilgspēlējošo plati, jo viss pirmais trijnieks ir vienlīdz labs. Tā kā tuvojas vasara, un AMGmusic vēsturiski ir vairāk atbalstījis elektronisko mūziku, šī mēneša #1 ir tāds, kāds tas ir, bet tikpat labi pirmo trijnieku var griezt kājām gaisā. Kas visvairāk priecē, mēneša labāko pieciniekā uzreiz divi debijas ieraksti. Pat trīs, ja skaitām (un ir jau arī jāskaita!) Toda Terjes plati.


FIVE BEST ALBUMS OF THE MONTH:


5.Todd Terje – "It’s Album Time"
Release date: 07/04/2014
Label: Olsen Records
AMG rating: 7.5/10

AMGmusic komentārs: „Pēc vairāk nekā desmit gadu darbošanās mūzikā un neskaitāmu singlu un remiksu izdošanas beidzot arī pilnu debijas albumu izdevis Norvēģijas disko mūzikas valdnieks Tods Terje. Tajā iekļaujot arī divus 2012.gada hītsinglus „Strandbar” un „Inspector Morse”, Terje ir vēlējies paradīt sevi no visdažādākajām disko šķautnēm, kas vienlaikus ir šī albuma laime un nelaime. Minētais „Strandbar”, kā arī šī gada hīts „Delorean Dynamite” ir plates spožākie mirkļi (protams, ja neskaita izcilo kaverversiju Roberta Palmera „Johnny and Mary”!), un pie tā Terjem derētu pieturēties. Taču ar visu nelielo pārcenšanos „It’s Album Time!” būs lielisks skaņu celiņš grila vakariem dārzā vai čilam svētdienas rītā.”4.EMA – "The Future’s Void"
Release date: 07/04/2014
Label: City Slang
AMG rating: 8/10

AMGmusic komentārs: „Bijusī drone-folk apvienības Gowns soliste Ērika M. Andersone jeb EMA pēc kritiķu atzinības ieguvušā un dziļiem personiskiem motīviem vītā albuma „Past Life Martyred Sins” pievērsusies globālākām problēmām. Jaunākās plates „The Future’s Void” galvenā tēma ir līdz smieklīgumam bezjēdzīgā cilvēku zīmēšanās dažādos sociālajos tīklos ar saviem ikdienas soļiem un kaķu fotografēšanas. „I know more than you do / About the things you do” izskan stampājošajā plates vidusdaļas dziesmas „Neuroromancer” piedziedājumā. Taču, pat ja šis temats jums šķiet jau pārlieku apzelēts, albumā ir pilns ar burvīgiem muzikāliem numuriem, no kuriem īpaši gribas izcelt smeldzīgās balādes „3Jane” un „Cthulu”.3.The Amazing Snakeheads – "Amphetamine Ballads"
Release date: 14/04/2014
Label: Domino
AMG rating: 8 /10

AMGmusic komentārs: „Kā var paiet garām albumam ar nosaukumu „Apmhetamine Ballads”, kurš turklāt esot pamatā ierakstīts studijā nakts stundās? Muzikāli gan vairāk atbilstu nosaukums „LSD Balādes”, jo šis ir viens no interesantākajiem pēdējo gadu psihodēliskās mūzikas albumiem, kas uzbur Deivida Linča filmu cienīgas ainiņas ar Džima Morisona garu galvenajā lomā. Spēlēšanās ar 50’to gadu rokenrolu, protopanku un pankroku šeit strādā vienkārši perfekti. Sākot no lieliskā hīta „Here It Comes Again”, kura visa lirika sastāv no nosaukumā atrodamajiem četriem vārdiem, dziedātiem ala Dirty Beaches manierē, beidzot ar fantastisko, septiņu minūšu garo dažādu substanču reibuma stāvokļa balādi „Every Guy Wants To Be Her Baby” ar pamatīgu kreščendo beigās. Sekojot londoniešiem Fat White Family, Glāzgovas trio The Amazing Snakheads ir radījuši vienu no savdabīgākajiem un tāpēc saistošākajiem albumiem britu rokmūzikā pēdējos gados.”2.Cloud Nothings – "Here And Nowhere Else"
Release date: 31/03/2014
Label: Wichita
AMG rating: 8/10

AMGmusic komentārs: „2012.gada otrajā studijas albumā Dilana Baldi vadītais kolektīvs Cloud Nothings krasi mainīja kursu, attālinoties no debijas ieraksta izteiktā power-pop skanējuma un izmantojot tumšākas tēmas un smagnējāku skanējumu. Lai arī ar to tika nedaudz pārspīlēts, tas bija solis pareizajā virzienā. Jaunajā platē „Here And Nowhere Else” dzirdam ideālo vidusceļu, kas plati padara par vienu no raupjākajiem, taču vienlaikus arī melodiskākajiem, enerģiskākajiem un dejot aicinošākajiem rokmūzikas ierakstiem 2014.gadā, savā ziņā pat atgādinot beidzamo Japandroids plati pirms diviem gadiem.”1.Lockah – "Yahoo Or The Highway"
Release date: 14/04/2014
Label: Donky Pitch
AMG rating: 8/10

AMGmusic komentārs: „Dēļ savas izcelsmes, kā arī nereti lietotajiem hip-hop bītiem skotu producents Lockah mūzikas presē nereti salīdzināts ar Rustie un TNGHT. Vēl tālāk būtu grūti ievietot „Yahoo or the Highway” plašajā elektroniskās mūzikas plauktā. Pat laužot ritmus un spēlējoties ar smagākām house skaņām, Lockah pamanās ieslēgt ekstāziski apņemošas sintezatora skaņas un piepildīt treku ar siltumu. Nostalģijas apvītais „Yahoo or the Highway” ir viens no visgaišākajiem un smaidošākajiem deju mūzikas ierakstiem, kādu jūs šogad dzirdēsit. Lūk, šis ir īstais albums, ar kuru kopā saukt vasaru.”

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru