12 aprīlis, 2014

MARTS 2014: 5 ALBUMI

5.Liars – "Mess"
 Release date: 24/03/2014
Label: Mute
AMG rating: 7.5/10

Runājot par grupas Liars septīto studijas albumu „Mess”, tās līderis Anguss Endrjū izteicies, ka atšķirībā no iepriekšējā ieraksta šoreiz viss studijā noticis spontāni, nepiespiesti un jautri. Diez vai vārds „jautri” būs pirmais, kas nāks prātā klausoties „Mess”, taču tik tiešām ir jūtams, ka Liars šeit izklaidējas uz nebēdu. Viens no tumšākajiem deju (?) mūzikas ierakstiem, ko dzirdēsit 2014.gadā. Iespējams, kaut ko šādu es drīzāk gaidījis no pērnā gada NIN albuma.4.Posse – "Soft Opening"
Release date: 04/03/2014
Label: BADH Records
AMG rating: 8/10

Sietlas apvienības Posse dalībnieki Pols Vitmens Tods un Saša Maksima satikušies kādā lesbiešu bārā un nolēmuši muzicēt kopā, jo... nebija nekā cita, ko darīt. Apvienības debijas albums „Soft Opening” iemieso vārdos grūti izsakāmu mieru un nosvērtību, kāda reti piemīt rokmūzikas ierakstiem. Mijoties abu vokāliem un rāmām pārdomām, kuras brīžiem pāršķeļ apbrīnojamas ģitāras iespēles, tas kaut kur atsauc atmiņā The xx sākumu, lai arī stilistiski abas grupas ir nesalīdzināmas lietas. Kur „xx” izstrāvoja skumjas un nakts melnumu, tur „Soft Opening” rāmu vasaras vakaru un sentimentālu prieku.3.Eagulls – "Eagulls"
Release date: 03/03/2014
Label: Partisan
AMG rating: 8.5/10

Nav jau nav tā, kā AMGmusic te brīžiem pārspīlē, ka britiem rokmūzika agonē nāvē. Pērn par labāko rokmūzikas albumu parūpējās Londonas kvartets Savages, bet šogad ļoti nopietnu pieteikumu uz šādu godu izpelnās Līdsas kolektīvs Eagulls. Sākumā izpelnījušies uzmanību ar skarbu tekstu par jaunajām grupām un mūzikas žurnālistiem (tas gan izrādījies nevis mārketinga triks, bet vienkārši nejauši izspļauts joks bez tālākiem plāniem), jau ar nākamo singlu „Nerve Endings” Eagulls apliecināja, ka ir iespaidīgs spēks uz skatuves. Turklāt šeit nav tikai agresija, dažādu rokmūzikas žanru inkorporācijas, bet arī lipīgas un vietām pat stadioniski skanošas dziesmas ar reti sastopamu enerģijas dzirksti.2.Future Islands – "Singles"
Release date: 24/03/2014
Label: 4AD
AMG rating: 9/10

To, ka Future Islands ir „iekšās” es sapratu jau tad, kad 2010.gada pavasarī pirmoreiz uz „repeat” klausījos izcilo singlu „Tin Man” no tā gada albuma „In Evening Air”, kas turklāt bija jau otrais grupas karjerā. To vēl vairāk apstiprināja sekojošais 2011.gada ieraksts „On The Water”, taču ar to vēl bija par maz, lai Future Islands no mazu klubiņu synth-pop grupas kļūtu par apvienību, kas ir pieprasīta visos vasaras festivālos. Protams, nostrādāja arī slavenā performance Deivida Letermana šovā, bet ar to nebūtu līdzēts, ja grupas ceturtais albums ar nedaudz maldinošo nosaukumu „Singles” būtu neizdevies. Taču ir pavisam otrādi – grupa turpina augt arī muzikāli, un, ja iepriekšējiem albumiem varēja pārmest zināmu nevienmērīgumu, tad šeit viss ir atstrādāts teju perfekti. Grūti būs atrast šogad vēl gaišāku un patīkamāku popmūzikas ierakstu par „Singles”.1.The War On Drugs – "Lost In The Dream"
Release date: 17/03/2014
Label: Secretly Canadian
AMG rating: 9/10

Pagājušajā mēnesī par AMGmusic albumu #1 atzinām „Benji” no Sun Kil Moon, ko droši var dēvēt par pieredzējušā mūziķa kulmināciju – dārgakmeni, kādu mūziķi spēj radīt tikai vienreiz dzīvē. Pieļauju, ka to pašu var teikt par šī mēneša labāko ierakstu un vēl vienu no gada izcilākajiem darbiem – The War On Drugs trešo studijas albumu „Lost In The Dream”. Nekad mūžā nevarētu uzminēt, ka šo albumu grupas līderis Adams Grandusiels ne tikai sarakstījis viens, bet būtībā pat ierakstījis viens, pārējos dalībniekus pa vienam uzaicinot vien ierakstīt viņu instrumentu partijas, jo „Lost In The Dream” skan tik stadioniski, tik piepildīti. Tāpat nekad mūžā nevarētu uzminēt, ka albuma saturs tapis, mūziķim esot visai depresīvā stāvoklī, jo „Lost In The Dream” skan tik gaiši, tik sirsnīgi un romantiski. Absolūts triumfs.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru