11 novembris, 2011

NEDĒĻAS ALBUMU APSKATS (07.11.-13.11.)

Keep Shelly In Athens - "Our Own Dream" EP

Release date: 05/11/2011
Label: Forest Family
AMG rating: 8/10

AMGmusic komentārs: „2010.gada nogalē izdotais EP „In Love With Dusk”, lai arī vērtējams kā ļoti atzīstams debijas darbs (8/10 no AMGmusic), tomēr būtībā koncentrējās ap vienu, izcilu EP hītu „Running Out Of You” un tā vintāžo, 80’to gadu sintezatoru sprādzienu dziesmas otrajā pusē. Savukārt nupat kā ļoti limitētā daudzumā izdotais otrais EP „Our Own Dream” liecina par neapšaubāmu Keep Shelly In Athens izaugsmi, paplašinot muzikālo redzesloku. Šeit palikušas ļoti minimālas iezīmes no „In Love With Dusk” čilveiva, kas parādās vienīgi EP ievadošajā „Lazy Noon” un „California Birds”. Toties tālāk atradīsit satriecošu, pat mazliet gotisku (ala Esben and the Witch vai Zola Jesus) atgādinošu tituldziesmu „Our Own Dream”, biedējoši un naksnīgi svinīgu „DIY”, kas kļuva par AMGmusic Single of the Week pirms nedēļas, izteiktu synth-pop ar euro-house ietekmēm trekā „Fairytale” un dejiskas, hipnotiskas semplu un ģitāru cilpas noslēdzošajā, divdaļīgajā „The Rouge Superhero/ Ready To Pay The Price”.”

Plašāk par EP lasi šeit.

Keep Shelly In Athens – „DIY”:


Oneohtrix Point Never – "Replica"

Release date: 07/11/2011
Label: Software
AMG rating: 7/10

AMGmusic komentārs:Ambientās un drone mūzikas meistars Daniels Lopatins (viņš arī viena puse no synth-pop dueta Ford & Lopatin) aka Oneohtrix Point Never, sakārdinājis ar singliem „Sleep Dealer” un „Replica”, šonedēļ laida klajā savu nu jau kārtējo studijas albumu. Interesanti, ka šoreiz Lopatins mazliet atgājis malā no drone/ambient koncepta un radījis patiesi hipnotisku materiālu, darinātu no 80’to gadu VHS reklāmu rullīšu sempliem, papildinot un apdarinot tos ar sev raksturīgajām ēteriskajām, plūstošajām un cilpotajām klavieru/taustiņu melodijām, kas rada grūti aprakstāmu, taču spēcīgu auru. Iespējams, šis nav albums, pēc kā visbiežāk pastiepsies roka, lai to noklausītos no jauna, taču šis ir ieraksts, kura noskaņās veldzējoties, var izbaudīt visas skaņas nianses un apbrīnojamo Lopatina spēju to visu savienot kopā tā, lai no šķietama haosa iznāktu vienota skaņu kolāža.”

Oneohtrix Point Never – „Sleep Dealer”:


Atlas Sound – "Parallax"

Release date: 07/11/2011
Label: 4AD
AMG rating: 7/10

AMGmusic komentārs: „Pēdējos gados zināmi vairāki gadījumi, kad eksperimentālās mūzikas un psihodēlijas meistari pievēršas daudz tradicionālākajai popmūzikai. Šim sarakstam nu pievienojies Deerhunter līderis Bredfods Kokss, izdodot, iespējams savu vispopsīgāko (šī vārda vislabākajā nozīmē!) ierakstu zem gadiem lietotā segvārda Atlas Sound. Visā visumā šis tiešām ir relaksējošs un nesarežģīts ieraksts, pie kura aizmirsties no pasaules, taču nedaudz tomēr pietrūkst tās nelielās psihodēlijas un arī savdabīgās romantisma devas, kas bija sastopama, piemēram, pēdējā Deerhunter albumā „Halcyon Digest”, kas, kā zināms, iekļuva AMGmusic 2010.gada albumu topa pieciniekā. Mūzikas kritiķi gan lielā starā par „Parallax”!

Atlas Sound – „Te Amo”:


David Lynch – "Crazy Clown Time"

Release date: 07/11/2011
Label: Sunday Best
AMG rating: 7/10

AMGmusic komentārs: „65 gadu vecumā izdot debijas albumu – tur vajag drosmi. Taču lietas, protams, ir daudz vienkāršākas, ja Tu esi viens no savas paaudzes leģendārākajiem kinorežisoriem, kurš izsenis slavens arī ar mūziku savām filmām. Tamdēļ ziņa, ka Deivids Linčs gatavojas izdot solo albumu, nemaz tik neloģiska nešķita. Daudz pārsteidzošāks ir fakts, ka režisora kungs pats ķēries arī pie dziedāšanas, vien albuma ievadskaņdarbā izmantojot Yeah Yeah Yeahs solistes Kārenas O pakalpojumus. Tā gan drīzāk ir sakritība, nevis likumsakarība, bet „Pinky’s Dream” arī ir albuma viennozīmīgi spēcīgākais skaņdarbs. Pārējais? Noteikti liks sajūsmā berzēt rokas Linča noskaņu cienītājiem, pie kuriem es pieskaitu arī sevi, taču šoreiz, manuprāt, režisors ir mazliet pārcenties. 14 dziesmu un gandrīz stundu garais ieraksts uz beigām zaudē asumu, turklāt arī emocijas Andželo Badalamenti mūzikā ir, protams, spēcīgākas. Gaidīsim labāk ko jaunu no Linča uz kino ekrāniem!”

David Lynch feat Karen O – „Pinky’s Dream”:


DRC Music – "Kinshasa One Two"

Release date: 07/11/2011
Label: Warp Records
AMG rating: 5/10

AMGmusic komentārs: „Mūžam pēc muzikāliem eksperimentiem izslāpušais Deimons Olbērns, apbruņojies ar pavadošu producentu sastāvu (Dan The Automator, TEED, Actress, Richard Russell u.c.), devies vizītē uz Kongo Demokrātisko Republiku, lai kopā ar vietējiem jaunās mūzikas censoņiem radītu plati, ko kāds mūzikas apskatnieks trāpīgi nodēvējis par „Gorillaz ceļojumu uz Āfriku”. Diemžēl galarezultāts sanācis tāds, ka šķiet rietumnieku mūziķi Āfrikas džungļos būs mazliet apmaldījušies vai ļāvušies dabas velšu vilinājumam. Diezgan saraustīts ieraksts, ko vairāk par vienu reizi klausīties nav vēlēšanās. Žēl, jo plates pirmais singls „Hallo” izklausījās pat ļoti interesants un daudzsološs.”

DRC Music – „Hallo”:

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru