30 septembris, 2011

ALBUMS: Twin Sister - In Heaven

Twin Sister – „In Heaven”

Release date: 26/09/2011
Label: Domino

AMG rating: 8/10


AMGmusic komentārs: „2011.gads jau gandrīz galā, kad ar debijas albumu mūs iepriecina viena no gada sākumā par „2011.gada cerībām mūzikā” dēvētajām grupām – Longailendas kolektīvs Twin Sister, kas mūzikā pirmoreiz ienāca 2008.gadā ar EP „Vampires Dreaming With Kids”. Ne minētais EP, ne arī pērnā gada „Color Your Life” EP īsti nepārliecināja, ka saceltā ažiotāža par Twin Sister (Pitchfork viņu dziesmu „All Around and Away We Go” ierinodoja starp pērnā gada labākajiem singliem) sevi beidzot attaisnos albuma formātā.

Taču te nu mēs esam – „In Heaven” tik tiešām ir viens no 2011.gada patīkamākajiem popmūzikas ierakstiem, kurā var atrast tik daudz un dažādas atsauces, ka grūti pat uzreiz tās aptvert un saskaitīt. Pateicoties grupas vokālistes Andrea Estellas balsij, pirmais, kas nāk prātā, protams, ir leģendārais skotu dream-pop ansamblis Cocteau Twins un zināmām mērā arī Portishead, taču tā īsti Twin Sister nevar likt blakus nevienai no pieminētajām grupām.

Twin Sister - Bad Street by DominoRecordCo

Albums iesākas ar ļoti maigo un sildošo „Daniel”, kas atgādina minimizētu St. Etienne, radot patīkamu miera sajūtu un iesildot gaidāmajām albuma 35 minūtēm. Viens no maniem personīgajiem favorītiem ir sekojošais „Stop” ar lipīgo piedziedājumu „I can’t tell myself to stop” un iestarpināto post-pancisko, mazliet melanholisko ģitāru. Savukārt trešais treks „Bad Street” ir interesants un iekustinošs elektrofanks, kas atsauc atmiņā kaut ko no Ingus Baušķenieka daiļrades. Un tie ir tikai pirmie trīs skaņdarbi.

Par albuma lielāko pērli noteikti gribētos saukt viducī meklējamo balādi „Kimmi In a Rice Field”, kuru nesen ievietojām AMGmusic A-LISTē. Kā jau tur stāstīju, šis skaņdarbs visvairāk līdzinās minētajiem Cocteau Twins, lai gan personīgi man arī rada asociācijas ar Džūlijas Krūzas dziedātajām dziesmām Deivida Linča „Twin Peaks” skaņu celiņā. Twin Sisters ar katru nākamo ierakstu ir spēruši soli uz priekšu, un visvairāk priecē, ka kulminācija sasniegta tieši ar ilgspēlējošo plati. Viens no atveldzējošākajiem un skaistākajiem popmūzikas albumiem 2011.gadā beidzot ir mūsu rīcībā!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru