12 marts, 2014

A-LIST: Future Islands - Seasons (Waiting On You)


Future Islands - "Seasons (Waiting On You)" [4AD]
(from f/c LP "Singles", out March 24th)

Lai cik skaista un lieliska nebūtu dziesma, šādā skrienošā ziņu un jaunumu laikmetā kādreiz noder arī kāds īpašs grūdiens, kas liek atskatīties un pievērst lielāku uzmanību. Future Islands pirmais singls no jau drīzumā gaidāmā albuma „Singles” it kā nepaskrēja garām nepamanīts arī AMGmusic janvārī, taču īsti neizprotamu iemeslu dēļ tas tā arī neparādījās šajās lapās. Pēc pagājušās nedēļas nu jau teju leģendārās grupas uzstāšanas Deivida Letermana vakara šovā „Seasons (Waiting On You)”, lielā mērā pateicoties Semjuela Heringa fantastiskajiem deju soļiem, ieguvusi jaunu elpu, un paldies Dievam, ka tā.

Nekādā gadījumā negribu apgalvot, ka „Seasons” ir Future Islands labākais karjeras singls. Patiesībā man pat vispār grūti izvēlēties vienu konkrētu dziesmu no šīs grupas lieliskās daiļrades, kam AMGmusic sekojis līdzi jau kopš otrā albuma „In Evening Air” iznākšanas 2010.gada pavasarī. Turklāt Heringa teicamā spēja ar radikālu balss tembra maiņas palīdzību pasvītrot atsevišķas dziesmas detaļas arī manīta (kaut vai izcilajā „Tin Man”), un tomēr kaut kas tieši šajā dziesmā šķiet īpašs. Ja savulaik vienā brīdī šķita, ka Future Islands lielākā problēma slēpjas relatīvajā vienveidībā, tad tagad tam vairs negribas piekrist. Patiesībā tagad liekas tieši pretēji – Future Islands ir sava vizītkarte, uz kuras lieliem burtiem izceļas Heringa vokāls un sintezatora pavadījuma melodijas, bet vislielākiem – unikālā spēja radīt reti baudāmu melanholijas, sentimenta un siltuma emociju gammu.

P.S. Pagājušajā nedēļā Future Islands nodeva atklātībā vēl vienu albuma skaņdarbu – „A Dream Of You And Me”, bet... nopietni – tā Heringa performance Letermana šovā ir jāredz!

)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru