21 decembris, 2012

2012: GADA SINGLI (20.-11.vieta)2012.GADA SINGLU TOP 100
3.DAĻA (20.-11.vieta)


20.Young Galaxy - "Youth Is Wasted on the Young" [Paper Bag]

2012.gada labāko singlu apskats jāsāk ar... b-puses skaņdarbu! Interesanti, ka Kanādas apvienības Young Galaxy dziesma „Youth Is Wasted on the Young” pat nekļuva par AMGmusic Nedēļas Singlu, taču, pateicoties izcilajām rindām „I wouldn’t mind dying at all / If it weren’t for the songs I’d miss”, kļuva par sava veida himnu šovasar. Dziesmai palīdzēja arī ļoti veiksmīgā iekļaušanās Radio Naba Top 25, kas, manuprāt, ir saistīta ar AMGmusic...

19.Crystal Castles - "Wrath Of God" [Fiction]

Pirms sava trešā albuma „III” iznākšanas Kanādas duets Crystal Castles mūs dāsni cienāja ar albuma singliem. Visdziļāk no tiem aizķērās „Wrath of God”, par ko AMGmusic septembrī rakstīja: „vienlaikus miermīlīgākais un melanholiski skumjākais singls Crystal Castles biogrāfijā”. Vēlāk uzzinājām, ka „Wrath of God” patiesi labi raksturo albumu – tas ir krietni mazāk hitiem pildīts, taču skumjš un pārdomas raisošs.

18.TNGHT - "Higher Ground" [Warp]

Par gada deju mūzikas eksploziju šovasar parūpējās zvaigžņotais duets TNGHT, ko sastāda skotu producents Hudson Mohawke un viņa amerikāņu kolēģis Lunice. Debijas EP „TNGHT” atrodams arī AMGmusic Gada EP Top 10, bet mini plates centrālā ass, protams, ir nesošais „Higher Ground”. Duets šovasar paviesojās arī Positivus festivālā, taču Atim nebija laika. Atim tai laikā bija kādas meitenes teltī jāpazaudē maks, telefons un... kurpes.

17.Savages - "Husbands" [Pop Noire]

2012.gads noteikti pagājis meiteņu un sieviešu zīmē. Grimes, Džesija Veira, Lana Del Reja, Bat For Lashes, Sky Ferreira un varētu vēl saukt un saukt. Prieks, ka meiteņu uzvaras gājienu var attiecināt arī uz rokmūziku, jo par spožāko debiju no britu salām šajā jomā parūpējās četru dāmu post-punk kolektīvs Savages, kam debijas albums gaidāms 2013.gadā. „Husbands” ir pagaidām vienīgais singls, taču jaudas tam ir atliku likām.

16.Japandroids - "The House That Heaven Built" [Polyvinyl]

Vienīgā no 2012.gada AMGmusic TOP 100 dziesmām, par kuru gada laikā mēs neatradām laiku, lai uzrakstītu kaut rindiņu. Toties novērtējām albumu – Kanādas dueta Japandroids otrais studijas ieraksts „Celebration Rock” kļuva par Jūnija albumu #1, vēlāk gada topā ievietojoties 10.vietā, kā arī kļūstot par 2012.gada labāko rokmūzikas plati AMGmusic vērtējumā. „The House That Heaven Built” ir absolūti himnisks skaņdarbs, kas kauc pēc vasaras, pārbraucieniem un ballītēm līdz pēdējo spēku izsīkumam.

15.Niki and the Dove - "Tomorrow" [Mercury]

Vēl viena no grupām, ko šovasar varējām baudīt arī Salacgrīvas festivālā. Zviedru trijotne Niki & The Dove uzspīdēja jau 2011.gadā, pateicoties EP „The Drummer” un diviem lieliskiem singliem „The Fox” un „DJ, Easy My Mind”, kas abi atrodami arī šogad iznākušajā grupas debijas albumā "Instinct”. Plate noteikti vērtējama kā viens no spožākajiem 2012.gada popmūzikas ierakstiem, kas pildīts ar veselu stīpu potenciālu hīt-singlu, taču visspožākais piemērs tam ir „Tomorrow”, par ko AMGmusic pavasarī rakstīja: „Faktiski šis skaņdarbs ļoti labi iederētos jebkurā 80’to gadu Madonnas platē, un tas ir liels kompliments.”.

14.Kate Boy - "Northern Lights" [self-released]

Gada pirmā puse muzikāli bijusi tik spēcīga, ka 2012.gada rudens lielākajam hītam jāsamierinās vien ar 14.vietu. Arī mēnesi vēlāk nekas daudz nav zināms par mistisko projektu Kate Boy. Vien tas, ka, pirmkārt, grupā darbojoties četri cilvēki – trīs no Zviedrijas un viens no Austrālijas. Otrkārt, Kate Boy patiešām nav nekāda sakara ar The Knife (par šīm baumām Kate Boy tviterī rakstīja, ka jūtoties no sirds glaimoti), lai arī skanējums, protams, šādas asociācijas rada. Jau janvārī iznāks Kate Boy debijas EP, kad varēsim grupas daiļradi novērtēt kārtīgāk, bet „Northern Lights” vienmēr paliks 2012.gada izskaņas milzu hīts AMGmusic.

13.Schoolboy Q feat. A$ap Rocky - "Hands On The Wheel" [self-released]

2012.gads uzskatāms par ļoti veiksmīgu hip-hop lauciņā. Ļoti veiksmīgus albumus izdevuši gan jaunie Kendrick Lamar un Miguel, gan arī pieredzējušāki vīri, piemēram, El-P. Tomēr par gada hip-hop himnu vismaz AMGmusic ballītēs jau gada sākumā parūpējās ASV rietumkrasta reperis Kvinsijs Metjū Henlijs jeb Schoolboy Q. Pirmkārt, jāatzīmē dziesmas burvīgais un grūvīgais ritmiskais zīmējums, bet noteikti liela daļa veiksmes pierakstāma arī tādām rindām kā „Weed and brews, weed and brews / Life for me is just weed and braws”, kā arī „If I can fuck her once, then I can fuck her twice / Yeah, you heard me right, I might fuck tonight”.

12.Andy Stott - "Numb" [Modern Love]

Trīs gada izcilākie elektroniskās mūzikas brīnumi skaisti sarindojušies no 12.-10.vietai AMGmusic 2012.gada singlu topā. Pirmais no tiem ir fantastiskais Mančestras producenta Endija Stota skaņdarbs „Numb”, kas mūs nolika uz pakaļas septembra izskaņā. „Treka pamatā ir Endija vokālās skolotājas Elisones Skidmoras vokāls, kas veidots un lipināts kā tādas kolāžas, krāmējot vienu teikumu uz otra, rezultātā radot unikālu gan noskaņu, gan arī skaņu mākoni. Treka vidū tam pievienojas dobji ala Burial stilā ieturēti basi, kas visu kopainu padara vēl apbrīnojamāku un hipnotiskāku,” rakstīja tolaik AMGmusic.

11.ELVI/DUNIAN - "Hit Happens" [self-released]

Šo nudien nebija grūti paredzēt. Jau no pirmās noklausīšanās reizes pirmajām taktīm bija skaidrs, ka ELVI/DUNIAN ir radījuši ne tikai Latvijas mērogā, bet pasaules līmenī vienu no gada spožākajiem elektroniskās mūzikas darbiem. Jau pirmais singls „Let’s Take It Snow” (66.vieta AMGmusic gada topā) liecināja, ka mums beidzot ir mūziķi, kas teorētiski var iziet plašākos ūdeņos par Baltijas scēnu, bet house stilā ieturētais otrais singls „Hit Happens” vispār neprasa komentārus. Ne ar ko par „Hit Happens” nav labāki tādi producenti kā Four Tet, Caribou vai John Talabot. Ja Elvis un Arturs sasparosies EP, tad tas varētu kļūt par 2013.gada labāko ierakstu Latvijas mūzikā. Pagaidām – labākais latviešu singls 2012.gadā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru