18 jūnijs, 2010

24.Maija Nedēļas Apskats

Visbeidzot – pēdējā no pazaudētajām maija nedēļām un vienlaikus mana priekšpēdējā nedēļa Grieķijas tālēs. Muzikāli svarīgākais šajā nedēļā bija, lūk, kas:


24.MAIJA NEDĒĻAS LABĀKAIS SINGLS

Underworld - "Scribble" [free download; 10/05/2010]

AMG rating: 8/10

Vasaras smaržu maijā vislieliskāk jūt Dienvidos. Šobrīd, kad līdz vasaras iestāšanās mirklim ir palicis jau mazāk par pussolīti, saulainas mūzikas pieplūdums AMGmusic kļūst arvien lielāks un lielāks. Turklāt tiek ne tikai indie-pop mūzikas faniem, bet arī deju mūzikas cienītājiem tiek savs gardumiņš. Underworld parūpējušies par šogad pirmo pludmales ballīšu hītu.

Nevēlos pārspīlēt, bet arvien vairāk sāk šķist, ka „Scribble” varētu pieskaitīt pie leģendārās elektroniskās apvienības visu laiku labākajiem singliem. Protams, šis nav „Born Slippy”, nav arī neatkārtojamais 2002.gada „Two Months Off” un nestāv blakus arī pirms divarpus gadiem izdotajam „Beautiful Burnout”, kuru klausoties man joprojām skrien tirpiņas pār muguru, taču šis ir viens no radio draudzīgākajiem un saulainākajiem Underworld singliem – to nenoliegsi.

13.septembrī leģendārais duets atgriezīsies ar jauno – pēc skaita jau astoto – studijas ierakstu, kam dots visai... hmm... interesants nosaukums „Barking”. Maija vidū Underworld piedāvāja lejupielādēt „Scribble” radio versiju bez maksas, bet jūnija beigās dziesma iznāks arī CD singla veidolā, kurā bez minētās radio versijas būs arī garā albuma versija un viens remikss (jāsaka gan, ne īpaši veiksmīgs). Starp citu, ja brīnāties, kāpēc „Scribble” skan diezgan netipiski Underworld, tad vērts zināt, ka jaunā singla producents ir velsiešu drum’n’base mūziķis High Contrast. Gaidāmā albuma producentu starpā ir arī Dubfire, Mark Knight, D.Ramirez un pat... Pols Van Daiks. Cerams, ka pēdējais tomēr nesačakarēs svētkus Underworld faniem.Kendall Johansson - "Blue Moon"
[Sincerely Yours; 24/05/2010]
AMG rating: 8/10


Zviedrijas leibls Sincerely Yours (Air France, jj, ceo...) tik turpina štancēt jaunus un talantīgus mūziķus. Jaunākais pienesums ir kāda meitene vārdā Kendolla Johansone. Pagaidām gan vēl pāragri spriest par šīs būtnes spējām mūzikā, jo pirmais viņas singls, ar ko tagad iepazīstamies ir Big Star klasiskās 1978.gada dziesmas kaverversija. Toties par dziesmas izvēli Johansones jaunkundze (kundze?) jau nopelna tādus plusiņus, kādi dažam labam pat sapņos nerādās.

Neapšaubāmi šī ir viena no visu laiku skaistākajām Big Star kompozīcijām, turklāt šī kaverversija iegūst pavisam citu nokrāsu, ņemot vērā, ka tikai pirms pāris mēnešiem pasaule atvadījās no Big Star līdera Aleksa Čiltona, kuram marta beigās 59 gadu vecumā neizturēja sirds.

Pilnīgi pieļauju, ka šis maija mēneša topā apsteigs Underworld un pat pretendēs uz mēneša labākā singla statusu. Ārkārtīgi skaista dziesma, turklāt perfekti iedziedāta un aranžēta arī Johansones versijā.Big Boi - "Shutterbugg"
[Def Jam; 26/04/2010 - VIDEO RELEASE]
AMG rating: 8/10


Pagaidām nekas neliecina, kas es būšu kļūdījies, teikdams, ka Big Boi gaidāmais debijas solo albums varētu kļūt par gada labāko hip-hop albumu. Jautrajam un bezbēdīgajam „For Ya Sorrows” seko „Shutterbugg” – kārtējoreiz teicami atstrādāts un noslīpēts hip-hop darbs labākajās Outkast tradīcijās. Īpašs žetons par klasiskā Soul II SoulBack To Life” sempla izmantošanu.Detroit Social Club - "Prophecy"
[Polydor; 24/05/2010]
AMG rating: 8/10


Kļūdāties, ja tāpat kā es domājat, ka Detroit Social Club ir jauna grupa no Detroitas vai vismaz Amerikas Savienotajām Valstīm. Patiesībā šie seši(!) indie-rock censoņi cēlušies no Anglijas pilsētas Ņūkāslas. Viņu debijas albums „Existence” gan nekādu preses uzmanību nav izpelnījies, bet toties tā pirmais singls „Prophecy” šī raksta autoram Grieķijā sagādāja dažas patīkamas minūtes. Kaut kas starp Black Rebel Motorcycle Club raupjumu un Kasabian grūvu - sākums labs!PĀRĒJIE 3.MAIJA NEDĒĻAS SINGLI


The Juan MacLean - "Feels So Good" [Republic Of Music; 26/04/2010]
AMG rating: 7/10

God Help The Girl - "Baby You're Blind" [Rough Trade; 24/05/2010]
AMG rating: 7/10

Operator Please - "Back And Forth" [Brille; 24/05/2010]
AMG rating: 7/10

Liars - "The Overachievers" [Mute; 24/05/2010]
AMG rating: 7/10

Junip - "Rope And Summit" [Mute; 24/05/2010]
AMG rating: 7/10


Yeti Lane - "Twice" [Sonic Cathedral; 24/05/2010]
AMG rating: 6/10

Hurts - "Better Than Love" [RCA; 24/05/2010]
AMG rating: 6/10

Quasi - "Bye Bye Backyard" [Domino; 24/05/2010]
AMG rating: 6/10

Born Ruffians - "What To Say" [Warp; 24/05/2010]
AMG rating: 6/10

Slow Club - "Giving Up On Love" [Moshi Moshi; 24/05/2010]
AMG rating: 6/10

Teenage Fanclub - "Baby Lee" [PeMa; 24/05/2010]
AMG rating: 5/10

Brodinski - "Arnold Classics" [Grizzly; 24/05/2010]
AMG rating: 4/10


24.MAIJA NEDĒĻAS LABĀKAIS ALBUMS

Crystal Castles – „Crystal Castles”

AMG rating: 24/05/2010
Label: Fiction
AMG rating: 8/10

Ņemot augstāk un arī citviet aprakstītās problēmas, 24.maija nedēļā patiesībā jau nenoklausījos nevienu albumu (ja neskaita tos, kas draudzenei atradās uz MP3 pleijera - The xx, Girls, Florence and the Machine u.c. 2009.gada labākie ieraksti). Divus no šajā nedēļā izdotajiem albumiem noklausījos jau jūnijā, atrodoties Latvijas ārēs. Un ziniet? Crystal Castles ir pārliecinošs uzvarētājs.

Kolorītais Kanādas duets Crystal Castles ar savu haotisko, pancīgo, bet tajā pašā laikā teicamo lo-fi skaņu un attieksmi patīkami pārsteidza jau 2008.gadā (līdz albumam gan netiku, taču visi trīssingli iekļuva AMGmusic mēneša topu desmitniekā!!), taču, manuprāt, jaunais albums, kas prāta jaukšanas nolūkos nosaukts tieši tāpat, kā pirmais – „Crystal Castles”, ir solis uz priekšu.

Saglabājot savu izcilo biedēšanas un neprāta izpausmju spējas (paklausieties kaut vai griezīgo un teju perfekto jumtu raušanas sprintu „Doe Deer”!), jaunajā platē Crystal Castles neaizmirst par deju zāļu grāvējiem arī svētdienas diskotēku apmeklētājiem. Kā labāko piemēru šeit var stādīt priekšā nākošo plates singlu „Baptism”, kurā var saklausīt gan 90’to gadu acid ietekmes, gan arī kaut ko no french-house un electro-clash. Tāpat izcili nostrādāts arī skaņdarbs „Year Of Silence”, kura pamatā ir Sigur Ros dziesmas sempls. Nekad mūžā nebūtu ticējis, ka Sigur Ros var tik lieliski izklausīties trijos naktī deju placī!

Īsāk sakot – šis ir ne tikai viens no mēneša labākajiem, bet pagaidām arī no gada izcilākajiem elektroniskās/deju mūzikas ierakstiem. Noteikti noderēs šovasar!


Aktuālais singls "Celestica":

1 komentārs:

  1. Man prieks, ka Underworld nestav uz vietas, bet piedava kko savadaku. Ok, varbut ari nebus tas limenis, kas STITI vai HDO, bet ir forsi:)

    AtbildētDzēst