09 aprīlis, 2010

MARTA TOP 20 (20.-11.vieta)

AMG TOP 20 IN MARCH 2010 (part 1):

20.Bonobo feat Andreya Triana - "Eyesdown" [Ninja Tune; 08/03/2010]
AMG rating: 8/10


Pērnā gada oktobrī manā uzmanības lokā pirmoreiz nonāca britu dīdžejs Saimons Grīns, kurš ierakstās ar pseidonīmu Bonobo (tā saucot kādu mērkaķu sugu, kas dzīvojot Āfrikā). Tolaik ļoti slavēju viņa džezīgi naksnīgo singlu „The Keeper”, kas debitēja AMGmusic topā 17.vietā.

Šomēnes Bonobo beidzot laida klajā ceturto studijas ierakstu „Black Sands”, un tas nepievīla. Ne tikai „Black Sands” kļuvis par vienu no AMGmusic visaugstāk novērtētajiem albumiem 2010.gada martā, tā singls „Eyesdown” šomēnes atklāj arī mūsu singlu topu. Starp citu, arī šis tapis sadarbībā ar lieliskās balss īpašnieci Andreiju Trianu. Ja sākotnēji „The Keeper” pat novērtēju augstāk par „Eyesdown”, tad tagad gribas sliekties pretējā virzienā. Lielisks čilauts 90’to gadu trip-hop mērcē!19.Errors - "A Rumour In Africa" [Rock Action; 22/02/2010]
AMG rating: 8/10

Viens no vairākiem teicamajiem singliem marta topā, kas aizķēries vēl no februāra. Skotu post-electro apvienība Errors mēneša sākumā izlaida ļoti gaumīgu un baudāmu albumu „Come Down With Me” ar desmit instrumentālām kompozīcijām, no kurām noteikti izcelt var šo – plates pirmo singlu „A Rumour In Africa”. Patīkams elektroniskās mūzikas sajaukums ar post-rock un kraut-rock. Noteikti patiks citu skotu mūziķu – Mogwai – cienītājiem.

Pēdējo gadu laikā ar skotu mūziku ir tāpat kā ar... skotu futbolu. Katrs jaunais talants tiek saukts par nācijas jauno cerību. Errors gadījumā tas noteikti nebūtu tas sliktākais variants. Viens no šī mēneša maniem patīkamākajiem atklājumiem.18.Delphic - "Halcyon" [Polydor; 15/03/2010]
AMG rating: 8/10


Jaunākais šī gada debitantu – Mančestras apvienības Delphic – singls „Halcyon” jāievieto to dziesmu sarakstā, kas mēneša laikā paspēja iekrāt vairākus plusiņus, lai tomēr izlauztu sev vietu Top 20. Ja sākumā šo dziesmu novērtēju ar 7/10, tad mēneša garumā nonācu pie slēdziena, ka „Halcyon” patiesībā ir burvīgs, turklāt arī universāls skaņdarbs, kas noder gan naktī uz austiņām baudot mūziku, gan arī jautrā tusiņā kopā ar draugiem sestdienas vakarā iedzerot brendiju.

Šis gan nav visu laiku labākais Delphic panākums AMGmusic topos, jo janvārī kvartets izcīnīja 13.vietu ar otro singlu „Doubt”, ko es tolaik pat salīdzināju ar Bloc Party daiļradi. Šis pavisam noteikti ir daudz raksturīgāks t.s. Mančestras deju mūzikas scēnai. Nu, Jūs jau zināt – New Order un tā...17.Four Tet - "Sing" [Domino; 15/03/2010]
AMG rating: 8/10


Britu dīdžeja un producenta Kīrena Hebdena jeb Four Tet otrais singls no janvārī izdotā un kritiķu ļoti augstu novērtētā albuma „There Is Love In You”. Jāatzīst, ka man vēl šis prieks – baudīt jauno albumu – stāv tikai priekšā, bet zinātāji stāsta, ka dziesma „Sing” esot starp albuma spožākajiem brīžiem, kam absolūti nav grūti noticēt.

Ļoti jau nu garšīgs electronica un IDM (intelligent dance music) savienojums, kas tipiski Four Tet skaņdarbiem, savu septiņu minūšu laikā attīstās un apaug ar skaņām, veidojot ne tikai skaistu melodiju, bet arī burvīgu noskaņu. Atkal jau īpašs žetons Hebdenam pienākas par savdabīgajiem vokāla sempliem. Īsta dāvana elektroniskās mūzikas gardēžiem. Starp citu, platē atrodams arī ekselents Floating Points remikss.16.Pantha Du Prince feat Panda Bear - "Stick To My Side"
[Rough Trade; 08/03/2010]
AMG rating: 8/10


Turpinām ar inteliģentu deju mūziku. Joprojām neesmu stāvā sajūsmā un neģībstu par vācu minimal techno producenta Pantha Du Prince jeb īstajā vārdā Hendrika Vebera jauno albumu „Black Noise”, ko tik aizrautīgi slavē mūzikas kritiķi abos okeāna krastos, bet šis singls ir patiesi teicams sava žanra paraugs. Lielisks minimal savienojums ar eksperimentālu popmūziku, kas kaut kur atgādina pērnā gada Animal Collective plati.

Pag, es teicu Animal Collective? Par to brīnīties nevajadzētu. Šajā dziesmā kā vokālists piedalās ņujorkiešu grupas dalībnieks Panda Bear jeb Noa Lenokss. Tas pats Lenokss, kas radīja pagājušā gada AMGmusic GADA SINGLU „My Girls”, kas jau tagad saucams par klasiku.

Un joprojām sajūsminos arī par šīs dziesmas video:15.Owen Pallett - "Lewis Takes Off His Shirt" [Domino; 29/03/2010]
AMG rating: 8/10


Lūk, arī vēl viens skaņdarbs, kas sākotnēji neizskatījās kā potenciāls Top 20 pārstāvis, bet, uzmanīgāk klausoties šo skaisto Ouvena Paleta jaunāko singlu „Lewis Takes Off His Shirt”, jānonāk pie secinājuma, ka dziesma patiesībā ir pat ļoti skaista. Kaut kas silts, patīkams un sirsnīgi skaists staro no šī skaņdarba.

Kanādiešu mūziķis Ouvens Palets agrāk bija pazīstams kā apvienības Final Fantasy, kas faktiski bija viņa solo projekts, līderis. Tiesa gan, jau pirms savas solo karjeras bija paspējis atzīmēties vairākos projektos un sadarbībās, tai skaitā arī iespēlējot vijoli Arcade Fire mega-slavenajā albumā „Funeral” 2004.gadā. „Heartland” ir viņa trešais solo albums (pirmie divi gan izdoti zem Final Fantasy nosaukuma).14.Primary 1 feat Nina Persson - "The Blues" [Atlantic; 23/02/2010]
AMG rating: 8/10
(
free download)

Pavisam noteikti un skaidri – pie elektroniskās mūzikas durvīm ir iemirdzējusies jauna zvaigzne, turklāt šo zvaigzni ļoti savlaicīgi šoreiz ir pamanījušas mūzikas haizivis – Primary 1 jau ir kabatā līgums ar koncernu Atlantic Records, kura paspārnē šovasar gaidāms mūziķa debijas albums.

Primary 1 jeb īstajā vārdā Džo Florijs ir jauns dīdžejs/producents no Anglijas, kas jau pērn cirkulēja internetā ar vairākiem skaņdarbiem, tai skaitā dziesmu „Foaming”, ar kuras Memory Tapes remiksu Primary 1 pirmoreiz iepazinu arī es. Turpinājums ir neticami skaists un sentimentāls kopdarbs ar The Cardigans solisti Ninu Personi dziesmā, kas, maigi izsakoties, stipri atšķiras no tā, kādu Primary 1 es biju iztēlojies pēc „Foaming” noklausīšanās. Pārliecinoša debija AMGmusic topā. Turklāt singls pieejams lejupielādei par velti.13.Big Boi feat George Clinton & Too $hort - "For Yo Sorrows"
[video release; 09/03/2010]
AMG rating: 8/10


Janvārī, kad piedāvāju jūsu uzmanībai Big Boi jaunāko singlu „Shine Blockas” jau stāstīju, ka Outkast dalībnieka debijas solo albuma „Sir Luscious Left Foot” iznākšana tiek atlikta jau kopš pagājušās vasaras. Toreiz minēju, ka albumu „tagad paredzēts izdot ‘kaut kad februārī’”. Ir aprīlis, bet tā arī nav īstas skaidrības, kad tad albums beidzot iznāks. Pēdējā informācija ir, ka – maijā.

Labs nāk ar gaidīšanu, kā smejies, un šobrīd sāk šķist, ka šis teiciens būs īsti vietā saistībā ar Big Boi debijas plati. „For Yo Sorrows” ir viens no debešķīgākajiem hip-hop skaņdarbiem, ko sanācis dzirdēt pēdējos pāris gados. Ja atceraties, šo jums stādīju priekšā jau pagājušā gada rudenī. Gada noslēgumā „For Yo Sorrows” pat pamanījās iekļūt 40 labāko DMS dziesmu izlasē. Turklāt šobrīd, rakstot šīs rindas, manā rīcībā ir jau jaunākais albuma singls, ka atkal ir LIELISKS!

„For Yo Sorrows” tā arī nav iznācis singla formātā, bet toties martā tam tapa pavisam oficiāls videoklips, kurā piedalās arī abi dziesmas viesmākslinieki Džordžs Klintons un Too $hort. Iemācamies no galvas piedziedājuma „For those who think life is unfair / Cause I blow my smoke in the air / As if no one is standing there / Then I’ll roll one tonight / For your sorrows” un jautrā pīpēšanas ballīte var sākties! ;)12.The National - "Bloodbuzz Ohio" [4AD; 25/03/2010]
AMG rating: 8/10
(
free download)

Viena no pēdējās desmitgades visaugstāk novērtētākajām amerikāņu indie rock apvienībām The National maijā atgriezīsies ar jauno – pēc skaita piekto – studijas albumu „High Violet”, kas sekos 2007.gada platei „Boxer”, ar kuru man sanāca pirmā iepazīšanās ar šo grupu.

Bruklinas divu brāļu pāru + solista Meta Berningera apvienības jaunākais singls „Bloodbuzz Ohio” gan taustāmā formā iznāks vien 3.maijā, taču jau kopš marta nogales tas ir pieejams MP3 veidolā, turklāt par baltu velti. Bez tam Jums pat ir iespēja izvēlēties sev tīkamāku dziesmas iegūšanas veidu – lejupielādēt 192kbp versiju bez nekādām saistībām un ķēpāšanās, vai arī iegūt 320kbp versiju komplektā ar singla vāciņa bildīti, bet tādā gadījumā Jums būs jāziedo sava e-mail adrese un jāsaņem links e-pastā: http://highviolet.com/

Ir vērts to darīt. Jo dziesma ir ļoti skaista!11.Arctic Monkeys - "My Propeller" [Domino; 22/03/2010]
AMG rating: 8/10


Laikam beidzot būs jāsaņemas un publiski jāatzīstas savā mīlestībā pret Arctic Monkeys. No otras puses – jūs jau droši vien nojautāt, vai ne? Manā skatījumā, Šefīldas 2005.gada sensācija mūzikā #1 arī pēc pieciem gadiem būtu PERFEKTS kāda festivāla hedlainers. Vai mans sapnis piepildīsies?

„My Propeller”, protams, nav ierindojams Arctic Monkeys labāko singlu sarakstā, tomēr tieši šis pēdējā grupas albuma „Humbug” ievadošais skaņdarbs ļoti asociējas ar pērno vasaru, kad pastiprināti (gan biežuma, gan skaļuma ziņā) AMGmusic tika klausīts „Humbug”. Arctic Monkeys pieauguši, nedaudz amerikanizējušies un pāris dienas pēc kārtas klausījušies The Doors ierakstus – apmēram tādas ir asociācijas, klausoties „My Propeller”.

Starp citu, šis ir jubilejas – desmitais – Arctic Monkeys Top 20 hīts AMGmusic. Tiesa gan, arī otrs zemākais.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru